Jump to content
php.lv forumi

boot.lv drošības caurums


betons

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Atvaino, bet nu ja tu neesi ne mūziķis, ne rakstnieks, ne arī aktieris, tad tev nesaprast. Arī talantīgie mūziķi, rakstnieki, aktieri un arī programmētāji grib ēst.

 

Bah.. tev derētu iemācīties lasīt, ko citi raksta :) Es tajā postiņā nemaz i netaisījos apgalvot, kas ir autortiesības un to pārkāpšana. To es skaidri un gaiši uzrakstīju, kur tas jālasa:

Un to, kas ir "autortiesību pārkāpšana" var izlasīt autortiesību likumā.
. Es tikai norādīju blackhaltam, ka arī par autortiesību pārkāpšanu pienākas sods un tas nav likumīgi pēc latvijas likumiem - tieši tāpat kā tava fiziskā mantas zagšana.
Link to comment
Share on other sites

Atvaino, bet nu ja tu neesi ne mūziķis, ne rakstnieks, ne arī aktieris, tad tev nesaprast. Arī talantīgie mūziķi, rakstnieki, aktieri un arī programmētāji grib ēst.

Tu tiešām tici, ka autortiesību likumi kalpo tam,lai reāli aizsargātu paša autora tiesības. Lielo mūzikas industrijas peļņu saņem mūzikas ierakstu kompānijas, lielo tehnoloģiju peļņu saņem tehnoloģiju korpurācijas. Nejau īstenie autir no tā ko saņem.

Kāda tagad ir mūzika, kino, literatūra? Tīri komercijas gabali, krāšņs iesaiņojums, bez satura.

Ja noņemtu autortiesību aizsardzības likumus, tad visās šajās industrijās paliktu tikai tie, kas to var atļauties un vēlas, nevis tie, kas grib nopelnīt.

Literatūru tad rakstītu cilvēki, kas savā dzīvē ir daudz sasnieguši un raksta, nevis ar mērķi nopelnīt, bet ar mērķi pateikt ko svarīgu, vērtīgu, nozīmīgu.

Tas pat attiecas uz kino un mūziku.

 

Un tikai nevajag domāt, ka atceļot autortiesību likumus programmētāji paliktu bez ēdiena.

Celtos tikai kvalitāte. Nebūtu vairs jēgas taisīt sūdus un ar spēcīga mārketinga palīdzību to pārdot.

Bez tam nepublisko sektoru, tas nekādi neietekmētu.

 

Nejau es tev tagad pārliecināšu - tas tomēr ir vairāku gadu diskusiju un pārdomu evolūcijas rezultāts.

 

Es tikai norādīju blackhaltam, ka arī par autortiesību pārkāpšanu pienākas sods un tas nav likumīgi pēc latvijas likumiem - tieši tāpat kā tava fiziskā mantas zagšana.

Pēc likumiem nav likumīgi arī slepkavošana, krāpšana, utt., bet tāpēc jau mēs autortiesību pārkāpšanu nesaucam par slepkavošanu vai krāpšanu.

Link to comment
Share on other sites

Pēc likumiem nav likumīgi arī slepkavošana, krāpšana, utt., bet tāpēc jau mēs autortiesību pārkāpšanu nesaucam par slepkavošanu vai krāpšanu.

Tieši tā! Un ja tiesnesis nav kor******* (bailes rakstīt) un tirliņš arī nav kor**blabla, tad

jāvalda likumam.

Link to comment
Share on other sites

Ar vien vārd sakot, Stollmens rullē :D

Kas ir interesanti, taisnība ir abām pusēm, bet tikai daļēja. GPL pats par sevi neko neattīsta - drīzāk otrādi, sekmē švakas kvalitātes produktu izstrādi. Bet ja produkta izstrādi finansē solīda proprietārā softa firma, ar mērķi atkarot konkurentam tirgus daļu, tad bieži sanāk visai labi softi... Kuri vēlāk kļūst par pamatu jau proprietāram produktam... Jo kāpēc man par brīvu jāatdod katram muļķim, un, galvenais, konkurentam, mani bezmiega naktīs sūri izstrādātie algoritmi un tehnoloģijas? Lai šamam vieglāk būtu manu(!) tirgus gabaliņu atņemt? Un te jau es zaudēju pavisam konkrētu materiālu labumu, desu, var teikt... ;)

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot, es nesaprotu par ko daži no boot.lv administrācijas tā satraukušies?

Par ko viņi rīkojas tik radikāli šādos "remdenos" apstākļos?

Un vēl ir tik uzpūtīgi.

 

Biedrs, publiski paziņojis par Boot.lv forumu nepilnībām, adminiem atvieglojot darbu, dodot informāciju, kas kur un kā izraisa šīs nepilnības.

