Jump to content
php.lv forumi

PHP Aatrdarbiibas testi


Timer

Recommended Posts

PHP.jpg

Nekur internetaa nevareeju atrast php komandu aatrdarbiibas testus, tikai paaris ieteikumus, kaa padariit to aatraaku. Taa ne es te pats palaidu paaris testus:

Testa programma

Testa rezultaati

Tas ko es veeleetos uzzinaat:

 

1) Vai kaut kur internetaa ir kaut kas liidziigs veikts?

2) Vai mans tests nav biijis subjektiivs, t.i. kaut kas ir nepareizi meeriits.

3) Mozj kaads uzlabos progu, taadejaadi izlaizjot 1000 reizes to visus testus un apreikjinot preciizaakus videejos rezultaatus. :P

4) Vai ob_.. izmantoshana ir tik aatra un to vienmeer vajadzeetu pielietot

5) Muuzjsenais jautaajums: ko labaak lietot datubaazes, failus vai shaareeto memoriju, masiivus (kaut ko aizmirsu) datu glabaashanai.

6) Ja darbojamies ar datubaazi, vai labaak nav saakumaa novilkt visus datus uz shaared memory un tad apstraadaat tos (arii ievietoshana) un beigaas visus atsviest atpakalj vai tomeer njemt pa vienam ierakstam uz vietas 20 reizes un 20 reizes likt atpakalj.

 

--------------------------------------------------------

There are 10 kinds of people - those who can understand binary and those who can't.

Link to comment
Share on other sites

mosh nemaaki jautaat googlei :P

<?php

/*
PHP Performance Benchmark Script
Copyright 2003   PHP Consulting
There are two settings:
  First, set $file to be the server and page that you want to benchmark.
  Secondly, set $iter to be the number of times you want it loaded.
*/


$file = "http://127.0.0.1/index.php";
$iter = 100;


function getmtime()
{
$a = explode (' ',microtime());
return(double) $a[0] + $a[1];
}

for ($i = 0; $i < $iter; $i++)
{
$start = getmtime();
file ($file);
$loadtime += getmtime() - $start;
$intertime = getmtime() - $start;

echo $intertime . "<br>";
$avgload = $loadtime / $iter;
}
echo "<p><b>" . $avgload . "</b>";

?>

Link to comment
Share on other sites

Man jau liidziigs scripts. Es tieshi gribeeju redzeet pa msek, kuras darbiibas ir aatraakas. Cik relatiivi aatraaki ir assoc masiivi nekaa datubaaze utml.

 

--------------------------------------------------------

There are 10 kinds of people - those who can understand binary and those who can't.

Link to comment
Share on other sites

DB vienmeer buus aatraaka (protams ja tajaa buus vairaak kaa divas rindijas ar ierakstiem :), jo padomaa, ja tev ir 100 MB datubaaze, un pie servera konekteejaas videeji 5 lietotaaji sekundee, tad katreiz vekot visus datus no DB uz atminju tev vajadzees paarvilkt 500 MB/s! nezheeliigi daudz, tava lapa vienkaarshi sakot bremzees! Arii asociatiivie masiivi nevar buut labaaki/aatraaki par pareizi noindekseetu DB! Taa ka izmanto DB un dziivo laimiigs :)

Link to comment
Share on other sites

DB vienmeer buus aatraaka (protams ja tajaa buus vairaak kaa divas rindijas ar ierakstiem :), jo padomaa, ja tev ir 100 MB datubaaze, un pie servera konekteejaas videeji 5 lietotaaji sekundee, tad katreiz vekot visus datus no DB uz atminju tev vajadzees paarvilkt 500 MB/s! nezheeliigi daudz, tava lapa vienkaarshi sakot bremzees! Arii asociatiivie masiivi nevar buut labaaki/aatraaki par pareizi noindekseetu DB! Taa ka izmanto DB un dziivo laimiigs :)

nu jau, nu jau :)

 

Vai tik nu nebūs te jāatbild, ka viss ir atkarīgs no situācijas ;)

 

1) gribu redzēt tavu risinājumu, kurā tu liksi no datubāzes izvilkt 100MB pie tam 5 lietotājiem sekundē :)

2) vajag lietot pareizās lietas pareizajās vietās - arī asociatīvajiem masīviem ir sava jēga un pielietojums

 

.. padomā - ir taču mysql_fetch_assoc() un velkot no datubāzes datus bieži vien tu viņus iebāz asociatīvajā masīvā ;)

Link to comment
Share on other sites

Kreizii idejas :)

 

Pie katras skripta izpildes paarpuust DB uz RAM.... :) Un beigaas iepuust atpakalj.... :o

Kaut ko shitik perversu dzirdu pirmo reizi :) Taa jau zuud visa SQL jeega un speeks...

Bet es tieshaam nojaushu, ka shaada ideja radusies, jo datu nav paaraak daudz... kaut kaada vienkaarsha tabulinja <100 rindaam. Ja runaajam par brutaalu HTML m*n tabulu, kurai vajag dinamiski gjenereet tr/td atribuutus (katru reizi savus), tad ir izdeviigi shuunu datus saglabaat kaa assoc masiivu...

Bet tieshaam - viss atkariigs no situaacijas :)

Jee, es arii gribeetu cietni, kursh speetu nolasiit un ieraxtiit 500MB sekundee :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...