Jump to content
php.lv forumi

info par Algu liimeni


ProIT

Recommended Posts

Gribeetu noskaidrot cik muusdienu php koderis straadaajot patstaviigaa darbaa sanjem algu...

 

Katraa gadiijumaa mani piedaavaajumi atseviskjiem kadriem par 700-800Ls nevienam taa iisti neintereseeja, vienam paarbaudiitam kadram piedaavaaju 1k, bet arii tas kkaa iisti nepiekriit...

 

Vai kāds no koderiem vispaar reekjina to ka 800 uz rokas darbiniekam ir 1,5k darba deveejam???

 

Manupraat algai jaabuut taadai ka koderis sevi atpelna + nopelna vadiiba + sedzas blakusizdevumi

 

Pagaidām man liekas, ka koderi grib būt bagātāki par vadību... :D

 

Juusu komentaari!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Attiecībā uz PHP koderiem varbūt der cita metode: prasi, cik šis grib. Ja summu vari pavilkt, un koderis sakarīgs, ņem ciet!

Link to comment
Share on other sites

Manupraat algai jaabuut taadai ka koderis sevi atpelna + nopelna vadiiba + sedzas blakusizdevumi

Pagaidām man liekas, ka koderi grib būt bagātāki par vadību... :D

Manuprāt tā vadība negrib saprast, ka mūsdienās koderi var mierīgi strādāt no mājām - zūd liela daļa papildus izdevumu, ko varētu novirzīt ēšanai/attīstībai vai nu kas kuram aktuālāk.

 

Ja koderim jāsēž noteikts skaits stundu birojā + ceļā turp un mājup kopā vēl jāpavada kādas 1-2h (jo parasti biroju darba laiku galapunkti +/- iekrīt sastrēgumstundās) + jāiet pusdienās uz ēdnīcu un par to viņš dabū 1kLs, ko, labi strādājot no mājām, varētu nopelnīt bez stresa un mazākā laikā, tad kāpēc lai viņš sēdētu birojā? :)

Edited by marrtins
Link to comment
Share on other sites

Kā parasti, vienmēr ir 2 monētas puses. Pietiek paskatīties uz dzīves sadārdzinājumu (ja runā konkrēti par Rīgu), tad tieši tā sēdēšana korķos, pārtika, īre/kredīti un t.t. ... pat no 1000 tur maz kas paliek. Nu pagāja tie laiki, kad web koderi bija pa lēto. Tagad ar to neviens negrib nodarboties pa lēto (izņemot lauku studentus, lai kaut kas klāt stipendijai).

 

Ja gribi lēto darbaspēku - taisi ofisu ārpus Rīgas.

 

Un koderi beidzot ir kļuvuši gudrāki, jo redz celtnieks saņem daudz vairāk nekā viņš, bet cik ir jāmācās un kādai jābūt galvai, lai vispār kļūtu par labi atalgotu koderi.

 

Iesaku investēt jauniņos.. noslēdz līgumu, ka vot būs tev kursi, nebūs pārbaudes laiks, bet strādāsi pie manis 2 gadus. Ja ej prom, maksā soda naudu.

Tas ir ļoti izplatīts veids, kā dabūt jaunus speciālistus.

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

Pagaidām man liekas, ka koderi grib būt bagātāki par vadību... :D

 

Nevari samaksāt, kodē pats.

Padomā, cik naudas vajag normālai dzīvošanai un tad piedāvā algu. Ja pats nespēj iztikt ar 400LVL mēnesī, tad kāpēc tu domā, ka kāds cits to varēs izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Manupraat algai jaabuut taadai ka koderis sevi atpelna + nopelna vadiiba + sedzas blakusizdevumi

a manuprāt, kā darba ņēmējam, algai ir jābūt tādai, lai būtu fun dzīvot, neinteresē ne pelnīt vadībai, ne nosegt patstāvīgās izmaksas un nodokļus.

Link to comment
Share on other sites

darbinieka alga + administrācijas alga + īpašnieka peļņas daļa + blakusizdevumi >= ieņēmumi no darbinieka padarītā darba

Tā ir pamata formula (apmēram) visos uzņēmumos un tā arī uzņēmējdarbība notiek - deal with it.

1) Ja kādam nepatīk, ka kāds pelna uz viņu padarītā darba rēķina - dibiniet savu uzņēmumu.

