Jump to content
php.lv forumi

Drošības jautājums


markss84

Recommended Posts

Problēma sekojoša - man ir win XP+Apache+PHP+utt... Atbalstu jaunos censoņus un atļauju šiem trenēties uz servera, bet ir problēma - reāli strādājošas lapas mape atrodas blakus visām citām. kā lai ierobežo to, ka var ar PHP listot augstāk stāvošas mapes - respektīvi, lai nevarētu no "kautkas.lv/xx" aplūkot "kautkas.lv/yy". Varbūt tas konfigurējas pie Apachiem?

Paldies...

Link to comment
Share on other sites

v3rb0 -->nevienmer tas tehniski ir realizejams --> nav otras arejaas IP ....

 

Bet ja locali tad tiesham --> sitiem priekiem veca kaste maksaa MAX 100LS (tas jau ir idials variants)

jo kas tad vajadziigs -->

kautckada Op sistema (win98/ win2000) apachis/PHP/Mysql (vai jebkura cita DB) ...

pilniiba pietikas ar PIII 800 500RAM un kaadu 40GB disku + Tikla karte

(video visletako Audio vispar nevajag.....)

(ar sitaadu konfiguraaciju varesi griest nevienu vien weblapu pat ar paris simtiem vienlaiciigu pieslegumu...)

A pats min :

(PII 256 128 RAM un ~~ 10Gb diska... )

arii sitads dinazaurs spejiegs vilkt Web lapas --> it ipashi ja testiem.....

--------------------

Link to comment
Share on other sites

Pilnibā pietiek arī ar kādu P166 un 32Mb.. tad tikai jāizvēlas kāda no linux/unix/bsd saimes OS :)

 

P.S. ta nav problema --> ta ir tragjedija ja servera OS ir win XP....

Hmm XP ir kaut kā sliktāks par win98 kas tiek ieteikts? vai win2000? :)

Traģēdija nu noteikti nav tā nekāda.. jebšu tāda pati traģēdija var izveidoties ar jebkuru no osiem/distributīviem whatever.. problēma vienkārši ir konkrētos risinājumos un iespējās..

Link to comment
Share on other sites

Roze --> es mineju ja SERVERIM tiek izmantota nepiemerota OS... nevis kas labaks ks sliktaaks

XP ir zinamas problemas ar drosiibu :(

Praktiski nevar nodrosinat to ka neviens netiks klaat sistemas failiem... taatad ....

(domats tie kam buus tiesibas palaist savus PHP skriptus ... )

---------

a lai uz testa masinas darbinatu APACHE pilnigi pietiek ar WIN 98 .... (tobish nav seviskji liela beda ja kaads kautko sacakeree....)

 

Pats esmu sada kombinacijaa darbojies --> gandriz nekadu problemu.

Gandriz tapec ka ir jaliek atseviskjis FTP klients, bet ja to nevajag tad viss ir Ok...

P.S. win 98 prieksrociiba --> maza resursu rijiiba....

Link to comment
Share on other sites

musdienās un win98- kur viņam licenzi dabūs? a ja jāzog, tad serverim labāk uzliktu dajebkuru bezmaksas nixveidīgo bez visādiem nevajadzīgiem pribambasiem un ar maz resursus ēdīs. pie reizes jaunie phpisti iemācīsies arī kaut ko par nixiem.

 

intereses pēc paskatījos-

win98 $69.95

par to naudu sa.lv sanāk kaut kāds PII 350MHz / 128Mb / 1.2GB / CD - 33ls

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

musdienās un win98- kur viņam licenzi dabūs?

 

Offtopiks: Es gan neesmu baisi iedziļinājies, bet nav tā ka tiem End of Life produktiem neko vairs nevajag?

http://www.microsoft.com/windows/lifecycle/default.mspx Win 98: June 30, 2002

 

Tas gan protams tiek deklarēts kā supportam, bet šķiet kaut kur lasīju ar par licencēšanu (ja jau reiz vairs nav pieejamas).

 

 

p.s. tas protams nenozīmē ka jāliek win98 jo cik atceros viņam bija baisi līks tcp t.i. winsocks kas serveru risinājumiem nekas laps nava.. Nemaz nerunājot pa to ka apachi nevarēs piestartēt kā servisu un būs jāskatās uz melnu CMD logu (jebšu ir kaut kas mainījies?)

Link to comment
Share on other sites

kaada vaina melnam cmd? vismaz zini ka viss rukaa :P

bet vispaar nav obligaati atveertam cmd logam jaabuut. pats atceros kaa kojaas tika bliezti c visaadi suudi, kas neljaava citiem naktiis mieriigi guleet. un tas jau bija 95 win taa ka win 98 buus lielaakas priekshrociibas.

Link to comment
Share on other sites

Nemaz nerunājot pa to ka apachi nevarēs piestartēt kā servisu un būs jāskatās uz melnu CMD logu (jebšu ir kaut kas mainījies?)

Var gan piestarteet kaa servisu ;)

Tikai tas jaizdara pirmo reizi ar rocinjaam....

Un es jau saku ka SERVERIM pat XP nekas labs nav , bet lai lokaali macitos PHP --> nav ne vainas....

it iipashi ja ir pavecaks kompis (tiiri resusrsu taupishanas noluukaa)

Runajot par 2K pats patreiz majas to lietoju --> nu nav nekaadu problemu ....

Gan FTP straadaa (2K dzimtais) , gan Apacis & PHP & MySQL griezjas.... i piekljusana no arpasaules Web lapam (neko konkretu nehosteju, tik ja kaadam vajag ko paraadiit)

Link to comment
Share on other sites

Tikai tas jaizdara pirmo reizi ar rocinjaam....

Tas i kā win98 ir servisi?

Startēt ar rociņām != service :P

 

Bet nu labi tas ir offtopiks.. vienkārši neredzu īsti problēmu TO darīt uz jebkuras no Windows saimes OS versijām. Tāpat lai arī nedaudz drošāk diezgan nekorekta ir doma/ideja ja es uzlikšu linuxu tad būs man kā tankā un neviens neko (no drošības viedokļa) - viss slēpjas aiz konfigurācijas un blīves starp sēdekli un klaviatūru :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...