Jump to content
php.lv forumi

Subdomens ar PHP


wingmanz

Recommended Posts

Hallo,

 

Man te daži jautājumi sakarā ar tēmu - subdomeni.

 

Vai ar PHP ir iespējams veidot subdomēnus, ja attiecīgi apache serverim pieregulē nepieciešamos failus.

Un kā aptuveni darbojas hostu lapas, kur cilvēks piereģistrējas un viņam ar jūzerneimu reģistrēto tiek iedots subdomēns. Katrā ziņā tas noteikti notiek automātiski.

Vai PHP ietekmē un maina servera failus kādus, vai tam galu galā ir maz sakara ar servera failu vairošanos priekš katra subdomēna?

Vai arī tie subdomēni ir vairāk kā vnk ieraksti DB ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok aprakstīšu mazliet sīkāk. Gribu uztaisīt tādu sistēmu, lai reģistrējoties jūzeram tiek uztaisīta sava mapīte ar failiem - tas tā kā būtu, un viņam tiek iedots subdomēns.

 

Vai to nav iespējams īstenot ar headeriem un PHP bez apache .conf failiem? piemēram ieraxtot jebkādu tur subdomēna vārdu viņš atver index lapu un tur pārbaudās uz kuru mapi aizmest, pēc subdomēna kurš ir ievadīts?

 

vai tomēr var uztaisīt, lai ar php pie reģistrācijas piemet kaut kā subdomēnu tajā conf failā kaut kā?

Link to comment
Share on other sites

nu jā. tas gluži nav tas ko man vajag. man nav savs serveris, bet gan ņemts hosts, kurš pats visticamāk ir viens tāds virtual hosts..

 

lieta tāda ,ka es domāju par vnk PHP scriptu, kas paskatās, ja tiek dots subdomēns tad viņš aiziet uz direktoriju, kas saucas tā pat kā subdomēns.

 

tur kaut kā kad ieslēdz wildcard DNS vai nu ko tur.. tip pie domēna piemet *.domens.lv tā vietā kur conf failā ir www.domens.lv

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tavs hostinga provaideris to pieļauj tad jau nav problēma:

 

index.php ieliec

 

<?
if($_SERVER['SERVER_NAME'] == 'peteris.domain.lv') { 
 echo 'Te ir Petera lapa';
} elseif($_SERVER['SERVER_NAME'] == 'fedja.domain.lv') { 
 include('fedja.php');
} else {
 echo 'Juzera nav';
}
?>

 

 

Tas protams nav nekāds virtualhostings pēc būtības, bet nu var bakstīties ar dažādiem (sub)domēniem.. jo PHP nevar mainīt documentrootu apachei, to var tikai pati apache.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

<?
if($_SERVER['SERVER_NAME'] == 'peteris.domain.lv') { 
 echo 'Te ir Petera lapa';
} elseif($_SERVER['SERVER_NAME'] == 'fedja.domain.lv') { 
 include('fedja.php');
} else {
 echo 'Juzera nav';
}
?>

 

 

Vai varat palīdzēt vēl mazliet.? Vai var no šitā uztaisīt vispārinātu variantu, kur nav jaātzīmē konkrēti subdomēni, kas iespējami, bet iespējas vnk kā mainīgais..

 

Teiksim sākumā pārbauda un if($_SERVER['SERVER_NAME'] == 'peteris.domain.lv') - peteris vietā ir vnk mainīgais no adrešu joslas, papildus vēl pārbauda vai direktorija eksistē, ja abi sakrīt nosūta uz direktoriju, kādu ievadīja subdomēnā..

piemēram:

 

if($_SERVER['SERVER_NAME'] == '$ievadītais.domain.lv' && dir_is($ievaditais)) {

 

header(Location:users/'.$ievaditais.'/index.php');

 

}

 

Kā lai uztaisa, lai viņš paņem to mainīgo no subdomēna ievadītā? Numm mērķis ir panākt, lai nebūtu jāvada katram subdomēnam variants, bet darbotos viens vispārināts...

 

 

P.S. man radās ideja, bet nezinu cik viņa ir pareiza un vai tā būtu pieņemami. Vnk sākumā ar substr noņemt ievaddītās adreses beigas un dabū konkrēti tikai subdomēnu.

$ievaditais = substr($_SERVER[sERVER_NAME'],0,-10);

Edited by wingmanz
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...