Jump to content
php.lv forumi

Labs, Eerts Php Editors


FosC0

Recommended Posts

Tauta padalaas mozh pieredzee, ko kursh lieto?

Saakumaa (kad biju beernu autinjos gan php, gan vispaar web lietu zinjaa) izmantoju Crimson Editoru. Kursh principaa lepojaas tikvien ar too kaa sintakses izcelshanu (highlighting). Tad HTML vajadziibaam pieveersos TopStyle, kas man dikti iepatikaaas un to tagad arii lietoju, bet diemzheel prieksh php nav tik parociigs.

Gribeetos taadu php editoru, kuram buutu taa saucamais code insight un visaadi citaadi dziivi atvieglojoshi tuulji.

 

 

 

Patreiz mekleejos ;)

Link to comment
Share on other sites

Jau divi dienas lietoju Dev-PHP IDE. IDE gan tāds paskaļš apzīmējums. Ielāde notiek no http://devphp.sourceforge.net/

Šis ir bezmaksas un man patīk lietot, jo tam nav defaultā izskata Windows Open/Save podziņas. Defaultais source highlight arī ir daudz patīkamāks nekā citos (man jau slinkums tos citus pielāgot). Tāpat ir arī tas, ka pie funkciju argumentu norādīšanas parādās popupsis ar argumentu uzskaitījumu.

 

Bet Zend Studio ir labākais IDE priekš PHP. Tur ir viss ko vari iedomāties par nepieciešamu PHP radīšanai un vēl n fīčas, ko tu nekad neizmantosi. Un maksā arī virs 200$.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet pašreklāmas:

Es kādreiz uzraxtīju savu programmu VenPad (no Venom's NotePad), kuras kādu seno versiju var atrast http://venom.times.lv/VPad.exe ar fīču "Server File", kur būtībā testēšanai tiek iekopēts php faila kopija servera direktorijā un pa rokai ir fīčas, kuras es izmantoju (vai vismaz mēģinu to darīt). Ar saviem bugiem un nepilnībām.

Būtībā izmantoju VenPad un notepadu, refrešojot lapu iekš IE (vai precīzāk MyIE2, khe, "spraudņa") vai priekšapskatot uzreiz iekš VP, jo labi zinu kas un kad notiek visās trijās.

No citiem IDE bija kaut kāds xPhp, kurš bija ciešams no izskata un nepalaida nekādus līkus php serveru komunikātorus, kuri bļau, ka viņiem ir pietaisīti porti un kaut kādi COM interfeisi.

Zem Linux varētu būt skaisti iekš Kate vai Xmacs, bet neesmu nedz Linux nedz tā programmu liels pazinējs.

Link to comment
Share on other sites

Jau divi dienas lietoju Dev-PHP IDE. IDE gan tāds paskaļš apzīmējums. Ielāde notiek no http://devphp.sourceforge.net/

Šis ir bezmaksas un man patīk lietot, jo tam nav defaultā izskata Windows Open/Save podziņas. Defaultais source highlight arī ir daudz patīkamāks nekā citos (man jau slinkums tos citus pielāgot). Tāpat ir arī tas, ka pie funkciju argumentu norādīšanas parādās popupsis ar argumentu uzskaitījumu.

 

Bet Zend Studio ir labākais IDE priekš PHP. Tur ir viss ko vari iedomāties par nepieciešamu PHP radīšanai un vēl n fīčas, ko tu nekad neizmantosi. Un maksā arī virs 200$.

tas Devphp izstaas peec DzSoft php editora klonja, tikai Free un mazliet apgraiziitaaks. Izstaas arii veel taads pazaljsh. NEvaru atrast kur var nodefineet karstaas taustinju kombinaacijas (ja tas vispar iespeejams). Un arii jau nokluseetos shortcutus nevar atrast... hmmmm ...

 

besii viena lieta, kaapeec teiksim print ir trekni izcelts, bet print_r nav? tas pats attiecaas uz cisaam f-ijaam, kas nav triviaalaas print, echo, while, if utt. Nav cool.

 

Nu veel biki pamociishu to progu....

Link to comment
Share on other sites

Itkaa ir iznaakusi taada lieta kaa "Rapid PHP Editor", kas it kaa esot baigi labZ, bet nu nekur vinju veel neesmu redzeejis dabonamu! Pat izstraadaataaju webaa nekaada infa par vinju nav atrodama. Zinaams ir tikai tas ka Graamatas "PHP soli pa solim" iipashnieki to var regjistreet leetaak, pa 15$- 23$ vietaa. Buutiibaa nemaz nav tik daudz. Neliela infa - screenshoti ir atrodami ieksh php.serveris.lv Ja kaadZ vinju dabuu savaa iipashumaa mosh pado zinju uz mailu... Baigi gribeetos ietesteet....

