Jump to content
php.lv forumi

html editors


osk

Recommended Posts

Zinu jau zinu, ka tas nav īsti pa tēmu, bet jālūdz palīdzība. Lieta tāda, ka gribu bērneļiem pamācīt mājas lapu veidošanu, bet nevaru atrast piemērotu programmu. Manas vēlmes - kaut ko līdzīgu FrontPage - lai var darboties ar freimiem, lai ir iespēja strādāt gan html, gan arī dizaina režīmā un lai ir utf-8 atbalsts. Un pats galvenais - lai ir bez maksas ;)

Programmu ir daudz, bet katrai savi + vai -.

Domāju, ka jau būšu atradis - FirstPage 2006, bet izrādās ka nav utf-8 atbalsta...

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt un galvenokārt - tam nav sintakses izgaismošana. Bet vispār - tas nepiedāvā visādas lietas, ko piedāvā citi redaktori un IDEs. Piemēram, sintakses čekošana on-the-fly, autocomplete, iebūvēts ftp klients, advencēta meklēšana/aizvietošana (gan atvērtajā failā, gan vairākos failos reizē), ērta indentācija (piem., var iezīmēt daļu koda un ar tab pārvietot tā kopējo atkāpi no malas, vai ari tieši otrādi - samazināt). Tās ir tikai lietas, ka man šobrīd ienāk prātā. Reāli ir daudz vairāk. Kā arī katram individuāli dažādas lietas ir svarīgākas/nesvarīgākas.

Link to comment
Share on other sites

Papildinot Andri - šobrīd iekš PHP man īpaši to nevajag, taču, kad sāku, tad man ļoti palīdzēja:

1) iespēja nospiest F1, atrodoties uz neskaidras funkcijas, un atvērt automātiski palīdzības failu attiecīgajā vietā.

2) rakstot funkciju, ka man parāda, cik argumentus tā sagaida un kādiem tipiem tiem jābūt

3) iespēja trasēt programmu - izpildīt pa solim un sekot līdzi vērtībām, kuras pieņem mainīgie.

4) palīdzību visu daudzo figūriekavu/apaļiekavu/pēdiņu/apostrofu pareizā atvēršanā un aizvēršanā.

 

šobrīd pietiek ar sintakses iezīmēšanu, tādēļ der gandrīz jebkurš redaktors, kas ir pa rokai (jo lielākoties nestrādāju MS vidē - tādēļ redaktori ar iebūvētu sintakses iezīmēšanu ir norma).

 

P.S. Kad sāku, izmantoju Maguma PHP Studio - tagad no tās pāri palicis Openstudio. Un pati adrese www.maguma.com ir pamesta.

Link to comment
Share on other sites

tad jau notepada vietā labāk textarea un php scriptu kas raksta failā, tā teikt, pašam savs, nevis tur kaut kādu cita rakstītu redaktoru tagad lietot!

 

un šis ir aprunāts daudz reizes no visām pusēm, tāpēc labāk nesākt vēlreiz.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...