Jump to content
php.lv forumi

vajag palīdzību par mod_rewrite


Jay Kay

Recommended Posts

čau visiem!

 

vēršos pie šamaņiem, jo lāgā neiet ar melno maģiju - mod_rewrite

 

tātad manā saitā garākais links varētu būt šāds:

 

http://www.audits55.lv/index.php?page=services&t=2〈=de

 

un es gribētu viņu pārtaisīt par

 

http://www.audits55.lv/services/de/2/ - to [2] gribu atstāt tikai SEO dēļ, bet varbūt nemaz nevajag?

 

$lang un $page katram var būt 4 vērtības un $t var būt 1,2 vai 3.

 

man strādā tikai tas RewriteRule, kurš lietotāju, ja tas pieprasījis neeksistējošu failu, nosūta atpakaļ uz index.php:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)$ index.php?/$1 [L]

 

 

bet piemēram šāds:

 

 

RewriteRule ^([^/]*)/([^/]*)/([^/]*)$ /index.php?page=$1〈=$2&t=$3 [L]

nestrādā.

 

arī šādu pamēģināju:

RewriteRule index/(.*)/(.*)/(.*)/(.*)/(.*)/(.*)/$ /index.php?$1=$2&$3=$4&$5=$6

nekā

 

es lasīju vairākus tutoriāļus, bet nesanāk. visi viņi runā par regulārajām izteiksmēm - tas man vēl nav pilnīgi skaidrs.

ja izmanto šo mod_rewrite vai pietiek tikai ar .htaccess vai arī pašā kodā kaut kas jāmaina, piemēram, linku uzbūve?

 

es gribu iemācīties kaut ko, taču es jau mācos universitātē:) un šajā gadījumā man sķiet, ka es vislabāk iemācītos, pēc reāla strādājoša piemēra, kuru jau pēc tam citos projektos varētu izmainīt un adaptēt, jo šis ir mans pats pirmais projekts. (vēl neaicinu nevienu izteikt savu kritiku, jo lapa nav vēl gatava)

Link to comment
Share on other sites

ahh.. cik žēl! cerēju, ka kāds man ar karotīti visu mutē ielies:D

 

esmu pamanījis, ka šeit cilvēki, kuri kačā sev statistiku (postu skaitu) divos veidos:

 

1) ar tutoriāļu vai arī citu linku postošanu, kas būtībā zinātājam prasa laiku vairāk nekā atrisināt pašu problēmu

2) izsakot frāzes, kuras būtībā pilnīgi neko nenozīmē, taču tās izklausās tā, ka liek citiem uzskatīt šo cilvēku par zinošu, lai gan viņs savas zināšanas nemaz patiesībā nav parādījis

 

nothing personal. es tikai skaļi domāju. zinu, ka jums visiem besī tādi kā es, kurš grib, lai viņam visu priekšā parāda, bet patiesībā jau kur es likšos?! lasīšu, lasīšu un iemācīšos:D!

 

2easy - paldies Tev! biju searchojis forumā 'mod_rewrite' bet neviens no šiem nebija starp pirmajiem 10.

Link to comment
Share on other sites

ahh.. cik žēl! cerēju, ka kāds man ar karotīti visu mutē ielies:D

lol, paskaties, kā citiem lej mutītē un ēd to pašu :D:D:D

btw, es tev atbildēju ar linkiem tikai tāpēc, ka tas veids, kā tu to gribēji risināt, mazliet sucks

 

1) ar tutoriāļu vai arī citu linku postošanu, kas būtībā zinātājam prasa laiku vairāk nekā atrisināt pašu problēmu

vo, šis ir manējais! :))

 

2) izsakot frāzes, kuras būtībā pilnīgi neko nenozīmē, taču tās izklausās tā, ka liek citiem uzskatīt šo cilvēku par zinošu, lai gan viņs savas zināšanas nemaz patiesībā nav parādījis

un šis arī :P

 

nothing personal. es tikai skaļi domāju. zinu, ka jums visiem besī tādi kā es, kurš grib, lai viņam visu priekšā parāda

nē, nepavisam nē! mēs mīlam tādus kā Jūs, jo bez Jums šajā forumā nebūtu jautrības ;)

 

bet patiesībā jau kur es likšos?! lasīšu, lasīšu un iemācīšos:D!

yep, vajag sākt ar rtfm + use brain

http://httpd.apache.org/docs/2.0/mod/mod_rewrite.html

 

biju searchojis forumā 'mod_rewrite' bet neviens no šiem nebija starp pirmajiem 10.

šo forumu vajag searchot čerez google. ja šeit kko gribi atrast, ierakstī googlē "tas ko gribi atrast site:php.lv", savādāk paša foruma search rezultāti ir pilnīgi totāli irrelevant Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...