Jump to content
php.lv forumi

Prioritātes starp lietotājiem


Gacha

Recommended Posts

Tātad jau ilgāku laiku domāju visādus tiesību tipus, bet nevaru izdomāt tieši kā darīt!

 

1. Ir daudz un dažādas grupas (Admins, Moderators, Redaktors, Lietotājs utt.). Lietotājam var piešķirt vairākas grupas. Grupas var būt arī atsevišķām sadaļām un darbībām piem. "Lietotajs/Labot komentarus"

 

2. Nav grupas bet ir līmeņi ar nosaukumiem, piem. "Galvenās tiesības" - parastam lietotājam būs 1 bet Adminam 10. Katram lietotājam var pievienot vairākas šīs tiesības. Piemēram ir forums un tajā var piekļūt, ja "Galvenās tiesības" == 1 bet labot var, ja "Foruma labošana" == 1 un dzēst var ja "Dzēšana foruma" == 1 utt

 

3. Šis varētu būt, kur ir apvienoti abi pirmie varianti, kur galvenās ir grupas un katrai sadaļai vēl var piešķirt atsevišķas tiesības.

 

4. Varētu izveidot kaut ko līdzīgu UNIX sistēmai, ka ir grupas un grupām vēl būtu (read|write|delete)

 

------------------------------

Kāda būtu pareizā sistēma? Ko jūš izmantojat?

 

Es pats pagaidām izmantoju 1 un 2

 

Cik esmu redzējis CMS, tad tur ir ar grupām un viss, nav nekā sīkāka, bet tas tik tādos, ko man ir bijis laika papētīt.

Link to comment
Share on other sites

Kāda būtu pareizā sistēma? Ko jūš izmantojat?

 

Gribētos teikt, ka pareizā varianta nav, ar to domājot, ka viss atkarīgs no tā, ko tu vēlies panākt un kam tev tas ir vajadzīgs.

 

Cik man ir nācies taisīt, tad ir lietotāja grupa, pie kuras piesaista 1 un vairākus lietotājus.

Attiecīgi katrai grupai ir iespējams norādīt pieejas tiesības,tb tabula, kur katrai kolonai attiecīgi ir 1 vai 0, kas programmā nozīmē atļaut vai aizliegt kādu darbību.

To visu var taisīt uz atslēgu idejas, tb ir tabula id, key, grupas_id un tad progā iecep, ja ir attiecīgajam lietotājam/grupai tevis norādītais key, tad vari izmantot kaut kādu iespēju, ja nav tad nē

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...