Jump to content
php.lv forumi

Algas


Robis

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

robi, sāc strādāt nevis skatīties cik kāds cits saņem. tevi darbā droši neņemtu..

 

Pirms strādā, tiek norunāta alga, tāpēc no šitās sarunas tāpat nekur neizmuksi! Es jau saprotu, ka dažam alga ir sāpīga tēma, seviški jau tādiem tipāžiem kā tu, acīmredzot.

Link to comment
Share on other sites

Tu joprojām neesi pamanījis, Robi, ka tev vienīgajam te tāda attieksme? Varbūt jāsāk vaina meklēt nevis visos citos, bet gan sevī pašā. Jeb tu esi no tiem, kas uzskata, ka tikai paša uzskati ir tie svarīgākie un uz citu ieteikumiem tev ir uzspļaut?

Link to comment
Share on other sites

Mana spriestspēja nav atkarīga no pārējo viedokļiem. Reti kurš te runā par lietu - pārsvarā jau brauc ar muti tāpat kā tu!

Nu tev tak tieši vai netieši pateica, ka nevienam (lielākajai daļai) nav vēlēšanās apspriest savu attalgojumu (kā tikai ar pašreizējo vai nākamo darba devēju), ja tu nespēj / nevari akceptēt šo atbildi, viedokli, tad kurš brauc ar muti?

Link to comment
Share on other sites

Domājot par atalgojuma apmēru jāpatur prātā "cik naudas tu ienes darba devējam". Esot iesācējs vai vienkārši ne pārāk augstas proves programmētājs tu nevari cerēt uz lielu summu. Pats sāku strādāt par 120Ls mēnesī (pirms kādiem 3 gadiem). Tad ik pa laikam alga nāca klāt. Bet kas ir pats jautrākais - uz doto mirkli atkal pelnu 120Ls mēnesī.

 

Un zini Robi - algas apmērs darba vietā nav pats galvenais. Tik pat labi, es pieņemu, ka citā darba vietā varētu pelnīt arī tos pašus 500Ls. Bet nu es joprojām sēžu uz 120Ls. Kāpēc? Tāpēc, ka man patīk tas ko es daru, bet darba devējs uz doto mirkli maksāt vairāk nevar. Taču es paredzu, ka varēs. Un tad kad varēs - es joprojām varēšu darīt to, kas man ļoti patīk, bet saņemt jau pienācīgāku ciparu.

 

Līdz ar to - nav nozīmes: 120; 350; 600 vai 1k. Galvenais vai tas ko tu dari tev patīk. Un es zinu 100%, ka ja meklētu kādu darbinieku, tad tādu tikai naudas meklētāju (no kura sagaidīt pilnu atdevi, ieinteresētību ilgtermiņā (ilgāk par pirmajiem pāris mēnešiem) nav reāli) kā Robis pie sevis neņemtu.

Link to comment
Share on other sites

Līdz ar to - nav nozīmes: 120; 350; 600 vai 1k. Galvenais vai tas ko tu dari tev patīk. Un es zinu 100%, ka ja meklētu kādu darbinieku, tad tādu tikai naudas meklētāju (no kura sagaidīt pilnu atdevi, ieinteresētību ilgtermiņā (ilgāk par pirmajiem pāris mēnešiem) nav reāli) kā Robis pie sevis neņemtu.

 

Dzīvo mežā, neēd un uz darbu ej kājām?

Varbūt esi bagātnieka dēliņš vai arī dzīvo uz sievas rēķina?

Varbūt esi dienvidaustrum-zemju dēls?

 

Vispār žēl, jo dēļ tādiem kā tu, darba devējs arī nemaksā atbilstošas algas, jo vienmēr lūk te ir piemērs, ka cilvēks var strādāt par velti.

Link to comment
Share on other sites

zzin32 - biku auzās iebrauci. Vienkārši - uzņēmums kurā strādāju ir nesen dibināts - līdz ar to darbojas tikai uz entuziasma pamata un nekadā darba tirgus kropļošanā nepiedalās. Un tie 120Ls vispār ir tā - lai būtu ar ko kafiju nopirkt. Bet jā - kā jau mēdz būt ar šiem mazajiem, jaunajiem kantoriem - maybe pēc mēneša, diviem tas būs ciet un varēšu iet parastajā darba tirgū. Bet varbūt ka tas nostiprināsies un es jau tajā ienemšu nozīmīgu pozīciju.

 

Protams, šis nav ilgtermiņa variants, jo par 120 neizdzīvot. Bet kamēr visi iekrājumi nav notērēti- kāpēc neriskēt? Es ar sevis teikto gribēju vienīgi norādīt uz to, ka darba vieta galvenais nav algas apmērs. Jā - tas kādu laiku motivē, bet cipara apmērs nav noteicošs.

 

Edited:

P.S. Lai dotu arī savu skatījumu algās algu tirgū - es ietu strādāt uz kādu kantori, ja man maksātu vismaz 500 uz rokas. Savukārt, ja ir izvēle 500 un normals kolektīvs vai 700 un kolektīvs tracinošs - izvēlos 500.

Edited by ELs
Link to comment
Share on other sites

Bet varbūt ka tas nostiprināsies un es jau tajā ienemšu nozīmīgu pozīciju.

 

Zinu piemēru no dzīves, ka tā ir noticis. BET kamēr tas tā notika pagāja ĻOTI ilgs laiks. Nevis pāris mēneši, bet pāris gadi. Ja sāki uzreiz pēc skolas, tad vēl ok, bet, ja vēlāk, tad gan var sanākt nepatīkami, ja tas uzņēmums izput. Vēl ir atkarīgs no priekšniecības. Ja redz, ka Tu esi ar mieru par tiem 120 Ls strādāt 800 Ls darbu, tad pastāv variants, ka darba devējs ir skops mudaks un turpinās spiest no Tevis sulu ārā. Jebkurā gadījumā - riskanti. Lai gan ir vēl tas teiciens par šampi/baltmaizi...

Link to comment
Share on other sites

Un tie 120Ls vispār ir tā - lai būtu ar ko kafiju nopirkt.

120 mēnesī un pašam kafija jāpērk?

Bet kamēr visi iekrājumi nav notērēti- kāpēc neriskēt?

tāpēc ka vasarā var daudz interesantāk iekrājumus notērēt (vai pavisam pareizi būtu tos kaut kur ieguldīt, ar lielāku peļņu nekā inflācija). to nozīmīgo posteni var dabūt arī bez strādāšanas pa velti.

Link to comment
Share on other sites

Jus te milzigus ciparus saucat, bet kur darbadevejs tik daudz kaposta iegust?Sarezgitas majaslapas izveidi ir +- 800 ls.Bet Latvija vinu tach nav tik daudz.Kadus projektus Jus realizejat, kuri to lielo kapostu pelna?Starptautiski vai kaa?Ir tik liels pieprasijums?

Edited by bandinieks
Link to comment
Share on other sites

Es pelnu 120 LS uz rokas. Esmu skolnieks, 11 klase. Uz darbu eju 2reiz nedēļā, pasēžu tur kādas stundiņas. Uzturu web lapu, atjaunoju datus, dažreiz vajag pievienot kaut ko klāt. Uzturu speciālu serveri šefam, kas kopē vienas lapas saturu un bāž datubāzē.

Es saprotu, ka nauda, ko pelnu nav daudz, bet attiecīgi uz darba stundām sanāk normāli.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...