 

Cik noprotu, biedrs arī bija brīdinājis pārējos boot.lv biedrus par linka nospiešanas sekām - drošības caurumu.

 

Tātad:

-Boot.lv, nav cietusi nēkādus zaudējumus, gluži pretēji - uzzinājuši par sava saita nepilībām un tās arī izlabojuši, nezaudējot lieki laiku meklējot drošības cauruma izcelsmi, jo laipnais biedrs izklāstīja, kas kur un kā darbojas.

-Neviena boot.lv foruma biedra privātā informācija nebija cietusi, biedri tika brīdināti par sekām nospiežot attiecīgo linku.

 

Jāsmejas! tas būtu tas pats kā kāds cilvēks jautātu BMW mašīnas īpašniekam, vai drīkst aprakstīt viņa auto un īpašnieks piekristu. Mākslinieks apzīmē BMW, Un kamēŗ BMW īpašnieks aizgājis iepirkties, policists piesienas pie mākslinieka un apcietina viņu par huligānismu.

 

BMW īpašnieks - boot.lv biedrs

BMW - biedra paraksts

Mākslinieks - biedrs "Bedre"

Policija - Boot.lv administrācija

 

Tad man rodas jautājums, kapēc biedrs "bedre" tika nobanots, ja neviens necieta?

 

Tas ir viens liels pārpratums no boot.lv puses. Bet diemžēl, kā jau "lieliem" cilvēkiem raksturīgs, viņi nepiekāpsies un neatzīs savas nekompeteces rezultātā radīto kļūdu. Nav jau pirmā reize.

 

 

Ja kāds no Boot.lv administrācijas lasa šo postu, es varu uzreiz Jūs brīdināt boot.lv portālam ir vēl daudz nepilnības un caurumi, kur jebkuru boot.lv biedru var pataisīt par "spambotu", un runājot par boot.lv rakstu komentāru autentifikāciju "boot.lv" ir tiešām jāsmejas. Šķiet boot.lv jau sen nav saņēmis spambotu uzbrukumus.

Edited by lupin
Link to comment
Share on other sites

Ar vien vārd sakot, Stollmens rullē :D

Kas ir interesanti, taisnība ir abām pusēm, bet tikai daļēja. GPL pats par sevi neko neattīsta - drīzāk otrādi, sekmē švakas kvalitātes produktu izstrādi. Bet ja produkta izstrādi finansē solīda proprietārā softa firma, ar mērķi atkarot konkurentam tirgus daļu, tad bieži sanāk visai labi softi... Kuri vēlāk kļūst par pamatu jau proprietāram produktam... Jo kāpēc man par brīvu jāatdod katram muļķim, un, galvenais, konkurentam, mani bezmiega naktīs sūri izstrādātie algoritmi un tehnoloģijas? Lai šamam vieglāk būtu manu(!) tirgus gabaliņu atņemt? Un te jau es zaudēju pavisam konkrētu materiālu labumu, desu, var teikt... ;)

Švakas kvalitātes produkti ir gan opensource, gan arī maksas. Bet ir šeit es vairāk skatos no programmētāja viedokļa.

Nevis izmantot gatavus produktus individuāli, bet veselu kaudzi gatavu biblotēku un produktu salikt kopā jaunā produktā.

 

Piemēram: Uztaisīt web lapu ar flash video servisu, saliekot gatavus produktus un bibliotēkas ir ļoti viegli, bet iedomājies, ja kādam pašam tas būtu jāuzkodē.

Vēl piemēram, izmantojot opensource P2P bibliotēku ir diesgan viegli izveidot p2p programmas, kuras arī strādās apakštīklos, bet pašam to visu saitaisīt gandrīz ir nereāli.

 

Un nejau softu tirgošana ir vienīgais IT iespējamais peļņas avots, vēl ir pakalpojumu nodrošināšana (web maksaas pakalpojumi), reklāma, web veikali, utt.

 

PHP ir zināms pierādījums tam, ka opensource rullē, jo PHP tomēr ir populārākā serveru skriptu valoda un uz tā bāzes ir izveidoti arī daudzi lieli projekti.

Link to comment
Share on other sites

Nu, es teiktu tā - ir vietas, kur GPL ir ok, bibliotēkas visādas, utilītes... To biš, softa izstrādes blakusprodukti, ja tā var teikt. Bet ir vietas, kur ne visai. Tas galvenokārt attiecas uz produktiem gala lietotājiem. Nu, izņemot pieminēto gadījumu, kad konkurences dēļ tiek taisīts zem GPL.

