Jump to content
php.lv forumi

Interneta resursi par datubāzēm latviski


Gints Plivna

Recommended Posts

Sorry nedaudz par offtopiku, bet:

Vai kāds zin citus resursus internetā par datubāzēm latviešu valodā izņemot šo forumu :) un to ko var googlē atrast izmantojot atslēgas vārdus SQL datubāze?

Ar domu man personīgi nav nekādu problēmu ar angļu valodu, bet tā gribējās zināt kas ir pieejams latviski, varbūt esmu kaut ko labu palaidis garām...

 

Gints Plivna

http://www.gplivna.eu

Link to comment
Share on other sites

Varu ieteikt kautkādā veidā aiziet uz LU (nezinu kā ir ar citām universitātēm) un apskatīt bakalauru darbus. Tie (vismaz agrāk) bija brīvi pieejami apskatei datorklasē. Tur varētu būt šis tas labs.

 

Mhmmm es biju domājis internetā :) Starp citu tur kaut kur būtu jābūt arī manējam par Oracle Designera šādām tādām fīčām :)

 

Gints

Link to comment
Share on other sites

Man ir pāris pasniedzēju sagatavotas lekcijas no LLU ITF fakultātes studiju priekšmeta "Datu bāzes tehnoloģijas".

Es gan nezinu cik es legāli varu to pavairot, bet nekādi copyright tur nav :)

Nu ok beigšu radīt cilvēkos neskaidrību ;) - man personīgi nav nekādu problēmu ar visu šito te, es pilnībā esmu apmierināts ar resursiem angliski, vienkārši man kaut kā pēkšņi ienāca prātā doma, ka latviski par db nekur nekā jēdzīga nav. Nu OK arī auditorija ir maza...

Tad nu lūk, man radās aizdomas, ka es varbūt kaut ko esmu palaidis garām un patiesībā kaut kur "viskas" ir.

Ja nu galīgi nekā jēdziga nav, tad varbūt ka varētu kaut ko pasākt, lai stāvokli uzlabotu :)

 

Gints

Link to comment
Share on other sites

Nu ok beigšu radīt cilvēkos neskaidrību ;) - man personīgi nav nekādu problēmu ar visu šito te, es pilnībā esmu apmierināts ar resursiem angliski, vienkārši man kaut kā pēkšņi ienāca prātā doma, ka latviski par db nekur nekā jēdzīga nav. Nu OK arī auditorija ir maza...

Tad nu lūk, man radās aizdomas, ka es varbūt kaut ko esmu palaidis garām un patiesībā kaut kur "viskas" ir.

Ja nu galīgi nekā jēdziga nav, tad varbūt ka varētu kaut ko pasākt, lai stāvokli uzlabotu :)

 

Gints

Protams ja tu to uzņemies tad tas ir apsveicami :) Kaut gan šobrīd ja koderis nezin angļu vai krievu valodu, ir grūti kaut ko apgūt pietiekami labā līmenī :)

Jo latviski ir maz informācijas. Tāpēc iespējams arī latviski informācija nav nemaz tik nepieciešama. :)

Link to comment
Share on other sites

es ar visām 4 tev varu palīdzēt! Pats gribu kko jaunu uzzināt par datubāzēm!

Super. Tātad tev ir visas iespējas!

Paziņoju, ka saits http://datubazes.wordpress.com/ ir atklāts ;)

Šim vakaram ar to saturu, kas tur ir atrodams, man pietiks.

Ikviens ir aicināts kaut ko darīt lietas labā, ja ir tāda vēlme un mhmmm tomēr arī drusciņ prasmes ;)

 

Gints

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...