Jump to content
php.lv forumi

boot.lv drošības caurums


betons

Recommended Posts

no 1 puses: beton, boot.lv tev izdarīja lielu pakalpojumu - iedeva ban. Tagad tev nebūs jāskatās uz reklāmām, jārunā ar adminiem.

no 2 atkal: Nu neizskatās, ka šitais uzbrukums bija ar ļauniem mērķiem. Tāds zs jociņš spociņš. Protams, nav labi tā darīt, bet labāk atklāt kļūdu šādā veidā nekā daudz, daudz sliktākā! visai boot saimei tomēr kopumā ir bijušas diezgan kļūdas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

betons: Jautājums tev - vai BMW automašīnas īpašnieks arī domās, ka tas ir Ziemassvētku joks, ja tu uz viņa mašīnas stikla uzkrāsosi uzrakstu priecīcīgus ziemassvētkus.

Tak domā ar galvu. Ja tu lauz svešu mantu - pofig par uzrakstu, tas nav atbalstāmi. Jebkurā veidā.

Un vēl jo vairāk, kā jau maritns256 saka - ja tev nepatīk tā administrācija/vai whatever kas tajā būtā, nu tad ko tu uztraucies? Tagad tev nebūs vairs problēmu ar atrašanos tur. Neviens tak nespiež tev tur uzturēties, ne?

Link to comment
Share on other sites

bubu, a ja tev nepatiks Rimi un Maxima, tu arī neiesi tur pirkt pārtiku?

Bez tam man nepatīk atsevišķi boot administrācijas tipi, nevis pārējie apmeklētāji.

 

Un salīdzinājums ar mašīnu nevietā, tu tāpat kā daudzi jauc materiālās un informātīvās pasaules terminus.

Nevar tik vienkārši salīdzināt informatīvo un materiālo pasauli, kaut vai, tas pats absurds, kad par zagšanu sauc autortiesību pārkāpumus. Divas dažādas lietas. Tāpat arī tavs salīdzinājums materiālajā pasaulē ir krietni atšķirīgs informatīvajā.

 

Bet, ja tu vēlies salīdzinājumus, tad labi:

 

Tika ierakstīts 50 lietotājiem parakstā Priecīgus ziemassvētkus - Tika uzkrāsots uzraksts uz BMW

Es tiku nobanots par to - Es tiku nogalināts.

 

Vai tev tādā gadījumā šķiet normāli, ka par krāsošanu uz stikla - priecīgus ziemassvētkus - nogalina?

Edited by betons
Link to comment
Share on other sites

bubu, a ja tev nepatiks Rimi un Maxima, tu arī neiesi tur pirkt pārtiku?

A tu ko iepērcies veikalos kuri tev nepatīk? :)

Manuprāt, atbilde ir pašsaprotama- loģiski, ka neies..

 

Nevar tik vienkārši salīdzināt informatīvo un materiālo pasauli, kaut vai, tas pats absurds, kad par zagšanu sauc autortiesību pārkāpumus. Divas dažādas lietas. Tāpat arī tavs salīdzinājums materiālajā pasaulē ir krietni atšķirīgs informatīvajā.
Izskatās, ka tu esi no tās jaunatnes kam šķiet ka "internetā" viss ir anonīms un viss ir atļauts.. un uzskati, ka ka kaut kāda vērtība ir tikai lietai ko var pataustīt nevis intelektuālajam īpašumam ( http://en.wikipedia.org/wiki/Intellectual_property )

 

Diezvai šeit un tagad ir jēga par ko tādu diskutēt..

 

 

Bet "caurumu atklāšanu" jebšu paziņošana notiek divējādi vai nu vispirms informējot tikai programmatūras autorus vai vienkārši palaižot tos publiski.. Pēdējā gadijumā faktiski netiek respektēti ne programmatūras izstrādātāji ne lietotāji. Līdz ar to nekādas slavas apliecinājumus (izņemot protams no kopienām kas nodarbojas ar analogām lietām) gaidīt nevar..

