Jump to content
php.lv forumi

Valoda, valoda, valoda!


persix

Recommended Posts

Ja es veidoju majas lapu un interfeiss ir vairakas valodas. LV, RU, EN

doma ir tada, ka ir nodefineti visi mainigie attieciga valoda, piemeram, latviesu viena faila, bet cita valoda cita faila.

Un tad nomainot galvenaja lapa valodu, vins paker latviesu valodas failinu ar visiem nodefinetiem mainigiem. Iesledzot citu valodu, tad vins attiecigi paker citu failu.

Link to comment
Share on other sites

vēl i ideja, ka viena valoda tev ir defaulta (vai tām saliktas prioritātes) un kad nav failiņa/db ieraksta ar att. valodas tulkojumu, tiek paķerts "defaultais"

vo kā.

un vēl - uzreiz visu rakstīt iekš UTF-8, lai vēlāk nesanāk, ka vienam failiņam vaijag encoding=windows-1257, a augšā jau stāv 1251 utml

Link to comment
Share on other sites

Es pirms 3min tieši šito beidzu taisīt vienai lapai :D Bet gribu zināt kā labāk to bija darīt? Vai ar DB vai ar kukijiem? Es to dariju ar kukijiem un viss strādā forši. Apzinos arī visus + un - kukjiem, bet DB arī ir minusi(datorsalons - vairaki kompi 1 IP ) :o

 

Par enkodingu - es lapu veidoju uz utf-8 un viss strādā normāli, neko nevajag pārslēgt, un ja lapā ir gan krievu, gan latviešu teksts - tad to rāda pareizi.

 

Ievēroju to, ja nav lapai doctype, tad utf-8 nestrādā, tad vajag 1257 utt

Link to comment
Share on other sites

nu vaax...

 

Es gan nesapratu, kapec Tu sheit runaaji par cookies vai mysql, bet nu vispaar jau lang to valodu vari ielikt datubaazee taadaaa veidaa, ka pie lapas pieprasiijuma, vinjsh pieprasa no datubaazes attieciigo lv vai ru vai en, un saliidzina ar tur ierakstiito valodas failu, piemeeram language.en.php vai anyway. Tad panjem attieciigo failu meegjina atrast noraditaja valodas direktorijaa! Ja nav, tad njem teiksim defaulto failu, kuru nodefinee config failaa! Piemeeram, defaultais varetu but language.lv.php. Shajos failos ir jaasadefinee visi valodu mainiigie, lai gan, tas derees tikai, ja saits ir sameeraa maza apjoma, jo iedomaajies, ka visu laiku paarlaadeejot lapu, atkal pa jaunu tiek salaadeeti visi tie daudzie mainigie pa visaam saita sadaljaam, lai gan nepiecieshama attiecigaja lapaa buutu tikai dalja no tiem. Viens mainiigais noteikti buus $lang['charset'], kursh saturees attiecigo encodingu. Ievero, ka ir jeegas praktiski taisiit tikai masiivu, shai gadiijumaa $lang, kur glabaasies visi valodu mainiigie. Vel vari izmantot ari konstantes. Veel: ja izmanto template engine, tad var tajaa iebuuveet iespeeju paarveidot lang mainigos vai konstantes, lai gan ieteicami ir template engini bez preg_replace, kas paildzina koda izpildes laiku.

Vispar es nesapratu, kapec te aizgaja runa par datorklasem ar vienu ip???

Link to comment
Share on other sites

Un kadu veidu tu ieteiktu?

Izskatas, ka pašam vajadzēs lausties cauri.

Vienīgais lūgums, ja zini kādu optimālu veidu, kā to izdarīt, jo saits būs tāds diezgan liels, tad uzraksti, kur lai mekle manuali, tad jau lidisim cauri! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nu cepumi un DB! Nu lietotajs ienaak lapaa - es parbaudu vai vinjam ir cepums="lang", ja nav tad es vinjam uzlieku cepumu lang ar vertibu en lav vai ru. Kad vinjsh staigaa pa lapusi tad parbaudaas kaads tad ir tas cepums un tiek ieladets attiecigais config fails. Bet problema ir tad ja nav eniblots cepumi, bet tas notiek reti. Ja informaciju saglabaju sesijaas vai DB tad redzu kompa IP, bet ja tas ir datorcentrs kur uz 20 kompiem ir 1 IP, ko tad? Var jau taisiit ka katra linka beigaas ir 〈=en bet tad man japartaisa lapa. Man lapa liidzinaas doska.lv un tapeec tur nemaz tik daudz nav vajadzigi tie mainiigie!!!

Link to comment
Share on other sites

Aleksej Sesijas nēsmu vēl lietojis, bet cik zinu tad ar sesijaam tiek saglabāts kaut kas uz servera kaadaa failiņā! Bet sesijas takš zina tikai kompa IP ? Vai tā nav? Bet cepums ir uz katra kompa individuāli neatkarīgi no IP !

 

arbūt tevi nesapratu pareizi! <_<

Link to comment
Share on other sites

sesijai tiek nosuutiits sid identifikators uz paarluuka - tas vai nu paraadaas linkaa vai arii tiek iemaukts kaa cepums.

web serveris apstraadaa katru pieprasiijumu atsevishkji, kaa jaunu, neskatoties uz taa ip etc. tas identificee lietotaaju peec sid, kas ir jebkuraa no veidiem uz klienta datora un saliidzina to ar izveidoto failu uz servera.

uz servera tajaa failaa glabaajaas visa informaacija (visi sesijas dati).

savukaart cepums ir uz klienta pc un liidz ar to tur tiek glabaati arii cepuma dati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...