Jump to content
php.lv forumi

Meklē WEB + Oracle programmētāju


zzin32

Recommended Posts

No otras puses, ja jau cilvēks ir ieinteresēts vakancē, tad jau var arī uzņemties iniciatīvu - noskaidrot pl/sql pamatlietas un šīs zināšanas arī intervijā/testā nodemonstrēt. Protams strikts punkts "2. Pieteikties tikai tad, ja ir prasmes Oracle PL/SQL." atbaida.

 

Iniciatīva vai risku?

Pl/Sql nav gluži prasme rakstīt Ansi SQL.

 

Ja jau mums visa apmaiņa ar DB notiek tikai ar procedūrām, tad kaut kas tomēr ir jāprot.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jautājums drīzāk bija tāds - vai tiešām Oracle PL/SQL ir kāda TIK šķērsām uzbūvēta vai specifiska tehnoloģija, ka citās DB programmēšanas jomās pieredzējušam cilvēkam būtu problēmas šo savu pieredzi saprātīgā laikposmā pārnest uz Oracle PL/SQL.

 

atšķirās tikai sintakse, bet pl/sql, pl/pgsql un pl/mssql(~VB) ir līdzīgas ... - skriptu valodas, tā kā domāju jebkurš kas pārzin vismaz vienu no šiem var pieteikties vakancei (kā saka cilvēks ar pautiem). Tā kā domāju šeit atkal sākās offtopiks.

 

PS: joprojām adminiem iesaku lokot darba sludinājumus

Link to comment
Share on other sites

a kaapeec lokot? tak šie ir vieni no interesantākajiem topikiem. atmetam nost visus tos kur var nokačāt upload scriptu un "HELLLLP!!!" topicus, kas paliks pāri - ja būs pāris topici nedēļā, ļoti daudzi vispār aizmirsīs šo forumu atvērt.

Link to comment
Share on other sites

Oracle PL/SQL ir tik trakoti sarežģīts, ka tā apguvei laiku paredzēt jauniem darbiniekiem nevar?

Es laikam esu trakoti talantīgs, jo man jau likās, ka PL/SQL ir tik elementārs, ka dažubrīd neērti CV uzrādīt. Tur ir tikai elementārās Pascal konstrukcijas ar SQL elementiem...

 

1. Nevajag pietekties tikai tādēļ, lai 'paskatītos, kā te strādā' vai 'pārbaudītu sevi'. Ja ir kādi jautājumi, tos var atsūtīt kopā ar pieteikumu. Mēs atbildēsim un vēlāk Jūs varat arī atteikties nākt uz testēšanu.

Nu ir jau daļa, kas sevi nepārbauda, bet, tikko uzraksta atlūgumu, tā viņam pieceļ algu...

Edited by e-remit
Link to comment
Share on other sites

PS: joprojām adminiem iesaku lokot darba sludinājumus

Kaapeec?

teiksim nomainiju darbavietu tikai pateicoties seit (Forumaa) publiceetam sludinaajumam....

(kautgan maninijis buutu taapat...)

Un pagaidaam Esmu Ljoti apmierinaats...

+ ja jau ir atseviskja sadalja DARBS tad kaapeec lokot?

+ kaa ja tika mineets Shii ir Ljoti aktuaala(as) tema.... Vienmeer gribas zinaat kas notiek apkaartnee, kaadas prasiibas utt....

 

P.S. pagaidaam Gan man personiigi vairs tas nav aktuaali...

bet kaadu meenesi (varbuut mazliet vairaak) atpakalj bija..

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

tiešām kāpēc lockot?

 

ja negribi komentārus par savu piedāvājumu tad jāiet uz cv.lv vai workingday un tur neviens neko nekomentēs, bet vispār tagad ja ir ļoti lielas prasības pret kand''atiem tad tos meklē caut headhunter iestādēm, protams tas ļoti labi maksā, bet toties atlasīt tev tieši vajadzīgos kandidātus.

 

tests pārrunās ir pilnīgi lieka parādība, jo reāli neko neparāda par konkrētā cilvēka zināšanām kā vienīgi to vai viņš ir lasījis teoriju vai nē

 

un tik tiešām no apspriedes tikai var uzzināt kaut ko vairāk, par to as notiek darba tirgū un kādas pārrmaiņas ir gaidāmas.

Link to comment
Share on other sites

tiešām kāpēc lockot?

 

ja negribi komentārus par savu piedāvājumu tad jāiet uz cv.lv vai workingday un tur neviens neko nekomentēs, bet vispār tagad ja ir ļoti lielas prasības pret kand''atiem tad tos meklē caut headhunter iestādēm, protams tas ļoti labi maksā, bet toties atlasīt tev tieši vajadzīgos kandidātus.

 

tests pārrunās ir pilnīgi lieka parādība, jo reāli neko neparāda par konkrētā cilvēka zināšanām kā vienīgi to vai viņš ir lasījis teoriju vai nē

 

un tik tiešām no apspriedes tikai var uzzināt kaut ko vairāk, par to as notiek darba tirgū un kādas pārrmaiņas ir gaidāmas.