Link to comment
Share on other sites

50 pacaniem rajonā uzkrāso, ne to vien tev izdarīs. (:

 

Bet diemžēl (jums) šo nodarījumu nevar salīdzināt ar nokrāsjumu, drīzāk ar kartiņas "Priecīgus ziemassvētkus" aizlikšanu aiz stiklu tīrītāja, jo nejau kaut grib man izdarīt tie mašīnu īpašnieki, bet gan stāvvietas sargs, kuram tas laikam izraisījis dziļi personīgu aizvainojumu.

 

 

Bet "caurumu atklāšanu" jebšu paziņošana notiek divējādi vai nu vispirms informējot tikai programmatūras autorus vai vienkārši palaižot tos publiski.. Pēdējā gadijumā faktiski netiek respektēti ne programmatūras izstrādātāji ne lietotāji. Līdz ar to nekādas slavas apliecinājumus (izņemot protams no kopienām kas nodarbojas ar analogām lietām) gaidīt nevar..

Kur tas rakstīts, ka ir tikai divi varianti.

Gribi pateikšu trešo:

Paziņo to publiski tādā vietā, kur autori to uzreiz redz un tiem ir iespēja nekavējoties salabot to, pie reizes izspēlējot nelielu joku.

Nu nav tas nekāds ūber biznesa portāls un nekādu ļaunu nodarījumu šis ziemassvētku joks neveica.

Es nesaprotu vienu, jums cilvēki, tiešām ir tik švaka humora izjūta, dzīve nomocījusi?

 

A tu ko iepērcies veikalos kuri tev nepatīk? :)

Manuprāt, atbilde ir pašsaprotama- loģiski, ka neies..

A par šito, netēlo gudrīti.

Jautājums nav par to vai patīk, vai nepatīk, bet par to, ja nepatīk, tad nav izvēles.

A, ja man nepatīk lielveikalu garās rindas, kā tu man Rīgā ieteiktu nopirkt pārtiku?

Samierinies, pats gan jau nedēļā pāris reizes nīksti lielveikala rindā. patīk nīkt rindā? nepatīk? A, ko tad ej uz veikalu?

A, nodokļus tev patīk maksāt? Hm,ka 70% no tavas aldziņas paņem nodokļos? Nepatīk? A, ko tad saņem algu, ja nepatīk?

 

Izskatās, ka tu esi no tās jaunatnes kam šķiet ka "internetā" viss ir anonīms un viss ir atļauts.. un uzskati, ka ka kaut kāda vērtība ir tikai lietai ko var pataustīt nevis intelektuālajam īpašumam ( http://en.wikipedia.org/wiki/Intellectual_property )

Un tu esi no tiem, kas paši neko savā dzīvē neizlemj, jo viss jau ir uzrakstīts wikipēdijā, atliek tik iezubrīt un dzīot?

Kamēr vien tu grozīsi manus vārdus, es grozīšu tavus.

Edited by betons
Link to comment
Share on other sites

Jautājums nav par to vai patīk, vai nepatīk, bet par to, ja nepatīk, tad nav izvēles.
Tev trūkst izvēles?

 

Paziņo to publiski tādā vietā, kur autori to uzreiz redz un tiem ir iespēja nekavējoties salabot to

Tas ir tas pats pirmais - paziņošana autoriem..

 

pie reizes izspēlējot nelielu joku.
Kas kuram neliels.. ganjau visi zin leģendāro gājienu par transakciju apaļošanu.. Nu kas tev 0.2 santīmi būtu "dzīves apgrūtinājums" ? Tas tak joks..

 

Fakts ir - caurumi kurā tiek iesaistīta lietotāju datu nesakcionētas (pašiem lietotājiem neapzinātas) izmaiņas ir nopietna lieta. Tikpat labi kāds varbūt to varēja izmantot pw iegūšanai attiecīgi tālāk jau pataisot to sniega bumbu lielāku..

 

 

Un tu esi no tiem, kas paši neko savā dzīvē neizlemj, jo viss jau ir uzrakstīts wikipēdijā, atliek tik iezubrīt un dzīot?
Tu esi dumš vai izliecies? Tur bija norāde kur lasīt lai saprastu kas ir IP.. Pretēji izskatās ka nav skaidri pat kaut kādi ētikas u.c. pamatprincipi..

 

 

 

p.s. a kas tev pašam ar humora izjūtu? Nu izbanoja tevi.. nu tāpēc jānāk činkstēt citur / šeit? Nu joks no adminu puses :)

 

p.s.2 aiz kam nelecies ka neiznak šeit tāpat kā bootā.. Ar personīgiem apvainojumiem sāk palikt vien skaidrāka boot.lv administratoru rīcība..

