Jump to content
php.lv forumi

Paliidz kaads garaamejot


andriic

Recommended Posts

Links uz probleemu

Piespiezot view source var redzeet, ka teksts ir daudz vairaak dots, nekaa izvadiits. 3 div elementi novietoti vienaa rindaa ar display: inline, lai butu vienlidz gari pie jebkaada teksta garuma katraa divaa pieliku: padding-bottom: 2000px; margin-bottom: -1990px; katram no rindaa stavosajiem diviem un kastee, kuraa divi atrodas overflow: hidden. Cerams, ka visu sapratat, veelos lai visu var redzeet un nesabojaatos izskats.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, bet tas ir pats viens no stulbākajiem (tiešām nebija cita vārda ... sorry) layoutiem, kādu es esmu redzējis.

Dzēs to visu ārā un sāc no jauna.

 

 

Tev ir divas iespējas. Vai nu mācies, vai maksa kādam.

Edited by mefisto
Link to comment
Share on other sites

viss kas izskataas peec tabulas, es piemeeram griezhu kaa tabulu un nechakareejos.

div - lejautu izmantoju:

1) ja vajag pacelt konteineri augshaak - prieksh google

2) ja vajag lai IE ielaadeetu datus aatraak

3) ja ar div buus aatraak to izdariit

 

ja mani neinteresee neviens no iepriekshmineetiem punktiem, tad es griezhu tabulaa.

uzkatu par mulkiibu izmantot div lejatu pashpaarliecinaashanai un publiskai ziimeeshanai.

 

piemeeram man baigi paarsteidz http://www.ridemo.lv/pieraksti/?p=43, ar komentaaru http://www.ridemo.lv/pieraksti/?p=43#comment-308

"no tabulu izkārtojuma (lidot.lv) uz XHTML/CSS risinājumu"

gribeetu lai cilveeks tik tieshaam pamato, PRIEKS KAM?

Link to comment
Share on other sites

1) ja vajag pacelt konteineri augshaak - prieksh google

 

Tas ir kā ?

 

uzkatu par mulkiibu izmantot div lejatu pashpaarliecinaashanai un publiskai ziimeeshanai.

 

nu - ja to dara to divu iemeslu dēļ, ko tu nosaucui - tad tas ir muļķīgi nedaudz. Bet tas nav svarīgi, jo galvenais, ka tomēr CSS leijouti tomēr ir labāki daudzos aspektos nekā table leijouti. Protams, tas ir grūtāk, bet rezultāts ir labāks. Un ar labāku rezultātu netiek domāts, ka vizuāli izskatās labāk.

 

Par to, kād ir plusi un kāpēc vajadzētu censties izmantot CSS leijotus, tu vari sameklēt gūglē.

Link to comment
Share on other sites

noskaiti man plusus div lejauta (pats sev es to varu izdariit, bet normaalus pamatojumus es veel neesu dzirdeejis)

 

prieksh google: nezinu kaa ir tagad, bet agraak. googlei svariigaaka liekas informaacija, kas staav augstaak htmlaa. taapeec ja tu izvadi(piemeeram headeraa vai leftaa) modulus, menu un veel sazin kaadu drazu. tad ar div es taisu taa lai htmlaa buutu saakumaa conteiner (dinamiski teksti lapaa) un peec tam tikai izvadaas viss paareejais. (position: absolute;)

Link to comment
Share on other sites

Plusi:

1) Vieglāka koda uzturēšana (Protams, ja CSS leijouts nav samudrīts nenormāli),

2) Šis gan atkarībā no situācijas - mazāks failzizmērs. Atceros viens džeks bija uztaisījis prezentāciju, kur viņš veco microsoft.com tabulisko dizainu pārveidoja cssisku. Rezultātā lapas izmers samazinājās. Viņš bija izrēķinājis, ka ņemot vērā microsoft.com mēneša statistiku, ietaupīti tiktu nez cik tur GB ar trafiku. Precīzi gan neatceros. Lukur atradu: http://www.stopdesign.com/articles/throwing_tables/

3) Labāk attēlojas uz lineārajiem pārlūkiem (mobilie, pda). Mūsdienās imo tas paliek aizvien aktuālāk.

 

Šīs ir tās trīs lietas, kas man ir svarīgas, un tāpēc izmantoju CSS layoutus.

 

Protams - tādiem cilvēkiem, kam galvenais ātrāk uztaisīt un nodot, tabulas būtu vieglākā izvēle.