 

Tā kā es sāku šo sadaļu, tad man ir prieks par katru SAKARĪGU komentu, kas te parādās.

 

Tests kāreiz parāda to, kā pretendents tiek galā ar problēmu. Es varu teikt priekšā operātorus vai kostrukciju nosaukumus, bet nevaru taču skaidrot, kā pielietot UNION vai stāstīt, kam domāta XSL transformācija. Un ja katri 2 no 3 'lietpratējiem' nevar uzrakstīt kaut kādus trīs pieprasījumus, kas ir izdomāti attiecībā pret divām (!!!) tabulām ar max 3 laukiem, tad varbūt tomēr viņiem labāk pārorientēties uz kaut ko citu. Vai arī varbūt man vajadzēja skatīties tikai pēc viņu CV? Pēc tā, kas tur ir uzrakstīts, jebkurš guru salīdzinājumā izskatītos pēc iesācēja.

 

Šaubos, ka būs pārmaiņas. Pārāk daudz sētnieku ir mainījuši slotu pret klaviatūru. Sorry, ja kādu aizskāru...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tā tad vēl ok, es te joka pēc biju uz vienu no bankām aizstaigājis tad man tur paprasīja uzrakstīt testa vietā IT drošības prasības pret jauno bankas sistēmu. Teikšu kā ir es apstulbu, kā kaut ko tādu var prasīt no cilvēku kurš bankā ir bijis tikai pie bankomāta un 2x pie kasieres lodziņa es nesapratu :D

 

Runājot par CV rakstītājiem tā nu tas ir diemžēl, ka tie izskatās vienmēr ļoti skaisti un kārtīgi.

 

P.S. ne jau slotu maina pret klaviatūru, bet gan klaviatūru pret lāpstu., un pie tā ir vainīgi darba devēji, kuri uzskata, ka IT tas nekas nav, jo aptaustīt jau nvar, bet lūk rakt grāvi tā ir dzēla to var redzēt gan betri, gan kaudzi.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet ja tu ej strādāt uz banku, tad tev vajadzētu zināt vai nojaust, ko tur varētu prasīt no tevis un attiecīgi sagatavoties (izpildīt savi mājasdarbu). Darba intervija jau nav nekāda pastaiga parkā.

Link to comment
Share on other sites

tu zin neredzu jēgu pētīt to kāda ir bankas doumentu saskaņošanas kārtība pirms es tur sāku strādāt, un vēl jo vairāk tāpēc, ka ne jau es tur sūtīju savu CV, bet viņi paši mani atrada un izteica piedāvājumu atnākt un parunāties

Link to comment
Share on other sites

Vai arī varbūt man vajadzēja skatīties tikai pēc viņu CV? Pēc tā, kas tur ir uzrakstīts, jebkurš guru salīdzinājumā izskatītos pēc iesācēja.

 

pie šī atkal vainīgi tie darba devēji, kas sludinājumā saraksta prasības, kuras nemaz darba pienākumu veikšanai nevajag, biš saibiezinot

augoša 2 cilvēku kompānija meklē programētāju cmsam, jāmāk php, mysql, mssql, oracle, javascript, java, html,  c++, VB, photošop, flash, css, final cut, lisp, html .NET

kādi sludinājumi, tādi cv, vienīgi daži censoņi tos interesantos cv sūta arī uz normālajiem sludinājumiem..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1000 Ls alga nav slikta! Diemžēl tā prasība par augstāko izglītību ir nevietā!

Pats zinu, ka IT bakalaurprogrammas 3. kursi savā starpā sarunājas - "mums tagad būs uzdevums uz HTML!", otrs atbild - "HTML? Es neko nezinu no HTML!"

Saprot, tur vismaz puse ir pilnīgie dunduki, es nesaprotu, kāpēc tiek vērtēti programmētāji pēc IT bakalaura? Tas ir smieklīgi vienkārši! Daudzi nemaz neatzīst to laiku un enerģiju, kas jāpavada, lai iegūtu to bakalauru, bet ir 5x labāki programmētāji par tiem IT bakalauriem!

 

Domā tak ar galvu, ja uzņēmumā vajag speciālistu, nevajag izvirzīt reālitātei nesamērīgas prasības!

 

Oracle pieredzi iegūt varētu būt interesanti. Īstenībā, lai cilvēku labi motivētu strādāt, lai viņš nehaltūrētu papildus, būtu pozitīva attieksme pret viņu kā cilvēku un galvenais - maksāt pienācīgu algu, jo naivi ir cerēt, ka cilvēkam darbā nav galvenais alga!

 

Maksās 500 Ls uz rokas koderim! Nu ko - strādās viņš! Strādās, tikai, kad pārradīsies mājās, paēdīs un piesēdīsies pie datora, lai veiktu savas paralēlās haltūras! Jo viņš grib nopelnīt vēl 500 Ls mēnesī klāt, kas viņam dotu 1000 Ls mēnesī! Bet saņems viņš šo summu pamatdarbā - tā būs lieliska motivācija atdot visus spēkus tikai tam darbam!

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...