Jump to content
php.lv forumi

stupid-lazy-newbies


Recommended Posts

eu kas te notiek ?! viss gamez.lv forums tika pārcelts uz šejieni ? vairs normālas tēmas praktiski neparādās visu laiku tikai tizli slinku iesācēju jautājumi kas ir atbildēti jau nez cik reizes... tak kāds admins darat kaut ko lietas labā... visus nobanot ! uztaisīt foruma sadaļas "Stulbi jautājumi" un "Iesācēju jautājumi" un "Nekā nesaprotu ko darīt"... nezinu... bet tak šitā vairs nevar turpināties...

 

kāds labs cilvēks uzraksta PHP, MySQL manuālu priekš iesācējiem un visiem piespiežat viņu izlasīt - ja kāds uzdod jautājumu kas tur apskatīts ta bans uzreiz ! tak bija kaut kāds PHP manuāls latviski ? gadījumā Kaklz viņu nebij rakstījis ?

 

jā jā es saprotu ka es ar kādreiz biju iesācējs un arī kādreiz uzdevu stulbus jautājumus bet tagad te ja ir par traku... un vispār man nekas nav pret iesācējiem... ja tikai viņi uzvestos kaut cik normāli... ja viņi vismaz izlasītu FORUMU LIETOŠANAS NOTEIKUMUS bet nekā... labi ja kāds savu jautājumu izlasa...

 

huh... vai varbūt man vienīgajam liekās ka šitas forums paliek ( ir palicis ? ) neciešams ?

 

--------------------

Beam me up Scotty, no intelligent life here.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

taa gan ir.

 

buuutu forshi jau ja vareetu piemeeram kaadu ielikt ignore listaa, bet tik un taa paarsvaraa jau tie forshie jautaajumi ir no cilveekiem, kam posti ir 1,pret tor ir diezgan gruuti ciiniities,ja nu vieniigi neatbildot.

Link to comment
Share on other sites

kāds labs cilvēks uzraksta PHP, MySQL manuālu priekš iesācējiem un visiem piespiežat viņu izlasīt - ja kāds uzdod jautājumu kas tur apskatīts ta bans uzreiz ! tak bija kaut kāds PHP manuāls latviski ? gadījumā Kaklz viņu nebij rakstījis ?

Rakstījis ne, bet iztulkojis cik nu mācējis gan.

http://3a3-interactive.net/php_reference/

 

Nelaime ir tā, ka manuāļos netiek aprakstīta loģika, kas lielākajā daļā gadījumu šajos jautājumos pietrūkst. Labi, iemācās cilvēks sintaksi pēc manuāļa, bet ja viņš nesaprot lapas uzbūvi ar manuāli līdzēts nebūs. Jāraksta ir tutoriāļi. Daudz. Ir kāds brīvprātīgais?

Link to comment
Share on other sites

Sāksim ar to, ka lielam vairumam no šiem ļaudīm nav elementāras nojēgas par programmēšanu kā tādu. Kas ir cikls, kas ir zarošanās utt. Tur pat nav PHP zināšanas/nezināšanas vaina. Te prasās pēc grāmatas tjipa "Kā Pēcis Beisikānis Maiju Saprātiņu programmēt mācīja" (in case kāds tādu atcerās)...

 

P.S. Kā teica Gobļins "Только массовые расстрелы спасут родину" :D

Link to comment
Share on other sites

Atcerās, atcerās. Man mājās vēl kaut kur mētājas...

 

Mroblēma ir .lv izglītības sistēmā, kas cilvēkiem, kas pat irad jau beiguši vidusskolu, joprojām nav iedevusi (iedzinusi?) loģisko domāšanu. Loģika jau pasen vairs nav vidusskolu programmās (pat man nebija) un iespēja izvēlēties priekšmetus ļauj izvairīties/ignorēt tos priekšmetus, kuros ir nepieciešama loģiskā domāšana. Es nenoliedzu humanitāro zinātņu sasniegumus un humanistiskās pieejas pareizību, taču mūsdienās par progersīvāko un arī produktīvāko var uzskatīt holastisko pieeju, kur bez loģikas neiztikt.

 

Vispār līdzīga diskusija bija reiz iekš hackers.lv foruma par pascal mācīšanu skolās.

