Jump to content
php.lv forumi

strmatch


Wuu

Recommended Posts

<?php
$dirContent = scandir('share');
while (list($key, $val) = each($dirContent)) {
 if ($val == *.jpg) { echo $val;<br> }
}
?>

 

$val == *.jpg

 

kā lai salīdzina vai array galā ir jpg?

Meklēju jau kādu stumdu ,nevaru iebraukt!

 

Atradu tādu similar_text ,bet zinu ka tak var kaut kā pa prastam :(

Link to comment
Share on other sites

bāc, takš ielūkojies manuālī pie funkcijas .. .tur dafiga piemēru

 

http://lv.php.net/manual/en/function.scandir.php

Nu kāds sakars ar scandir man vajag slaīdzināt vai xxx.xx ir beigās .xx nevis .xy un viss!

 

Protams es varētu izmantot tās garās funkcijas ,BET KAM TAS VAJADZĪGS ja vienkārši var salīdzināt array ar tekstu un viss

 

<?php
$dirContent = scandir('share');
while (list($key, $val) = each($dirContent)) {
 if (preg_match('#\.jpg$#i',$val)) { echo $val; } 
}
?>

 

Re kur maziņš manuāla visi gari :)

Edited by Wuu
Link to comment
Share on other sites

Nu kāds sakars ar scandir man vajag

Pirmkārt, sakars ir tāds, ka PHP manuālī pie f-jām parasti ir N-tie piemēri. jebkuram koderim ir jāmāk izmantot manuāļa spēku.

Otrkārt, es jau pat nerunāju par to, ka katram sevi cienošam programmētājam ir jāmāk salīdzināt/meklēt stringus bez citu palīdzības.

 

salīdzināt array ar tekstu

Un tagad padomā, ko tu pateici...

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, sakars ir tāds, ka PHP manuālī pie f-jām parasti ir N-tie piemēri. jebkuram koderim ir jāmāk izmantot manuāļa spēku.

Otrkārt, es jau pat nerunāju par to, ka katram sevi cienošam programmētājam ir jāmāk salīdzināt/meklēt stringus bez citu palīdzības.

 

 

Un tagad padomā, ko tu pateici...

Man biki jūk es pirmo ko iemācījos bija kāda spēļu servera valodu :( Tur viss tas ir vienkāršāk :P

tur tas izskatītos šādi

if strmatch($val,*.jpg) un viss nekādu -4 un vel nez kādu tekstiņu :) Tāpēc nevarēju iebraukt ,būros caur manuālu kā traks! Bet neko kas ņem un prasti salīdzina neatradu :(

 

Ar par manuāļu spēku neizteikšos tur daudz kā lieka parasti ir un kodu pat tāds muļķis kā es var saprast ka manā gadījuma vajadzēja kaut ko prastu :)

Edited by Wuu
Link to comment
Share on other sites

tur daudz kā lieka parasti ir

kamēr tu tā teiksi, būsi slikts koders, n00bs vai vēl sazin kas... paaugsies, iespļausi pats sev sejā par šiem vārdiem.

Visstulbākā iesācēju kļūda, uzreiz meklēt 1:1 tādu pašu f-ju vai taisīt topiku, nevis atvērt attiecīgo nodaļu iekš manuāļa ("String funkctions" -> iziet cauri f-ju sarakstam, moš kas ~līdzīgs trāpīsies)

Link to comment
Share on other sites

Bet es jau tā arī izdarīju :) Tur vienkārši nav tas ko es meklēju!

 

strstr — Find first occurrence of a string

http://lv.php.net/strstr

 

interesanti, kā tad tu meklēji.

 

Filename salīdzināšanai un paplašinājuma noteikšanai neder, bet kaut kāds similar_text ir.

Edited by NiTrino
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...