Jump to content
php.lv forumi

PHP redaktors


Qued

Recommended Posts

Sveikiņi,

 

varbūt rakstīšu par jau cilātu tēmu, bet php.lv meklētājs man nekā nepalīdzēja kaut ko atrast.

Problēma sekojoša - ir iespēja darbavietā iegādāties php redaktoru. Kurš ir labs? Skatījos Zend - viss bija jauki, bet bremzē nežēlīgi (Windows XP). Skatījos nusphere phped - nepatika it kā sīkumi, piemēram - redaktors neiezīmē atbilstošās iekavas. Paskatījos www.php-editors.com - tur labākie ar 5 bumbiņām ir 4 redaktori - zend, phped, kaut kāds linuxīgais un php edit. Pēdējo vakar nokačāju, ievērtēju, bet tā arī nesapratu, par ko šis tik labi novērtēts. Izskatās ražots franciski runājošā valstī (daži dialogi franciski), saskarne un izvēlnes visai dīvaini strukturētas, kā arī nevar atslēgt dažas kaitinošas "fīčas". :) Varbūt kāds var ko citu vēl ieteikt vai arī minēt kādu iemeslu zend studio vai phped labā?

Jau iepriekš pateicos.

Ak, jā - šobrīd kodēju ar Context. Viss ir labi, bet netiek palīdzēts ar php komandu parametru priekšā teikšanu - vienmēr jāver helps vaļā, lai atcerētos, kas funkcijai strpos bija pirmais - needle vai haystack. :)

Edited by Qued
Link to comment
Share on other sites

iesaku Zend jo es pagaidam neko labaku nesu manijis! bet viena fica Kate uz Linuxa man patika tipa ka ir funkcija tad kad vina nav vajadziga vinu var aizvert! Cerams ka ierubija !

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

iesaku Zend jo es pagaidam neko labaku nesu manijis! bet viena fica Kate uz Linuxa man patika tipa ka ir funkcija tad kad vina nav vajadziga vinu var aizvert! Cerams ka ierubija !

 

:blink:

Ja nemaldos, tad šo fīču sauc par code-collapsing vai kaut ko tamlīdzīgu.

 

Kas attiecas uz PHPEdit - diezgan ilgu laiku lietoju viņu un biju vairāk nekā apmierināts (vienīgais, kas sāka pietrūkt bija UTF-8 atbalsts), franciskus dialogus neredzēju, iespējams, ka būsi novilcis kaut kādu ne-tādu versiju. Attiecībā uz Zend - uz mazjaudīgāka aparāta viņš tiešām kaitinoši bremzē. Tagad zem linux liekas, ka bremzē mazāk, bet varbūt tās ir tikai manas iedomas .. :)

 

nusphere neesmu mēģinājis lietot.

Link to comment
Share on other sites

Ne nu piemeram es windu xp parliekuno jauna un piekonfigureju tad vina lido bet ja vina ir piekrajusies ar visadiem sudiem tad cista visu bremze! Lai Zends nevilktos vajadzetu windu padarit atraku! Bet zends tik un ta ir mana skatijuma best!

Link to comment
Share on other sites

Kā tad, es arī biju pie context pieradis. Tomēr funkciju priekšā teikšana ir laba lieta.

Šobrīd testēju Komodo, bet nekādi neizdodas normāi palaist debugošanu. Kādam varbūt ir pieredze? Debugojot tiek mests ārā paziņojums, ka "komodo was unable to open file blabla.php", lai arī blabla.php kā reiz ir atvērts.

Link to comment
Share on other sites

Vot tieši tā debugošana mani besī. Priekš php labākais debugs globals=off, error reporting=E_ALL, save+refresh ;) un tad lasam kļūdu paziņojums.

 

Paskaties, vai tev ir nodefinēts kur atrodas php un vai tu php vari palaist "vienkārši" bez dažnedažādiem kļūdu paziņojumiem. respektīvi, iekš command line aizraujoties līdz apaches diram un pastartējot apachi, vai līdz php diram un iesitot php+enter (āmen!) nelec laukā kādi "could not find *.dll", ja lec, parasti tos jāatrod jamo apakšdirektorijās un jāsamet kaut kur tuvāk, - tajā pašā direktorijā, kur *.exe, iekš win\system32, vai vienkārši nodrazot uz c:\.

Pats Komodo var arī startēt kaut kādu savu mistisko httpd serveri un debugošanu, kas vel ilgāk, nekā čekojot sintaksi ar php.exe pārseri.

Link to comment
Share on other sites

Venom

Redzi, debugošana neaprobežojas ar redzamām (tipa warning vai notice) kļūdām. Gadās, kad vajag sekot mainīgo vērtībām programmas izpildes gaitā. Tad var vai nu debugot vai arī echoēt :)

Lokālo debugošanu nemaz sīkāk nepētīju, uzreiz ķēros pie attālinātās (remote). Uz webservera tiek uzlikts komodo dll fails, kurš tiek ielādēts php.ini failā. Pats Komodo uz mana datora tiek palaists "remote debugging" režīmā, kurā tiek gaidīti debugošanas dati no servera. Tad, kad šīe dati sāk nākt, arī parādās minētais paziņojums.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...