Jump to content
php.lv forumi

Programmētāji un veselība :)


andrisp

Recommended Posts

Nav noslēpums, ka lielai daļai programmētāju lielāka dienas daļa tiek pavadīta pie datora. Diezgan neveselīgi.

 

Man ir pāris jautājumi:

1) Vai jums ir sanācis iedzīvoties veselības problēmās dēļ tā ?

2) Ko darat, lai nebūtu problēmu ? Protams, zinu - "iztaipīšanās" darba laikā un fiziskas aktivitātes pēc darba is the best, bet vēlētos zināt sīkāk kā kurš ko dara.

 

Piemēram, esmu sācis 2x nedēļa vakaros iet spēlēt florbolu.

 

Nu padalamies idejās :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

esmu gaajis uz fizioterapeitisko vingroshanu... tur baigi forshaas meitenes :)

 

vienu briidi skvoshu speeleeju. tagad ar suni skraidu un pa viikendiem pa mezju pabraukaaju vai pastaigaaju.

 

peedeejaa laikaa redze strauji pasliktinaas.

Link to comment
Share on other sites

Man darbs pie datora ir standarta 8 stundas diena. Veselibas problemu nav, vienigi iepriekseja darba vieta acis nogura del slikta monitora. Esmu smeketajs, tapec atslodzi gustu ejot izsmeket kartejo cigareti + pusdienas edot. Dzivoju kopa ar miljumu, ta ari ir mana atslodze pec darba. Kops nedzivoju viens, ari nepiedalos nekadas sportiskajas aktivitates, iznemot vasaras - esmu kaisligs peldetajs.

Un jaa, majas internets speciali nav pieslegts, lai nerastos vajadziba piesesties pie datora. Visu, ko man vajag no virtualas vides, es darba laika izdaru. Ja vienigi ir kada haltura, tad gan ari majas nakas stradat.

Link to comment
Share on other sites

njaa.. Veseliibas problemas esmu noveerojis...

Taada diezgan tipiski/netipiska probleema kaa saapes labaas rokas delnas lociitavaa....

iipashji ja ilgstoshi pastraadaa pie grafikas... kur jaastumda pikselji... tobish darbs ar peli...

// teiksim corelDraw kur preciizi janovieto 'Curves' utt...

Pats personiigi esmu saadaa probleemaa iedziivojies...

Ja nemaldos tad tagad pat taa ir kaa ArodSlimiiba (delnas lociitavas nervu iekaisums)

Par sporta aktivitaateem:

pats gan aktiivi nesportoju toties , it iipashi vasaraa, daudz staigaaju ar kaajaam...

+ atslodz darbaa Uzpiipot & pusdienas...

+ Projekta apsprieshana ar kolegjiem.... bet taapat iznaak pilnas 7+ h pie kompja + maajas kaadu stundinju...

----

Vispaar kaa tur ir ieksh LR likumdoshanas par Darbu pie Displeja...

Link to comment
Share on other sites

Nu problēmas ir ar plecu nogurumu, kur der masāža.

Tāpat redze ir bai bai dēļ vajajām kastēm 386 ar melbalto monitoru ;/ Dumjš bērnībā biju..

 

Nodarbojos ar svarcelšanu.. Šobrīd vienīgi neesmu 3 mēnešus bijis, dēļ noslodzes darbā!

Link to comment
Share on other sites

bērnībā bija sūdīga redze.. sāku sēdēt pie datora un redze uzlabojās (nopietni) :D pēdējā gada laikā liekas gan, ka redze atkal pasliktinās. būs jāaizvelkas pie ārsta.

ko es esmu sačakarējis, bet tas nav saistīts ar datoru tik daudz cik ar pareizu sēdēšanu, ir mugura. no bērnības jau problēmas, bet nu tagad sāp regulārāk. arī pie ārsta jāiet būs.

 

principā ir labi viss ko dari nesēžot pie datora. pats labākais ir svaigā gaisā kaut ko fiziski aktīvu. drīz velo sezona sāksies un ta jau man arī būs ko darīt no darba un citām lietām brīvajā laikā.

Link to comment
Share on other sites

Tagad jau nopietni jaapsver doma uz darbu braukt ar Veljuku .. (doma siltaa laikaa ;) )

Tik biezji ir probleemass ka nav kur atstaat....

Edit:

Intresanti palasiit

ipashi labs ir shis... tik Vai tas tiek dariits?

-----

Darba devējs nodrošina nodarbinātajiem, kuri strādā ar displeju, obligātās veselības pārbaudes, to skaitā redzes pārbaudes, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā:

11.2. periodiskās pārbaudes;

SKIP

13. Šo noteikumu 11.2.apakšpunktā minētās redzes pārbaudes izdevumus sedz darba devējs,....

Un sis priecee visvairaak :)

21.2. aizliegts, iepriekš nebrīdinot nodarbināto, izmantot datorprogrammas, kas kontrolē nodarbinātā darba kvalitāti vai kvantitāti;

;)

Tev nebuus manu darbu kontroleet ;)

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...