Jump to content
php.lv forumi

Internet veikals


Klez

Recommended Posts

Nezināju zem kā likt.

tā nu ir sanācis, ka jātaisa internet veikals.

Varbūt kāds var padalīties ar idejām, kā labāk. kā ar kešošanu vai vispār nekešot...

Man pašam liekas ka vajadzētu ar kešošanu lai serverim vieglāka dzīve.

Vēl man liekas ka būtu labi izmantot ionCube , jo tad arī darbotos sistēma ātrāk. Bet tas laikam ir maksas pasākums.

Kāds varbūt var pateikt ko vajadzētu izmantot vai ko nevajadzētu izmantot.

Vēl ja ajax izmanto, ir jēga kešot?

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Kešot vaidzētu, jo tas atvieglo serverim dzīvi, protams, ja kešojamie dati nemainas ik pēc pāris sekundēm. Iesaku palasīt šo -> http://php.lv/f/index.php?showtopic=8026&hl=cache arī ar ajax ir vērts kešot, tas vēl jo vairāk atvieglos dzīvi serverim.

Ja ar ionCube domā kādu php accelatoru, tad tādu ir arī bezmaksas.

Link to comment
Share on other sites

ir doma keshot produktu. teiksim pievieno jaunu produktu, vinsh tiek nokešots kā html un tad, kad produktu skatās, tad ajax aizskrien uz citu serveri pēc produkta atlikuma noliktavā... apmēram tā...

Edited by Klez
Link to comment
Share on other sites

ionCube vietā vari izmantot Alternative PHP Cache. Tas būtu pirmā līmeņa cache, kas neprasa nekādas izmaiņas kodā.

 

Par 2. līmeņa cache - varbūt vari izmēģināt memcached, lai saglabātu datus par produktu. Memcached labā īpašība ir tā, ka vari kā cache serverus izmantot vairākus datorus kopā (distributed cache, ja kādam datoram tīklā ir brīva operatīvā atmiņa, pieslēdz to kā memcached serveri).

 

Man neliekas laba doma iekš cache glabāt HTML kodu, aizņems pārāk daudz vietas atmiņā. Labāk glabā tikai produkta datus (kaut vai masivs nosaukums->'whatever', izmeers->'XXL', utt). Tā izvairīsies no pieslēgšanās DB gadījumā, ja produkts jau būs pieejams no cache.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka daudzi HTML faili uz diska iebremzēs jūtami tikai tad, ja mēģināsi browsēt viņus u.t.t, bet ja vienkārši no php pieprasīsi konkrētu failu, tad tas vienalga cik tajā direktorijā daži desmiti vai daudzi tūkstoši. Bet es varu arī maldīties.

Link to comment
Share on other sites

Uztaisi vispirms bez kešošanas. Tad parunāsim.

internet veikalu? +labāk uzreiz veidot ar kešošanu nevis pēc tam pārveidot ... lieks darbs :/

 

lai gan domaaju ka serveris bez kešošanas arī varētu pavilkt tā pat...

Serveris būs apmēram šāds:

HP DL360G5 sērijas

2x Dual-Core Intel Xeon 5120 vai 5130

2gb ram (varbūt 4gb vaig ... ?)

2x 72GB 10K SAS Diski

vē vieniīgi īsti nezinu vai ņemt 10K vai 15K

2.5'' diskiem cenu atšķirība ir 100 LS ...

 

kad sākšu kodēt tad jau manīs kas un kā ...

+ vēl jau mysql ar jāoptimizē DB un kveriji sakarīgi jāveido ...

Edited by Klez
Link to comment
Share on other sites

lieks darbs :/

nav gan...

 

- kešošanas bodija ieliec no strādājošā koda

- izvadē pieliec keša izsaukšanu un auto-updeitu, ja vajag

 

Protams, ja būs ļoti daudz AJAX/JS sarakstīts, tad gan būs grūti kaut ko vispār nokešot

Link to comment
Share on other sites

Nu bez dokiem nemaz i nesāc. Šāda tipa projektiem tas ir ļoti būtiski. Un obligāti jābūt kaut kādei bildei - workflow-am, ne tikai plikam tekstam.

 

Man stāv viens tāds pus-pabeigts no iepriekšējā darba. bez dokiem... pagaidām atmetu roku tur kaut ko turpināt :D [jo nazinu ko tur vēl iečinīt, kas bija jāiečinī un t.t.]. Saku pēc pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Delfins, tev tur pilnīga taisnība.

Ir doma izstrādāt ar visām bildēm, ievadformām. Kā jau standarts prasa, lai pēc tam priekšniecība nesaka ka vajag tā jo mēs tā runājām nevis šitā.

+ vieglāk ir kodēt ja ir pēc standarta projekts un var aptuveni izrēķināt cik ilgu laiku tas pasākums aizņem...

bet nu, tie dokumenti ir "smagi", kamēr viņos iebrauc ... :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...