 

Vispārībā domājošs cilvēks ir sistēmas ienaidnieks, so acīmredzot vienīgais veids kā cīnīties ar stulbiem postiem ir rm.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu šo sarunu jēgu. Ja kaut kas nepatīk, tad ir jālabo lietas un nevis jāsaka, ka nepatīk. Liekas, ka jaunie puikas ir idioti? Māciet viņus. Man tā liekas un es bļeģ mācu viņus. Lamāties par viņiem tikai tāpēc, ka viņi arī grib nodarboties ar šo valodu un neļauj izcelties ar gudrām diskusijām ir stulbi. Priekš gudrām diskusijām ir Advanced PHP forumi, kas nemaz nav katrā valstī. Kur nu vēl Latvijā, kur visus advancētos programmistus var saskaitīt uz simtkāja kājām. Ejiet uz Sitepoint.com forumiem un rullējiet. Ejiet uz Devshed forumiem un rullējiet. Ejiet bļin.

 

PHP ir vienkāršākā valoda un pareizākā izvēle idiotiem. Ēst visi grib un visiem ir bērni mājās, kuriem jāpērk jaunas botas un tā. Visi grib pelnīt naudu. Ar PHP to šodien var izdarīt. Skauž, ka to dara nemākuļi? Katrs dzīvo kā māk bļe. Skauž, ka idioti kaut ko grib zināt? Traucē Jums? Neviens jums neliek atbildēt uz viņu jautājumiem. Kaut kāda muldēšana te sanāk.

 

.. Laikam jau esmu vienīgais, kam rūp Latvijas neatkarība ... Laikam jau neviens mani nemīl ... Laikam jau drīz nomiršu ... ehh, laikam jau dzīvei nav jēga ... visi ir tik ļauni ... ehh, laikam jau esmu vienīgais, kurš māk php .... eh es nabaga pozitīvais tēls... bļeģ par ko ir runa?

 

Iejaukt izglītības sistēmu arī viens labais pasāciens. Par Latvijas izglītības sistēmu var pukoties jebkurā specialitātē, jo mūsu vidusskolu absolventi jebkurā specialitātē pēc vidusskolas nav speci un viņiem arī nav jābūt. Tā ir vispārējā izglītība. Bez tam, te forumā ievērojamu daļu jautājumu uzdod 13-15 gadus veci jaunekļi, kuriem līdz vidusskolas diplomam vēl tālu, bet, kad tiks pie tā, tad jūs paliksiet bez darba. hahaha. tā jums vajag. bļe.

 

Idiotu bars. bļe.

Link to comment
Share on other sites

Jb4 Man ļoti patīk, kā tu raksti šos garos rakstus! Tie ir ļoti emocionāli. :D

Tavs raksts bija ļoti labs un labi argumentēts, bet piekrītu arī pārējiem, ka tādi, kā es piedirš forumu ar muļķībām. Tapēc man šķiet viss labākā ideja bija , ka varetu uztaisīt sadaļu stulbiem jautājumiem priekš iesācējiem, jo lai nu kādi mēs iesācēji esam, gan jau varēsim atšķirt stulbos postus no jums intresejošiem.

 

Bet ja skatās no citas puses tad šis viss sanāk pilnīga diskriminācija!

 

 

Un vēl. Ļoti labi būtu, ja būtu turtoriāli latviešu valodā apm. tādi, kādi bija jb4 veidotie, tie man palīdzēja viss vairāk. Jo tagad esmu apguvis vismaz pašus pamatus un php principus, un tos apguvu no turtoriāliem, jo no sākuma php manuālis iesācējam ir pilnīgi tumša bilde, ja nu vienīgi ir jau pazīstama kāda cita programmēšanas valoda. PhP manuāli nevar iesācējs lasīt, jo nesaprot sintaksi tas pats kā lasīt grāmatu turkmenistāņu valodā! Tapēc vajag saukt palīga tādus cilvēkus kā jūs, lai ievirza uz pareizām sliedēm.

Link to comment
Share on other sites

mjā, ir daži iebildumi:

 

Nav ko tulkot latviešu valodā! Tikai nevajag uz manīm pēc tam bļaut un uzbraukt, bet, IMHO: latv. valoda ir maza, bet programmēšana ir liela un ANGLISKA. Nezinot angļu/vācu un nemākot lasīt tajos manuāļus tālu programmēšanā netiksi.

