Jump to content
php.lv forumi

MySQL PHP UTF8 charset


ALS

Recommended Posts

Visur kur iespeejams noraadiiju charset utf-8, gan datubaazee, gan WEB lapas

headeros.

Web servers ir Apache uz Win.

Wadot datus tavulaas caur WEB formaam un atgriezhot tos pashus datus WEbaa

ar latvieshu burtiem viss ir ok.

Bet man vajadziigs attieciigu dalju datus ievadiit pa tieshu datubaazee

neizmantojot WEB formas.

Shim noluukam izmantoju pashu MySQL tooli MySQL Query Browser. Bet atverot

tajaa jau esoshos datus latviezhu ziimju vietaa raadaas kjeburi

"ĒŪ" !? Ierakstu korektas LV zīmes, it kaa viss OK, bet tagad

atgriezhot shos datus WEB formaas tur vairs nav redzami LV simboli, tikai -

? .

Kur vareet buut probleema? MySQL Query Browser cik lasiiju pats savaam

formaam jau defaultaa izmanto utf-8.

Link to comment
Share on other sites

Ir tāds sqlyog, kam gan vēl nav utf8 atbalts, bet nākamajā versijā būšot laikam. Tas ir open source projekts

 

Ir vēl arī EMS Mysql Manager Lite (bezmaksas) vai kaut kas tamlīdzīgs. Tam bija utf8, ja nemaldos.

 

phpmyadmin protams vēl :).

Link to comment
Share on other sites

Un tomeer peec vairaaku dienu googleeshanas un shii foruma skatiishanas taa arii netiku gudrs.

Vai pastaav KAUKAADA iespeeja neWEBiska kaa var skatiit, labot Ucicode (UTF-8) textu datubaazee?

Izmēginajos šadus SQL menegerus: MySQL Query Browser, EMS SQL Manager 2005 Lite for MySQL,

SQLyog. Ne ar vienu no tiem man neizdevaas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

MySQL Query Browser parāda pareizi UTF-8, ja ir pareizi ielikti dati DB (piemēra pēc var apskatīt kādu lauku - ar peles lapo pogu "View Field in Popup Editor", binārā režīmā). Ja viena latviešu simbola vietā ir 4 baiti (jābūt 2), tad skadrs, ka dati nepareizi ielikti DB. Tas var notikt tad, ja klienta konekcija ar DB nav UTF-8 kodējumā. Tapēc pirms datu pārsūtīšanas jāpalaiž "SET NAMES utf-8". Pats ilgi pētīju, kamēr šo atkodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Es ar ar šito lietu ilgi mocījos un beigās sanāca tāda lieta, ka pēc konekcijas pie MySQL un datu bāzes izvēles ieliku papildus rindiņu:

mysql_query("SET NAMES utf8",$link);un tad ar latviešu mīkstinājumiem vair problēmu nebija. Es izmantoju SQLyog lai pa taisno piebarotu DB un vismaz jaunajās versijās ar LV zīmēm problēmu nav.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...