Link to comment
Share on other sites

atljausjos nokomenteet.....

pilsonis Bērzs sevi ieksj buuta pozicioneejis kaa absoluuts idiots

personiigi man ir aizdomas, ka savaa laikaa latnetaa jams izmantoja nickname "telemundo", mhhh

attieciigo pilsoni lielais vairums foruma izmantotaaju nav speejiigi saprast deelj vienkaarsja iemesla - pat p0keriem nav tik izmezgjiiti smadzenju aizmetnji kaa sjim augsti cieniijamam sabiedriibas loceklim

liidz ar to es ljoti priecaajos, ka attieciigais loceklis ir pametis buutu un izsaku liidzjutiibu php.lv sabiedriibai par jamaa klaatbuutni te....

prieciigus ziemassveetkus un laimiigu jauno gadu!

Link to comment
Share on other sites

atljausjos nokomenteet.....

pilsonis Bērzs sevi ieksj buuta pozicioneejis kaa absoluuts idiots

Atļaušos arīdzan piebilst, ka drunk_lizard praktiski visus boot.lv forumā ir nosaucis par absolūtiem ideotiem, bet uz tādu neapvainojas, galma āksts paliek galma āksts.

 

personiigi man ir aizdomas, ka savaa laikaa latnetaa jams izmantoja nickname "telemundo", mhhh

Kas attiecas uz telemundos, tad diemžēl ar šādu pseidonīmu man nav nemazākā sakara.

 

 

liidz ar to es ljoti priecaajos, ka attieciigais loceklis ir pametis buutu un izsaku liidzjutiibu php.lv sabiedriibai par jamaa klaatbuutni te....

Nu nevar viens cilvēks pārdzīvot aizvainojumu, kuru radīja boot caurums, bet caurumu ta radījāt jūs paši.

Es tikai laipni jums parādīju, kur ir caurums, bet tā vietā, lai pateiktu paldies - bans.

Bet bans nejau tāpēc, ka tā ir pareizi, bet tāpēc, ka sirdī aizvainojums, niknums, naids.

Starp citu, varu iepriecināt tevi, ir vēl 2 tāda paša līmeņa caurumi. Muļķīgi ir turēt 5 dažādus projektus uz viena domeina subdomeiniem.

 

P.S. Starpcitu pavedienā, kuru uzsāku par boot caurumu bootā puse lietotāju izteicās pozitīvi, takā paturi savu personīgo viedokli pie sevis.

Neba tu esi visa boot sabiedrība.

Link to comment
Share on other sites

Atļaušos arīdzan piebilst, ka drunk_lizard praktiski visus boot.lv forumā ir nosaucis par absolūtiem ideotiem, bet uz tādu neapvainojas, galma āksts paliek galma āksts.
Atceries, ka ākstā dažkārt der arī ieklausīties. Arī viņa teiktajā ir sava gudrība, kas mēdz būt lielāka nekā liekas ar pirmo.
Link to comment
Share on other sites

Tu izliecies?

Tāpēc, ka nozogot desu, cietušais zaudē desu - materiālu objektu, bet

"pārkāpjot autortiesības" - kopējot informāciju, cietušais nezaudē savu informatīvo objektu.

Nozogot desu, veikals negūst peļņu, kas tam pienāktos.

Nozogot failu, izstrādātājs negūst peļņu, kas tam pienāktos.

Tagad redzi līdzību?

 

 

Pie tam kaut kā neatceros, ka orģinālajā diskusijā lietotājs bija minējis, ka klikšķinot uz linka nomainīsies paraksts.

 

P.S. Ja zodz, tad vismaz nebļausties cik tas ir labi un kā tas attīsta pasauli.

Edited by fest
Link to comment
Share on other sites

Nozogot desu, veikals negūst peļņu, kas tam pienāktos.

Nozogot failu, izstrādātājs negūst peļņu, kas tam pienāktos.

Tagad redzi līdzību?

Nozogot desu veikals zaudē desu.

Nozogot failu, tā īpasņieks zaudē failu.

Nokopējot failu, tā īpašnieks nezaudē failu.

 

Autortiesību pārkāpums ir failu kopēšana, kad īpāsnieks nezaudē failu, kas principiāli atšķiras no zagšanas, kad īpašnieks pazaudē nozagto objektu.

 

P.S. Labāk beidz slepkavot manus baltos pikseļus ekrānam ar savu melno tekstu. Par slekpavību draud krimināls. ;)

 

 

Pie tam kaut kā neatceros, ka orģinālajā diskusijā lietotājs bija minējis, ka klikšķinot uz linka nomainīsies paraksts.

Toties, linkā, ko iedevu, bija rakstīts : "Spied uz šī teksta, lai redzētu boot.lv drošības caurumu."

Bet pašā boot diskusijā bija minēts, ka dotajā linkā ir parādīts boot caurums.

Ja tevi tas biedē un tu nezini, ko tas nozīmē, nah tev iet iekšā linkā?

 

P.S. Ja zodz, tad vismaz nebļausties cik tas ir labi un kā tas attīsta pasauli.

Jā, es arī gribētu zināt, ko es esmu nozadzis? padalies.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...