 

labu tutoriāli _var_ uztaisīt speciālists

speciālists tāpēc ir speciālists, ka bieži nodarbojas ar problēmu risināšanu>patērē savu darba/personīgo laiku>neatliek laika rakstīt viņam pašam vairs nevajadzīgos tutoriāļus. Jūs jau arī nerakstījāt sev atgādnes kā tīrīt zobus? OK, tad taisām tulkošanas/rakstīšanas grupu, kas taisīs tutoriāļus, pārcels postus "no PHP uz HTML sadaļu", sūtīs Junior Memberus uz jau apspriestiem jautājumiem - bet tad lūdzu, JM, maksājiet par zināšanām. Nevajag obligāti ar naudu - paldies arī sen redzēts.

 

kas ir, tas ir: jaunjūzeri ir

a) pārāk slinki kaut ko meklēt

B) vēl slinkāki kaut ko lasīt

un pat ja būs labs tut. iekš latv. valodas. un pat šajā forumā, to atradīs un lasīs 1 no 10, bet pārējos 9 vajadzēs kā tādus mazus kaķēnus aiz "škirkas" un "purnu iekšā"

 

nesen palasījos R.Baha "Ilūzijas" un "Kaija vārdā Džonatans Livingstons", kur runa pārsvarā bija par Messiju dilemmu [tie, kas nezin, kas ir Messija atcerās Jēzu Kristu] - cilvēkiem nav vajadzīga tā IDEJA un ZINĀŠANAS, kurus Messija "nes" cilvēkiem - viņiem vajag brīnumus, pie tam uzreiz.

 

NB: tie, kas nodomāja ka es sevi un pielīdzināmos gribēju pataisīt par Messijām, var iet un izgulēties.

 

visi esam cilvieki vien, ar savām personīgām rūpēm

Link to comment
Share on other sites

Angliski māku pietiekami, lai to visu saprastu. Un man nav slinkums meklēt un urbties cauri googlei. Es katru dienu pavadu n-tās stundas pie kompa un mēģinātu iegūt kādus rezultātus!

 

Un par to manuāli es domāju savādāk. Manuāli angļu valodā var saprast viegli, jo tas ir rakstīts taa saucamajā "simple-language", bet lai no paša sākuma saprastu kas ir $blabla {} [..] <>>< utt. ir grūti, ja nav bijusi saskarsme ar programēšanu.

 

Man personīgi ir gandrīz vienalga vai turtorialis ir angliski vai latviski, galvenais, ka tajā ir labi paskaidrots viss kas nepieciešams. Tādus turtoriālus esmu maz atradis.

 

Tad varbūt varetu darīt tā, tie kuriem nav slinkums vai arī nav citu problemu. Varetu tepat forumā vai kaut kur citur postot turtoriālu linkus, kuri patiešām ir labi. Un tad varbūt būs miers no mūsu stulbiem jautājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu šo sarunu jēgu. Ja kaut kas nepatīk, tad ir jālabo lietas un nevis jāsaka, ka nepatīk. Liekas, ka jaunie puikas ir idioti? Māciet viņus. Man tā liekas un es bļeģ mācu viņus. Lamāties par viņiem tikai tāpēc, ka viņi arī grib nodarboties ar šo valodu un neļauj izcelties ar gudrām diskusijām ir stulbi.
redzu ka nesaprati jēgu... runa neiet par to ka ir iesācēji bet gan par to ka šitas forums ir pārvērties par kaut ko galīgi un pilnīgi briesmīgu... zini ja man ir:
  • jāmin kas tagad būs zem topika ar nosaukumu Palīdziet / Problēma / vai vēl kāds cits neko nepaskaidrojoš vārds
     
  • jāmokās izlasīt rakstīto ( jo redz autoram patīk CAPS-LOCK / B / COLOR / viss smaiļiku komplekts / nez kādi vēl formatējuma brīnumi )
     
  • jāsecina ka topiks ir pilnīgi nepareizā foruma sadaļā
     
  • jāpiepūlās vispār saprast uzdoto jautājumu ( jo redz autors neuzskatīja par vajadzīgu viņu kaut reizi izlasīt )
     
  • stundām ilgi jāskatās koda gabalā ( jo redz autors neuzskatīja par vajadzīgu mēģināt novākt visu kas nav par tēmu )
     
  • un viss augstāk minētais tikai tādēļ lai iedotu trīs-topikus-iepriekš-linku / pirmo google rezultātu / atbildētu ar pus teikumu...
     
