Jump to content
php.lv forumi

Latvieshu burti


Robis

Recommended Posts

Labdien!

Taa, man ir jautaajums par latvieshu burtiem, ka ā, ž, ķ, ļ, ņ, ē, ī, ģ utt. Respektīvi, php tos var droshi izmantot mainiigo stringos, vai ne? Arī html formā man viņi ir izmantoti un , augšā uzlikts pareizais meta charset - viss rādās ok! Bet problēma sākas, kad nosūtu formas datus uz e-pastu: Latviešu nosaukumu zīmju vietās, dažs meilserveris ieliek "?", cits vēl kaut ko, bet cits, piemeeram, inbox.lv (kursh tagad neiet man ... grrr :angry: ) rāda tā kā vajag latviešu burtus. Tas laikam nav no manis - skripta programmētaja atkarīgs, ja?

Pie reizes: kam šis jautājums likās pa vieglu: varbūt kāds zin, kā vislabāk uztaisīt tādu formu, kur ir daži required lauciņi (kas man ir ierakstīti kā value iekš <input type=hidden name=required_fields>), kas, gadījumā, ja netiek aizpildīti, nospiežot submit pogu, teiksim, tiek izgaismoti sarkani, taču pārējos lauciņos paliek dati, ko lietotājs jau ievadījis, lai nav jāvada otrreiz?

Link to comment
Share on other sites

No tevis ir atkarīgs nosūtīt vēstuli ar pareizo encoding, respektīvi, tev jāsūta dati tādā kodējumā, kādā tu norādi pie vēstules headeriem:

 

$headers = "Content-type: text/plain; charset=utf-8\n";

mail('[email protected]','Testa vestule','Sveiks, Aivar! Pārbaudām garumzīmes!',$headers);

 

uff-8 vietā varēji likt jebkuru citu kodējumu - galvenais, ka vēstules tekstam jābūt tieši tajā kodējumā.

Lai pārvērstu teksta kodējumu, izmantojama funkcija iconv: http://www.php.lv/iconv

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

HEh man atkl ir tada problema ar tiem burtiem! Itkaa viss straada pareizi, bet tad, ja tiek ieklauts cits skripts ar include funkciju, tad ieklautajaa skriptaa esoshie burti vairs neraaadas pareizaa formaataa! KO lai darA?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...