Link to comment
Share on other sites

Itkaa ir iznaakusi taada lieta kaa "Rapid PHP Editor", kas it kaa esot baigi labZ, bet nu nekur vinju veel neesmu redzeejis dabonamu! Pat izstraadaataaju webaa nekaada infa par vinju nav atrodama. Zinaams ir tikai tas ka Graamatas "PHP soli pa solim" iipashnieki to var regjistreet leetaak, pa 15$- 23$ vietaa. Buutiibaa nemaz nav tik daudz. Neliela infa - screenshoti ir atrodami ieksh php.serveris.lv Ja kaadZ vinju dabuu savaa iipashumaa mosh pado zinju uz mailu... Baigi gribeetos ietesteet....

nesatraucies, vēl nav iznākusi :). Autors vienkārši ar citiem projektiem (labāk apmaksātiem un steidzamākiem) aizņemts.

Link to comment
Share on other sites

Jau divi dienas lietoju Dev-PHP IDE. IDE gan tāds paskaļš apzīmējums. Ielāde notiek no http://devphp.sourceforge.net/

Šis ir bezmaksas un man patīk lietot, jo tam nav defaultā izskata Windows Open/Save podziņas. Defaultais source highlight arī ir daudz patīkamāks nekā citos (man jau slinkums tos citus pielāgot). Tāpat ir arī tas, ka pie funkciju argumentu norādīšanas parādās popupsis ar argumentu uzskaitījumu.

Tagad arī Latviski:

http://tle.serveris.lv/pic/latvian.lng :)

 

Ja kaut kas ne tā iztulkots, lūdzu nesitiet. Dažas lietas gan tur nevarēja iztulkot .. bet nu tomēr .. var papriecāties :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Visādus tūļus esmu iemēģinājis, t.sk. dev-php, bet neviens tā īsti nepatika. Šobrīd esmu apstājies pie ConText - tas ir tīri jauks rīks, man ļoti patīk. Ja gribās, var pat lietot jamo ar interfeisu latviešu valodā - tāds šim jau nāk līdzi. Vienīgais trūkums, salīdzinot ar citiem editoriem - nav rindu wrappinga, bet īsti programmeri jau to nemaz nelietojot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Tauta padalaas mozh pieredzee, ko kursh lieto?

Saakumaa (kad biju beernu autinjos gan php, gan vispaar web lietu zinjaa) izmantoju Crimson Editoru. Kursh principaa lepojaas tikvien ar too kaa sintakses izcelshanu (highlighting). Tad HTML vajadziibaam pieveersos TopStyle, kas man dikti iepatikaaas un to tagad arii lietoju, bet diemzheel prieksh php nav tik parociigs.

Gribeetos taadu php editoru, kuram buutu taa saucamais code insight un visaadi citaadi dziivi atvieglojoshi tuulji.

 

 

 

Patreiz mekleejos ;)

Crimson Editor

Link to comment
Share on other sites

hm, fleims, bet atļaušos sevi pareklamēt vēlreiz, un tātad:

 

VenPad

 

1. Made in Latvia

2. Sintakses highlight

3. freeware

4. registry independent

5. un veel un veel

 

Tidy var jau arī no komandrindas laist, kā īsc c001 h@x0r.

Link to comment
Share on other sites

Nu es te esmu taa ietesteejies uz vairaak vai mazaak visiem te nosauktajiem editoriem un par sev deriigaako atziistu EditPlus, ko arii lietoju nu jau kaadu pusgadu, jo tas ir viens no tikai diviem man zinaamajiem, kam ir iebuuveets FTP supports un nau jaachakareejas ar atsevishkju failu uploadoshanu... ok, varbuut tas ir mans subjektiivais viedoklis, bet nu naz... laikam esmu baigi pieradis pie jamaa.

 

veel FTP supports existee arii HTML Padaa, bet tur man jams izskatiijaas nedaudz bremzeets taapeec man vinjsh atkrita diezgan aatri.... par paareejiem es vareetu pateikt sho to labu, un taapat sho to nelabu... :) bet laikam jau nevaidzeetu paaraak izpluust garaas paardomaas

 

taads nu ir tas mans funktieris.....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...