Jump to content
php.lv forumi

Encoding ???


novaks

Recommended Posts

Es pat ierakstīt krievu valoda nevaru...tas ir.. kad kr.val rakstu notepad vai Dremweaver tad es radzu ko es rakstu bet kad gribu kādā citā progrāmā (VenPad, PHPEdit, Zend) rakstīt kr.val tad es radzu tikai ķeburus... :(

 

Es jau nedēļu nesaprotu kas notiek...kā izskatās šeit arī saprašanas ir pamaz...nu protams izņemot lielos guru kuri laikam ir ...aizņemti :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kā php, bet tam nav nekāda nozīme, jo saturs ir pliks html.

 

Taj kodā nav ne vainas, to tu liec mierā. Bet kad ver vaļā ar ko citu tad pārslēdz čarsetu un tad viss būs. Varbūt tev uz kompi nav kaut kas kārtībā ar valodām?

Link to comment
Share on other sites

Man jau tā liekas no paša sākuma, ka man nav kat kas kartibā ar 'Regional and Language Options'...es it kā jautāju bet neviens neko..

 

Man 'Regional and Language Options' stāv visās vietās Latvian....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Atkarīgs, ko tu ar to failu dari. Failiem pašiem par sevi čarsets nav, čarsets ir tad, kad tu failu padot citai programmai, piemēram, php->klienta webbrowseris - šajā gadījumā to dara ar Content-Type http headeri tajā norādot čarsetu. Čarsets ir kā kontrakts starp divām programmām, kuras vienojas kā būs jālasa fails. Līdzīgi kā bildēm par to tipu (png/jpg/bmp) visbiežāk programmas vienojās pēc faila paplašinājuma, mimetype, vai pirmajiem bildes faila baitiem (headera).

 

Ja tev vajag pašu faila saturu pākonvertēt no viena uz citu čarsetu, tad to dari ar kādu teksta redaktoru, kas to māku, vai komandrindā, piemēram, ar iconv programmu.

Link to comment
Share on other sites

esmu mēģiņājis šādi - header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');

bet varbūt arī tas nav pie vainas. Lieta tāda, ka mans mērķis ir ievade no weba vērtības, tās saglabā txt failā un pēctam raksta DB. Bet ir problēmas ar kodējumu. Tādēļ domāju, ka varbūt varētu norādīt tam txt failam charsetu.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka tu content-typā norādi utf-8 čarsetu, tas nemaina faila kodējumu.

Es teicu - čarseta norādīšana ir tikai kā kontrakts starp divām pusēm. Viena puse otrai pasaka - fails būs šitādā un tādā kodējumā. Ja tev sākumā teksta kodējums ir, piemēram win1257, tad norādot tādu charset=utf-8 content-type http headerī, teksts automātiski nepārkovertēsies. Ar to tu tikai panāksi to, ka otra puse (klienta browseris) rādīs tekstu, domājot, ka tas ir utf-8, taču, tā kā īstenībā tas ir win1257, viss rādīsies nekorekti.

Ja tev ir kartupelis, un tu to citam dod, sakot, ka tas ir ābols, tas kartupelis taču automātiski nepaliek par ābolu, vai ne?

Čarsetu jānorādā tādu, kādā teksts ir. Vai arī teksts jākonvertē (ar iconv, piemēram) uz to, uz ko gribi.

Link to comment
Share on other sites

jā, es pilnīgi saprotu! :D

bet ir tā, ka lapa pati ir utf-8. Tādējādi arī teksta failā viss ierakstās itkā ok, bet savienojoties ar bāzi, bāzē vērtības tiek ierakstītas nezin kādā kodējumā..

esmu visādi izmēģinājies, bet nekas nenotiek! :( arī pat latviešu burti, kuriem ir garumzīmes, tiek izķēmoti.

pimērs - ievadīs burtus māš, txt failā viss ok, atrādās.. bet bāzē tiek ierakstīta šāda vērtība - mÄ

Edited by haardys
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
×
×
  • Create New...