outsourcings ir izdevīgs pie drusku lielākiem cipariem, kā pieminētie. outsourcēšanai ir mīnusi, kuru dēļ nav izdevīgi to izmantot 1 cilvēka algošanai. kautvai komunikācijas traucējumi starp izstrādātāju un pasūtītāju.
runājot par tēmu - cik ir sanācis pašam piedalīties darba tirgū un arī palīdzēt atlasīt kandidātus gan saviem darba devējiem, gan kā konsultantam - bēdīgi, bet jēdzīgi cilvēki ir labi, ja katrs 5. un tā ir jau sen, pirms treknajiem gadiem jau tā bija..
slimības tās pašas, kas pieminētas - slinkums, neiedziļināšanās problēmās - tieši no šī rodas arī "@" problēma. arī ar vēlmi mācīties ir pašvaki, vieglāk ir nodirst kautkādu tehnoloģiju vai pateikt, ka pats var uztaisīt labāk. topicos par mvc freimworkiem šeit forumā tas arī ir redzams.
par pieredzi bija jautājums - pieredzējis cilvēks ir tāds, kurš vismaz 1 ievērības cienīgu projektu (kas nav uzinstalēt wp vai joomlu) ir nosēdējis no 0 līdz palaišanai UN pēctam kādus pāris gadus uzturējis un attīstījis - vācis aiz sevis un citiem to, ko ir sastrādājuši, attīstot esošās lietas. tikai šādi var saprast, kurš brīdis ir kritiskais lēmumu pieņemšanā (atbilde - jebkurš brīdis), ko tieši var salaist dēlī pavirši analizējot problēmas, un kas ir vairākkārtīgi izmantojams un funkcionāli mērogojams kods. šo visu var uzzināt arī grāmatās, ir kādas 4, kas tiek uzskatītas par programmēšanas bībelēm - GoF patterni un Code complete ir 2 piemēri. bet ar grāmatu lasīšanu mūsdienās arī ir pašvaki, labāk pasēņot pa googli kur kāds kautkur ir runājis par aptuveni to pašu un tad Copy+Paste neiedziļinoties :)
tāka nav ko fantazēt - strādājam, mācamies. reiz, aizejot uz kādu interviju sapratīsiet, ka ir pienācis laiks prasīt summas, kas sākumā varbūt likās kosmoss. jo darba devēji pamanīs, ka Jūs izceļaties no pārējo programmētāju vidus.
savukārt darba devējiem - nevajag ar savu augstprātīgo attieksmi biedēt potenciālos darbiniekus, LABI programmētāji, tāpat kā labi kravas mašīnu šoferi, uz ceļa nemētājas. viņi varbūt ir atraduši labu darba devēju, kas viņus novērtē ;)