  • un beigās vēl paldies nepateiks...

tad man kaut kā vairs negribās... ja tu to esi spējīgs pacies tad varu tikai pabrīnīties...

 

 

ja kaut kas nepatīk:

1) nenāc šeit

2) nelasi postus

3) neatbild

4) māci forumā

5) taisi manuāļus un tutoriāļus un "baro tos iekšā" jauniņajiem

1) ja tā turpināsies tad nekas cits neatliks... bet man šeit kādreiz patika... un tagad ar viens no ** postiem ir interesants...

2) kur starpība no pirmā punkta ? te jau maksimāls bardaks - jebkurš topiks tiek likts jebkurā sadaļā un topikiem virsraksti kā jau teicu Palīgā un Problēma - kā es te varu saprast kuru lasīt un kuru nē...

3) tā jau daru... bet tas tak nekā nepalīdz to kretīnisko postu nepaliek mazāk...

4) nu par to neiet runa... nu ja ka mācam ko ta mēs citu te daram kā viens otru mācam...

5) kā jau kaut kur tika minēts tas minimāli atrisinātu problēmu... manuālu un tutoriālu pietiek nu jā angļu valodā bet parādat man kādu normālu programmētāju kurš nezin angļu valodu... ja nezin tad jāmācās...

 

 

varetu uztaisīt sadaļu stulbiem jautājumiem priekš iesācējiem, jo lai nu kādi mēs iesācēji esam, gan jau varēsim atšķirt stulbos postus no jums intresejošiem.
vismaz daļēji vajadzētu atrisinātu šo problēmu... ko kāds admins teiks ? varat uztaisīt foruma sadaļu priekš visiem iesācēju un stulbiem jautājumiem ?

 

 

OK, tad taisām tulkošanas/rakstīšanas grupu, kas taisīs tutoriāļus, pārcels postus "no PHP uz HTML sadaļu", sūtīs Junior Memberus uz jau apspriestiem jautājumiem - bet tad lūdzu, JM, maksājiet par zināšanām. Nevajag obligāti ar naudu - paldies arī sen redzēts.
manuprāt otra daļa lai atrisinātu šo problēmu... tulkot un rakstīt diez vai es gribētu... bet kaut kādas moderatoru grupas tak varētu... a tā vienīgais ko es te redzu ir Roze... un topiku kas būtu pārvietots vispār neesu redzējis... droši ka dzēsti arī nav... tak ir cilvēki kas būtu ar mieru būt par moderatoriem...

 

 

Varetu tepat forumā vai kaut kur citur postot turtoriālu linkus, kuri patiešām ir labi. Un tad varbūt būs miers no mūsu stulbiem jautājumiem.
kapēc nē ? būtu ļoti noderīgi galvenajā sadaļā ielikt lipīgu topiku ar visādiem linkiem un tutoriāliem...

 

 

nu ko... kāds admins mani dzird... Roze ! ko tu domā ? kaut ko var no visa šitā realizēt ? vai arī tev neliekās ka ir problēma ?

Link to comment
Share on other sites

Nu CryRat es tev daudzkur piekrītu, bet

jāmokās izlasīt rakstīto ( jo redz autoram patīk CAPS-LOCK / B / COLOR / viss smaiļiku komplekts / nez kādi vēl formatējuma brīnumi )
Vienīgi pats neatbalstu CAPS-LOCK. Bet kapēc nevaram izmantot smaidiņus krāsas un <b></b> utt. ? (visam savas robežas)Tad kapēc forumam tie ir domāti? Smaidiņi ir domāti, lai izteiktu savas emocijas un ar krāsām var izcelt kādu svarīgu texta gabalu! Nesaskatu tur neko sliktu! hehe :D :D

 