 

PS. Es neapgalvoju, ka ir svarīgi veidot lapas 100% atbilstošas W3C standartiem. Tas jau būtu cits stāsts.

 

PS2. Starpcitu, zinu, ka ir firmas, kurās tā ir normāla prakse neizmantot table bāzētus leijoutus, un ja tu tur ierastos un gribētu strādāt, bet paziņotu, ka tu taisi tikai table bāzētus leijoutus, tad visticamāk, ka tevi vienkārši neņemtu pretī. Šī gan ir vistīrākā domu spekulācija, bet padomā par to. Un domāju, ka nākotnē tas būs vēl izteiktāk.

 

PS3. Un nedrīkst neņemt vērā arī faktu, ka tas ir arī loģiskāk - Vizuālo izkārtojumu nejaukt kopā ar pašu kontentu. Arī tas palīdz manis dotajam pirmajam punktam.

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

http://www.hotdesign.com/seybold/everything.html

 

Bez tam .. man nez kāpēc liekas ka atrast kur menu likt sagrieztā dizainā ir daudz vieglāk ja tas atrodas iekš <div id="menu"> , nevis tabulas tresās rindas otrās šūnas tabulas ceturajā rindas pirmajas peicās šūnās..

Edited by mefisto
Link to comment
Share on other sites

1) Vieglāka koda uzturēšana (Protams, ja CSS leijouts nav samudrīts nenormāli),

muljkiibas. tas ir atkariigs no rokaam. pie tam negriezeejam buus vieglaak iebraukt tabulaas, ja vinjam peekshni ko vajag nomainiit - visu laiku nevajag raustiit griezeeju?

2) Šis gan atkarībā no situācijas - mazāks failzizmērs. Atceros viens džeks bija uztaisījis prezentāciju, kur viņš veco microsoft.com tabulisko dizainu pārveidoja cssisku. Rezultātā lapas izmers samazinājās. Viņš bija izrēķinājis, ka ņemot vērā microsoft.com mēneša statistiku, ietaupīti tiktu nez cik tur GB ar trafiku. Precīzi gan neatceros. Lukur atradu: http://www.stopdesign.com/articles/throwing_tables/

iespeejams var samazinaat par dazhiem baitiem. bet muusdienas to maz kuru krata.

 

3) Labāk attēlojas uz lineārajiem pārlūkiem (mobilie, pda). Mūsdienās imo tas paliek aizvien aktuālāk.

prieksh lineaariem paarluukiem jaaizstraadaa atsevishks css+div templeits bez hakiem, nevis njemt kaut kaadu universaalo (IE6 jau cik ir veertiigs)

Šīs ir tās trīs lietas, kas man ir svarīgas, un tāpēc izmantoju CSS layoutus.

pokemoniem un vecmamaam pilniigi pie pakaljas kaadus tu tur lejautus izmanto, no shii skatu punkta buutu lietderiigi izmantot to, kas eertaaks

Protams - tādiem cilvēkiem, kam galvenais ātrāk uztaisīt un nodot, tabulas būtu vieglākā izvēle.

nav tas galvenais, bet iecikleeties uz kaut kaadiem siikumiem man nepatiik

PS. Es neapgalvoju, ka ir svarīgi veidot lapas 100% atbilstošas W3C standartiem. Tas jau būtu cits stāsts.

es gan to apgalvoju.

PS2. Starpcitu, zinu, ka ir firmas, kurās tā ir normāla prakse neizmantot table bāzētus leijoutus, un ja tu tur ierastos un gribētu strādāt, bet paziņotu, ka tu taisi tikai table bāzētus leijoutus, tad visticamāk, ka tevi vienkārši neņemtu pretī. Šī gan ir vistīrākā domu spekulācija, bet padomā par to. Un domāju, ka nākotnē tas būs vēl izteiktāk.

neredzu perspektiivaas taadai firmaa, kura skataas uz taadiem niekiem.

PS3. Un nedrīkst neņemt vērā arī faktu, ka tas ir arī loģiskāk - Vizuālo izkārtojumu nejaukt kopā ar pašu kontentu. Arī tas palīdz manis dotajam pirmajam punktam.

jā, tas ir loģiskāk. bet kamēr netiks uzrakstīts css+div lejauts bez hakiem un kurš attēlosies vienādi visos pārlukos, es palieku pie tabulaam.

 

p.s. man pasham vienalga kaadu lejautu taisiit. savas lapas visas taisu div+css (iepriekšminēto iemeslu dēļ). prieks citiem css+div, bet ja izskatās pēc tabulas, tad tabulās taisu un nelauzu sev galvu.