Link to comment
Share on other sites

p.s.2 aiz kam nelecies ka neiznak šeit tāpat kā bootā..

Tu domā, izmainīt php.lv forumu lietotāju parakstus?

 

 

Tu esi dumš vai izliecies? Tur bija norāde kur lasīt lai saprastu kas ir IP.. Pretēji izskatās ka nav skaidri pat kaut kādi ētikas u.c. pamatprincipi..

Tavai zināšanai ētikas ir dažādas: komunistu ētika, liberāļu ētika, zaļo ētika, kristiešu ētika, kanibālu ētika utt, utjp.

Atliek tik izvēlēties, ne?

Edited by betons
Link to comment
Share on other sites

Nē, es domāju par dzēstu lietotāju..

Bet tikai pēc tam, kad 50 lietotājiem būšu nomainījis parakstus, jo savādāk nebūs tāpat, kā boot.lv.

 

 

 

 

EDIT:

Labi, ja runa aizgāja par intelektuālo īpašumu, tad došu, tev vielu pārdomām.

Ko tev izsaka termins - sabiedrības sasniegumi.

Tie ir tehnoloģiskie, sociālie, ekonomiskie sasniegumi, kuru pamatā ir lielas sabiedrības nopelns.

Bet, pie mūsu globālās sabiedrības, daudzi, jo daudzi tieši intelektuālie sasniegumi ir sabiedrības sasniegums.

Tagad piemērs, divas tehnoloģiju firmas strādā pie jaunas tehnoloģijas vienā sfērā 5 gadus.

Viena tehnoloģiju firma izstrādā tehnoloģiju pāris mēnešus ātrāk par otru un patentē - uzliek IP zīmogu.

Otra kompānija ir zaudējusi lielus ieguldījumus un lielu darbu, jo paralēli izstrādāj to pašu tehnoloģiju, bet, kad tā bija pabeigta, tad izrādās, ka to vairs nedrīkst izmantot.

 

Kā tas varēja gadīties?

Elementāri, to sauc par sabiedrības sasniegumiem. Sabiedrība ir nonākusi līdz noteiktam tehnoloģiju līmenim daudzās sfērās, lai varētu tikt izstrādāta jauna tehnoloģija.

Bet vienmēr ir kāds, kas iet pa priekšu nedaudz parējiem un nogriež ceļu - uzliek IP zīmogu.

Tiek izmantoti politiski un ekonomiski rīki, lai sabiedrības sasniegumus padarītu par savējiem un tieši to dara daudzi, kuri atsaucās uz IP.

Edited by betons
Link to comment
Share on other sites

Nu kādus pokemonisma kalngalus vēl sasniegsi?

Tev N cilvēki pasaka "Nē nedarīji pareizi un iznākums ir loģisks", bet nē ar visādiem salīdzinājumiem par reklāmām un veikaliem pastāvēsi uz savu? Jeb gaidīji, ka kāds šeit liberalizēsies ar tevi un teiks - jā, beton, padarīji labu darbiņu uz Ziemassvētkiem še konfekte?

 

ja moderācijas mērķis ir nodrošināt dažu adminu iespēju ņirgāties un apsmiet desmitiem citus foruma lietotājus un katrs mēģinājums teikt, ko pretī (ļoti daudzos gadījumos pamatoti), tiek aplauzts ar banu uz kādu laiku
Ja tavs mērķis bija "atriebties" tad vajag tā arī teikt nevis mēģināt iztaisnot kaut kā savu paveikto.. Lai gan nekad neesmu sapratis cilvēku vēlmi uzturēties tur kur viņiem nepatīk.. sava veida sadomazohisms, lai gan tā jau ir cita tēma..

 

 

 

Tie ir tehnoloģiskie, sociālie, ekonomiskie sasniegumi, kuru pamatā ir lielas sabiedrības nopelns.
Tu dosi man vielu pārdomām ja nosauksi kādu no šādiem "lielās sabiedrības" sasniegumiem :)
Link to comment
Share on other sites

Nu kādus pokemonisma kalngalus vēl sasniegsi?