Ja nu galīgi nepatīk, tad lūdz administratoram, lai izņem tos visus ārā, jo redz tev nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Bet kapēc nevaram izmantot smaidiņus krāsas un <b></b> utt. ? (visam savas robežas)
es to par to kā aics raksta teicu ( te un te )... izmantot var... es ar izmantoju... tikai nevajag pārspīlēt... kā pats teici "visam savas robežas"... bet tā pat teksts ir daudz lasāmāks ja pa vidu nav smaiļiku un iekš B nav vairāk par trīs vārdiem... ;) tādu FONT un SIZE gan derētu izslēgt...
Link to comment
Share on other sites

Nu juus jau te bishkj pa traku laizhat... Nu, es saakumaa vispaar prasiiju tikai jautaajumus, kurus es izlasot PHP manuaalii nesapratu!!! (sesijas, piemeeram vai arii Regex). Ja te brizham tiek uzdoti tadi viegli atbildami jautajumi, kas isteniba ir manuali izlasami, tachu programeshana ir tada lieta, uz kuru skatas katrs dazhadi (nu tak ir shausmigi daudz variantu ka uzprogrammeet kadu, kaut vai ljoti vienkarshu dinamisko lapu...). Vispar es no sakuma ladeju shausmigi daudz skriptus un gatavus cms no HotScripts.com un peetiiju nedeeljaam ilgi vinjus cauri, beigaas sapratu ka var uztaisiit template based majaslapu... Es neko nesapratu tajos daudzajos skriptos, jo vinji katrs bija programeti savadakos stilos, tachu daudzi man neapmierinaaja, it sevishkji tie, kur praktiski viss bija <?php if (kautkas) { ?> html kods <?php for (kautkas) echo ""; ?> atkal html... Nu shitaadaa garaa! Manuprat visu vajadzeja logjiski salikt pa plauktinjiem... Starp citu, no shis informacijas ko var dabut foruma php ne chiku ne grabu neiemaaciisies :) Un tutorialji man nepatik galigi, jo tur daudz liekvardibas un viss tiek macits pa tadiem muljkjigiem solishiem un beigas maki izdarit kaut kadu drausmigu elementaru lietu, jo parasti tur ir viens piemers... Daudz labakas ir gramatas, manualji, pasha darbs gatavu skriptu peetiishanaa... Ja un vel: protams, vajag vispirms programeshanas pamatu zinashanas (cikls, nosacijumi, objekti utt.) - taas, kas attiecas uz sintaksi, bet vel vajadzetu tadas tiri zinashanas ka to visu salikt kopaa, piemeeram, es veljoprojam nezinu un neesmu izpetijis, kas ir modulji un vel daudzko... Atradis likumsakaribu, ka parasti lapam bija config.php fails, sapratu, kapec tads vajadzigs, atsevishkjais fails funkcijam utt. atsevishkjie direktoriji templatiem, grafikai, includetiem funkciju skriptiem, ka arii inkludeetiem katras lapas sources skriptiem. Paldies dievam atradu diezgan vienkarshu un sakarigu skriptu "Aardvark Topsites PHP 4.1.0", kursh bija ta diezgan sakarigi uztaisits un to ka paraugu panjemdams uztaisiju ar savu majaslapu :) Vel nav pabeigta gan, bet tagad vismaz lidz ar to, ka html man stav templatos, varu editeet dizainu, ka ari izmainit katras lapas kodu atsevishkja source lapa un index.php ir normals dzineklis...

Sanaaca diez gan garsh texts... :D

Link to comment
Share on other sites

tutorialji man nepatik galigi, jo tur daudz liekvardibas un viss tiek macits pa tadiem muljkjigiem solishiem un beigas maki izdarit kaut kadu drausmigu elementaru lietu, jo parasti tur ir viens piemers...
Cik saprotu tad tev patiktu labāk, ja būtu nevis turtoriāls, bet gan kāds koda gabals, kur pa retam ir kāds komentārs ar paskaidrojumu? Nu man ir atkarībā no vajadzībām. Ja tā ir man galīgi sveša liet, ka piemēram sesijas vai sarežģīts php, tad labāk izvēlos turtoriāli .pdf formātā, jo tur nevar ctrl+c kuru gribētos izmantot, bet vissu rakstu pats un domāju līdzi. Un man tas patīk, ja turtoriāli ir parādīts pats vienkāršākais piemēram - kaa dabūt arā datus no DB, pārējo patīk domāt pašam. Tad kad būšu perfekti iemācījies sintaksi tad varēšu pētīt tikai pliku kodu.
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...