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

muljkiibas. tas ir atkariigs no rokaam. pie tam negriezeejam buus vieglaak iebraukt tabulaas, ja vinjam peekshni ko vajag nomainiit - visu laiku nevajag raustiit griezeeju?

Vovo - "vajag pamainīt", pamēģini gan pamainīt table dizainu, kur viss savā starpā saistīts ar <tr> un colspaniem un rowspaniem.

 

iespeejams var samazinaat par dazhiem baitiem. bet muusdienas to maz kuru krata.

Tu laikam neizlasīji to linku, ko iemetu te.

 

prieksh lineaariem paarluukiem jaaizstraadaa atsevishks css+div templeits bez hakiem, nevis njemt kaut kaadu universaalo (IE6 jau cik ir veertiigs)
Vot - dubults darbs! Kāpēc uzreiz jau netaisīt lapu ar CSS bez hakiem ? Tici man - lielāko daļu dizainus var sagriez bez hakiem.

 

pokemoniem un vecmamaam pilniigi pie pakaljas kaadus tu tur lejautus izmanto, no shii skatu punkta buutu lietderiigi izmantot to, kas eertaaks
Un ērtāk (atmaksājas pēc tam. pirmo uzmetumu ātrāk protams ir uzmest ar teibliem) tieši ir ar CSS, jo tajos trijos punktos aprakstīju kāpēc.

 

PS. Es neapgalvoju, ka ir svarīgi veidot lapas 100% atbilstošas W3C standartiem. Tas jau būtu cits stāsts.

 

es gan to apgalvoju.

 

Bet tajā pašā laikā tu saki:

nav tas galvenais, bet iecikleeties uz kaut kaadiem siikumiem man nepatiik

 

 

neredzu perspektiivaas taadai firmaa, kura skataas uz taadiem niekiem.
Ja tu nepamanīji, tad lielākā daļa firmas jau pāriet vai ir jau labu laiku pārgājušas uz CSS leioutiem...
Link to comment
Share on other sites

Vovo - "vajag pamainīt", pamēģini gan pamainīt table dizainu, kur viss savā starpā saistīts ar <tr> un colspaniem un rowspaniem.

 

bez probleemaam un nevajag paarspiileet ar rowspnaiem un colspaniem.

Tu laikam neizlasīji to linku, ko iemetu te.

tas ir liels html

<div id="main_page_wrapper">
<div id="main_page_conteiner">

</div>
</div>

tas pats (tikai div vietaa p).

mazs html

 <p id="m"><p id="c"></p></p>

to tu gribi teikt?

 

Vot - dubults darbs! Kāpēc uzreiz jau netaisīt lapu ar CSS bez hakiem ? Tici man - lielāko daļu dizainus var sagriez bez hakiem.

dubultdarbs? tas tak ir normaali, ja iztraadaa prieksh katra savu versiju. googlei mainot mobilo versiju, mainaas wap izskats - tas ir normaali un nav nekaads lieks dubultdarbs.

bet vienu universaalo versiju taisiit taa ir perversija.

 

Un ērtāk (atmaksājas pēc tam. pirmo uzmetumu ātrāk protams ir uzmest ar teibliem) tieši ir ar CSS, jo tajos trijos punktos aprakstīju kāpēc.

kaa tu to izreekinaaji?

nevaru pat iedomaaties kaa tu to aatraak izdariisi, jo tev ir tik tieshaam vairaak jaamaina.

panjem http://layouts.ironmyers.com/100_percent_L...ts/layout/?id=2 un nomaini izmeerus kreisajam blokam - tu to izdariisi aatraak? vai varbuut uztaisi augshu mazaaku - tas arii ir aatraak? tad es gribu lai tas lejauts izstieptos pa visu ekraanu.

Bet tajā pašā laikā tu saki:

tu vispaar lasi ko es saku?

ja ir teibl lejauts, tas nenoziimee, ka tas nav peec w3c standartiem.

Ja tu nepamanīji, tad lielākā daļa firmas jau pāriet vai ir jau labu laiku pārgājušas uz CSS leioutiem...

nu un? ja visi braukaas ar opeliem, tas nemaz nenoziimee, ka opelis ir pati labaakaa mashiinaa.

es izeju no savas pieredzes un noveerojumiem.

 

 

tu man taa arii neesi pateicis nevienu nopietnu iemeslu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...