Tev N cilvēki pasaka "Nē nedarīji pareizi un iznākums ir loģisks", bet nē ar visādiem salīdzinājumiem par reklāmām un veikaliem pastāvēsi uz savu? Jeb gaidīji, ka kāds šeit liberalizēsies ar tevi un teiks - jā, beton, padarīji labu darbiņu uz Ziemassvētkiem še konfekte?

 

forum - a public meeting or assembly for open discussion

Bet, ja nopietni, tev vēl ilgi neizdimināt manus nodomus un mērķus, es pat domāju, ka tev tas nav pa spēkam.

 

Ja tavs mērķis bija "atriebties" tad vajag tā arī teikt nevis mēģināt iztaisnot kaut kā savu paveikto.. Lai gan nekad neesmu sapratis cilvēku vēlmi uzturēties tur kur viņiem nepatīk.. sava veida sadomazohisms, lai gan tā jau ir cita tēma..

Man nevis tur nepatīk, bet man nepatīk daži tur esoši moderi - jūti atšķirību?

Un galu galā, kā var nepatik nomainīt 50 lietotājiem parakstu, un tad skatīties, ka sadaļā par doršibas caurumu šie komentē, "baigais hakeris, ieliki produkta aprakstu ar grafiskiem efektiem", bet pēc nopostošanas ierauga savam komentam apakša nesavu parakstu un ātri vien editē savu iepriekš postoto komentāru?

Edited by betons
Link to comment
Share on other sites

Tu dosi man vielu pārdomām ja nosauksi kādu no šādiem "lielās sabiedrības" sasniegumiem :)

grūti būs, jo es raktīju lielas, nevis lielās, ar nozīmi liels cilvēku skaits.

Bet, ja nu tomēr tu domāji: "lielas sabiedrības", tad īstenība der jebkurš sasniegums.

 

Piemēram, patenti lcd tehnoloģijās, kārtējais patents tiek veidots uz kopēja sabiedrības sasnieguma,

jo šīs jaunās iespējas paver ne jau šaurs tehnoloģisk progress, bet gan attīstība simtiem dažādās sasitītās nozarēs:

elektronikā, materiālzinātnēs, tiek radītas ar vien precīzākas iekārtas, utt.

 

Respektīvi ar to es gribu pateikt, ka katras jaunas tehnoloģijas apakšā stāv daudzas iepriekšējās tehnoloģijas.

Un, ja kāds tagad patentē kādu tehnoloģiju, tad man pat nav vairs iespēju šo tehnoloģiju izgudrot un pilnvērtīgi izmantot,

lai gan sabiedrības tehnoloģiskais attīstības līmenis man ļauj to atklāt jau neatkarīgi.

Respektīvi, pirmais tehnoloģijas atklājējs iegūst monopolu, bet monopls šo atklājēju padara par pirmo arī turpmākajos atklājumos.

Veidojas tāds kā cikls, kurā ir viens uzvarētājs.

Tehnoloģiju jomā šis fenomens tiek nodrošināts ar autortiesību un patentu palīdzību, bet šāda parādība ir arī politikā, ekonomikā un citur.

Link to comment
Share on other sites

Tātad pēc tava plāna viss ko izdomāju es pienākas sabiedrībai.. viss ko izdomā tu pienākas arī man?

 

Un, ja kāds tagad patentē kādu tehnoloģiju, tad man pat nav vairs iespēju šo tehnoloģiju izgudrot
Proti, tu vēlies otrreiz izgudrot riteni? Jeb uzskatīt ka ritenis (šeit jebkura cita tehnoloģija/risinājums) ir pašsaprotams?

 

Un tev ir iespējas šo tehnoloģiju izmantot norādot uz tehnoloģijas avotu ..

 

Ja pieturamies pie tava minētā LCD http://www.freepatentsonline.com/5280371.html tad virspusīgi apskatot patentu nekādus sabiedrības sasniegumus īsti ieraudzīt nevar.. tas referencējas uz pāris citiem individuālu personu izgudrojumiem..

 

 

Labi, lai nu paliek..

 

 

 

Ziemassvētkos un jaunajā gadā novēlu tev kaut ko izgudrot un būt uzvarētājam vai vismaz rast sirdsmieru no sliktajiem moderatoriem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...