Jump to content
php.lv forumi

Datubāzes konvertēšana no Windows-1257 uz UTF-8


guitarman

Recommended Posts

Sveiciens visiem.

 

Problēma sekojoša:

 

Vai ir kāda iespēja konvertēt mysql datubāzi no Windows-1257 kodējuma uz UTF-8 ? Vai arī tik tiešām visa datubāzes informācija ir jāpārraksta ar roku ?

 

Piemērs no datubāzes izskatās šādi:

Windows-1257 kodējums:

Klasiskâ roka grâvçji izmantoti kâ ierocis pret Guantanamo apsûdzçtajâm personâm

Vajadzētu lai būtu šādi:

UTF-8 kodējumā:

Klasiskā roka grāvēji izmantoti kā ierocis pret Guantanamo apsūdzētajām personām

 

Esmu izmēģinājis konvertēt iekš sava teksta redaktora (notepad++) kā arī iekš parastā notepad. Nekādu panākumu. (mysql dumps notepadā izskatās tieši tikpat kroplīgs kā datubāzē.) Vienīgā metode kas strādā ir labot visus ierakstus ar roku, bet tas man prasīs kādu nedēļu ilga darba nonstopā. Varbūt kāds gudrāks prāts ir saskāries ar šādu problēmu ?

Link to comment
Share on other sites

Vai nu 13x2 search&replace sesijas prasīs nedēļu? :) (13 diakritiskās zīmes x (mazie + lielie burti)

 

Es parasti izlīdzos ar to.. ja ir lielāka ķeza (piemēram, RU vai vēl kādas valodas), tad var kombinēt ar pagaidu datubāzi, kurā iemāna dumpu un pēc tam izmāna ārā, spēlējoties ar pareizajiem connection un database charsetiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...