Jump to content
php.lv forumi

Dropdowns bez array


Bunkertor 7

Recommended Posts

Taisu savai lapai admin interfeisu. Novienkarsojot situaciju, ir divas MySQL tabulas: 1. ir loti vienkarsa - satur tikai id un categoriju nosaukumus. 2. satur web-lapas kontentu, resp. teksta gabalus, to virsrakstus, utt. utml un peedeejaa columnaa ierakstaas categorijas nosaukums. Tas man ir pats svariigaakais elements, jo variabls katras lapas saakumaa izveeleesies, kurus teksta gabalus paraadiit lapaa atkariibaa no categorijas nosaukuma.

 

Meeginu admin interfeisaa ieviest pavisam vienkaarsu lietu: formaa, ar kuras paliidziibu es suutu tekstus uz datubaazi veelos pievienot dropdown laucinu, kurs atspogulotu 1. tabulas saturu (resp., categoriju sarakstu) un ieziimeeto kategoriju nosuutiitu uz 2. tabulas categorijas column.

 

Pagaidaam kaut kas sanaak tikai ar arrays paliidziibu, tachu akariibaa no taa, no kuras puses arrayam pieeju, vai nu tabulaa rakstaas categorijas ID vai tas rakstaas dropdownaa. Man tas ID buutiibaa vispaar neinteresee, galvenais, lai es savaa admin interfeisaa redzeetu dropdownu ar cat nosaukumiem un taadi pashi tie arii aizsuutiitos uz otro tabulu.

 

<?php
$query2="SELECT cat, id FROM wh_page_cats";
$result2 = mysql_query ($query2);
echo "<select name=categ value=''>Cat</option>";
while($arr1=mysql_fetch_array($result2))
{
echo "<option value=$arr1[cat]>$arr1[id]</option>";
}
echo "</select>";
?>

 

es jau protams vareetu rakstiit kategorijas nosaukumu parastaa text fiildaa, kaa to dariiju ieprieksh, bet ja ir vairaak par 20 categoriju, ej nu visas atceries no galvas.

 

Buushu pateiciigs par spozhaam un ne tik spozhaam idejaam!

Link to comment
Share on other sites

ir divas MySQL tabulas: 1. ir loti vienkarsa - satur tikai id un categoriju nosaukumus. 2. satur web-lapas kontentu, resp. teksta gabalus, to virsrakstus, utt. utml un peedeejaa columnaa ierakstaas categorijas nosaukums. Tas man ir pats svariigaakais elements, jo variabls katras lapas saakumaa izveeleesies, kurus teksta gabalus paraadiit lapaa atkariibaa no categorijas nosaukuma.

 

Man tas ID buutiibaa vispaar neinteresee, galvenais, lai es savaa admin interfeisaa redzeetu dropdownu ar cat nosaukumiem un taadi pashi tie arii aizsuutiitos uz otro tabulu.

IMPHO galigi garaam pieeja (domats ka neintresee tas kategorijas ID)

tieshi to tev vajag izmantot...

Glabaa tajaa 2 tabulaa tieshi kategorijas ID nevis nosaukumu ....

un sakumaa tam dropdavnam izsauc 1 tabulu kur savaac gan ID gan nosaukumu un ieliec

<option value="ID_no tabulas">Nosaukums no tabulas</option>

tad nebuus nekaadu krenkju....

kad vajag tad pievieno tikai jaunu nosaukumu un 2 tabulaa liec to ko vajag... atrast arii vari peec ID nevis nosaukuma (to contentu)

Link to comment
Share on other sites

IMPHO galigi garaam pieeja (domats ka neintresee tas kategorijas ID)

tieshi to tev vajag izmantot...

Paldies par padomu. Noteikti var arii taa, tachu es atkal tiku cauri pa vieglaaku celju

 

<?php
$getcat = mysql_query( "SELECT cat FROM wh_page_cats" );
echo " <select name='cat'>\n";
while( $row = mysql_fetch_row($getcat)) {
$sel = ( $table === $row[0] ) ? "id='cat' selected" : "";
printf ( " <option %s value='%s' name='cat'>%s</option>\n", $sel, $row[0], $row[0]);
} // Tas izsauc no kategoriju tabulas visus kategoriju nosaukumus un vinjam ir vienalga, kaada kategorijai ID
echo " </select>\n";
if (isset($_POST['submit'])) {

 // Tagad atliek tikai ieselekteeto kategoriju piespeeleet variablam un aizsuutiit kopaa ar teksta bloku uz galveno tabulu
 	 $cate = $_POST['cat'];

 

Peec tam lapas (kura buus redzama vizitoram) saakumaa es defineeju variablu

 

<?php $categ = 'horror'; ?>
//un zemaak izsaucu 5 nesenaakos teksta objektus, kuri ir identificejami ar kategoriju horror
$txtquery = "SELECT id, admin, subj, message, date, cat
FROM content where cat='$categ' order by id DESC LIMIT 5";

 

Nezinu, cik tas ir profesionaali, bet kameer straadaa, buus labi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...