Jump to content
php.lv forumi

Vaitaad tiesam?


Mikijs

Recommended Posts

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Runāt par kaut kādu vienmēr un jebkurā gadījumā "labāko" DBVS ir diezgan absurdi. Tas ir tāpat kā ar mašīnām. Ja man jāved kartupeļu maisi, tad es labāk ņemu smago, ja man jāved cilvēki, tad es labāk ņemu autobusu, ja gribu zīmēties, tad ņemu bēemvē, ferrari, maibachu vai 100 citas markas atkarībā no maka biezuma.

Lūk tātad pirmām kārtām ir jādefinē vārda "labāks" nozīme. Nemaz nerunājot par kaut kādu faktoru kopumu, kas atkarīgs no konkrēta projekta vajadzībām, tas ir atkarīgs arī no katra mūsu iepriekšējām zināšanām, kas ir ļoti svarīgs faktors. Līdz ar to ir pilnīgi loģiski un dabiski, ka viens cilvēks projektam izvēlas DBVS X, bet otrs ļoti līdzīgam projektam izvēlas DBVS Y. Jo abiem iepriekšējā pieredze ir atšķirīga. Un abi ir apmierināti un abiem projekti strādā.

No biznesa viedokļa "labākais" parasti ir tas, kas liek iztērēt vismazāk un ienes visvairāk Ls, $$ vai kādu citu naudiņu. Itin biezi cilvēki šai gadījuma redz tikai un vienīgi licences izmaksas, aizmirstot par daudzām un dažādām citām izmaksām, kas laika gaitā radīsies. Vēl, protams, gan Latvijā un gan citur pasaulē ir citi faktori, kas nosaka izvēli, piemēram, vietējais izstrādātājs ir partneris kādam DBVS izstrādātājam un lai partnerību uzturētu, vietējiem vienkārši nākas noteiktā laika posmā projektus uz noteiktas DBVS izstrādāt vai licences pārdot.

Mans viedoklis par konkrētu DBVS nestandartiskajām fīčām ir tāds, ka, ja kāds ir izvēlējies noteiktu DBVS, šī iespēja ir derīga un nav nekādu paredzamu nodomu lietot citas DBVS, tad iespēju ir jāizmanto. Nopērkot jebkuru maksas DBVS licenci ikviens ir samaksājis ntās naudiņas par licenci, tai skaitā šīm papildus nestandartiskājām iespējām. Šīs ispējas neizmantot, ir tāpat kā nosviest naudu zemē, vai arī nopirkt mašīnu un un neizmantot vis iebūvēto bagāžnieku, bet uzmeistarot koka kasti un uzlikt to uz jumta, kaut gan pārvedamā manta iet iekšā iebūvētajā bagāžniekā. Otra lieta šai sakarā - visdrīzāk mūsu izgudrotais divritenis būs lēnāks un biežāk lūzīs nekā tas, kas nāk līdzi konkrētajai DBVS. Ar nosacīti bezmaksas DBVS (jeb precīzāk tās, kurām licences cena = 0 :) kā minimums paliek spēkā analoģija ar divriteni.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...