2) darbinieka alga palielinās, ja samazinās pārējie vienādojuma kreisajā pusē esošie parametri vai arī palielinās labās puses parametrs.

Tātad, ja darbinieka darbu nevar pārdot par 800Ls, tad maksāt darbiniekam šos 800Ls uzņēmumam nav izdevīgi. Jautājums: Kādēļ tikai 800Ls tiek nopelnīti? Vai darbs tiek pārdots zem/virs (ļoti grūti nosakāma lieta) tirgus vērtības? utt... Varbūt ka īpašnieks grib pārāk lielu peļņu.

Atšķirība starp darbinieku (koderi šajā gadījumā) un īpašnieku: darbinieks ir izvēlējies pārdot savu darbu uzņēmumam, par ko uzņēmums viņam maksā algu. Darbiniekam līdz ar to būtu jābūt pilnīgi vienalga, cik daudz nopelna uzņēmums uz viņa darba.

Īpašnieks ir ieinteresēts gūt peļņu, tas nozīmē samazināt pēc iespējas visus izdevumus (tajā skaitā algas) un palielināt pakalpojuma cenu. Taču īpašnieks arī ir atbildīgs par to, kam pārdot uzņēmuma pakalpojumus utt. - tā absolūti nav darbinieka problēma (jo tādēļ arī uzņēmējs pretendē uz peļņas daļu, ka darbinieks ir izlēmis, ka viņš nenodarbosies ar šīm lietām, bet koncentrēsies tikai uz vienu - kodēšanu).

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt tā vadība negrib saprast, ka mūsdienās koderi var mierīgi strādāt no mājām - zūd liela daļa papildus izdevumu, ko varētu novirzīt ēšanai/attīstībai vai nu kas kuram aktuālāk.

nezinu kaa tev, bet ne visiem patiik maajaas straadaat un tam ir vairaaki iemesli. kaut vai gribaas komuniceet ar koleegiem.

 

Gribeetu noskaidrot cik muusdienu php koderis straadaajot patstaviigaa darbaa sanjem algu...

es 450 latu

Katraa gadiijumaa mani piedaavaajumi atseviskjiem kadriem par 700-800Ls nevienam taa iisti neintereseeja, vienam paarbaudiitam kadram piedaavaaju 1k, bet arii tas kkaa iisti nepiekriit...

es iesaku gaidiit, gan jau atnaaks kaads. un visu laiku likt sludinaajumus. pusgadaa apmeeram viens taads tiek.

man vajadzeeja darbu nedeeljas laikaa atrast. chetras paarunas, visiem alga zem 400, izveeles nav, jaaiet. mainiit negribu, jo nepatiik skraidiishana.

Manupraat algai jaabuut taadai ka koderis sevi atpelna + nopelna vadiiba + sedzas blakusizdevumi

 

Pagaidām man liekas, ka koderi grib būt bagātāki par vadību... :D

jaaprot izmantot savu darbaspeeku.

ja tev koderi saprogrammees mysql, tu viniem iedosi kaut vai 0.1% no summas par kuru paardosi?

protams, ka nee, tu viniem maksaasi tos suuda 800 latus meenesii un viss.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau arī nauda, vienmēr, tas svarīgākais faktors. Vismaz, kamēr pietiek ar to, ko nopelni. :)

Pašreizējā darbā arī īpaši daudz nepelnu, ticu, ka varētu pelnīt citur vairāk, bet tas, kas mani šeit notur ir interesantie projekti. Katram jaunajam projektam ir nācies apgūt un uzzināt ko jaunu. Ir dzirdēts, ka citur notiek kaut kāda viena un tā paša cms pielāgošana dažādu firmu vajadzībām. Līdz ar to, tas notur interesei par darbu, nevis paliek par garlaicīgu un obligātu ikdienas nodarbi.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām man liekas, ka koderi grib būt bagātāki par vadību... :D

Bet man liekas, ka tikai Latvijā vadībai liekas, ka tai pienākas saņemt vairāk nekā speciālistam.. jo redz nosaukums 'direktors' vai (pus)'vadītājs' automātiski nozīmējot lielāko algu.. Pretēji kaut kā šķiet ļoti neerti un aizskaroši :)

 

Kur pasaulē faktiski 'vaditājs' ir tikai resursu menedžeris ..

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...