Jump to content
php.lv forumi

freima satura centrēšana + scrollbars


hmnc

Recommended Posts

sveiki,

par cik no freimiem centos izvairīties, bet šoreiz sanāca taisīt vienu projektu, kur bez freima nu vienkārši neiztikt, atdūros pie problēmas:

divi freimi dalīti horizontāli. augšējais un satura freims. augšējais freims ir sava veida headeris, noteikta augstuma, bez scrolliem, bez resaiza. viss ok.

apakšējas freims attiecīgi skrollojas, ja pa vertikāli ir vairāk info, nekā ekrāns spēj parādīt.

abu freimu saturi centrējas (vienalga ar ko: vai ar margin: 0 auto; vai position:absolute un negatīvo marginu) un ir vienāda konstanta platuma.

 

viss ir ok, līdz tam brīdim, kad apakšejā freimā parādās vertikālais scrollbars - tas cūka nobīda visu apakšējā freima saturu par attiecīgu pikseļu skaitu pa kreisi. protams tas ir loģiski, doh. bet nu nekādīgi netieku vaļā no šitā gļuka. jo centrējas pēc visa ekrāna platuma, līdz ar ko vertikālais scrolleris attiecīgi tikai to platumu samazina un samazinās arī centrējamā attiecība un tas atkal noved pie tā, ka augšējais freims un apakšējais nesakrīt. jā variants ir piekabināt skrollerus defaultā abiem freimiem, bet nu izskatās pēc %#@!%. googlu arī izrakņāju, bet neko prātīgu neatradu. scrollera platumu arī nevar precīzi zināt, javascriptu un tādas perversijas negribas darbināt un tas arī domājams īpaši labi nerealizētos. piefreimot vēl vairāk to lapu negribas.

 

reāli gribas dzirdēt vai kāds ir ar ko tādu saskāries un kā atrisinājis, ja atrisinājis. mani nepamet sajūta, ka atrisinājums ir pavisam elementārs, kuru neesmu pamanījis garāmskrienot :)

bez offtopica lūdzu - atvieglosim darbu adminiem un cilvēkiem, kuri izmanto meklētāju :) paldies

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) ar javaskriptu uzzināt scrollbara platumu (laikam tad no augšējā freima), un tad, ja apakšējam freimam infromācijas ir padaudz un ir skrolls, tad veikt kaut kādu nobīdi, bet tas ir ārkārtīgi līki.

2) gan augšējā gan apakšējā freimā visu saturu likt divos/teiblos ar pikseļos fiksētu platumu.

 

Neko citu iedomāties nevaru.

Link to comment
Share on other sites

1. nu ar javascriptiem tā būs kā būs.. ir jau apdomāti varianti, bet nu tiks izmantots tikai galējā variantā, ja klients nepiekāpsies aizmirst par centrēšanu vai neatradīšu citu labāku veidu

2. man jau tagad ir fiksēts platums, un no tā jau arī rodas tā problēma

Link to comment
Share on other sites

Um? Tev freimā ir kaut kāds piem. div elements ar pikseļos norādītu platumu (mazāku par lapas platumu), kurā ir viss saturs, un tas saturs pie skrollbara parādīšanās tomēr nobīdas?

 

Pat patestēju aiz brīnumiem, un nekas nebīdas.

 

edit: ok, varbūt ar šādi taisītu saturs nebūs pašā centrā (vēl ņemot vērā izšķirtspēju dažādību), taču, manuprāt, ir labāk, kā ne vienā līnijā.

Edited by Stopp
Link to comment
Share on other sites

1) ar javaskriptu uzzināt scrollbara platumu (laikam tad no augšējā freima

Nakamreiz arii savu augumu meriisi ar JavaScript :D

scrolbars winam (par pareejiem esmu parliecinaats tikai 80%) ir 20px...

1. ieliec tajaa augseejaa freimaa labajaa pusee ,aiz visa satura 20px <div> OR transparent.gif (nu taa lai viss pabiidaas pa kreisi par 20Px)

un apaksejam freimam uzreiz uzliec scrolbaru...

2. ja satura platums ir fikseets (1024) tad visu ieliec ieksh <div> ar fikseetu platumu 1004 (20px rezervee scrolam)

P.S. sho der atcereeties ka: ekraana_platums_ar scrolbaru= ekrana izskirtspeja-20px...

Link to comment
Share on other sites

Stopp - es visu skaidri un gaiši uzrakstīju pirmajā postā, neatkārtošos. bīdās uz visa - FF, IE, Opera, Safari.

 

Grey_wolf - biju jau šitādu variantu izdomājis, bet bet bet - nevar pateikt precīzi scrolla platumu, jo pat windā man liekas, ka varēja to mainīt. pietam windas lietotāji tai lapai būs pamaz. un sanāk tāpat kkāda nobīde nesmuka - kaut vai viens pikselis, bet paskats uzreiz nekāds

Link to comment
Share on other sites

Gmm.. līdzīgs variants kā Grey_Wolf. Nebūs baigi precīzi centrēts, bet nu pateikšu tāpat:

Abos freimos kontentu ieliek iekš div ar width = ~95%. Kontentu iekš tiem iecentrē.

 

Enīvei domāju, ka visi šādi risinājumi nebūs mazāk gļukaini, kā kāds javascript risinājums, tāpēc iesaku pieturēties pie tā. Veido tā, lai tiem, kam nav js, būtu viens no šeit pieminētajiem risinājumiem, bet tiem kam ir - tiem iedot kaut kādu smalku javascript. Un to visu var uztaisīt tik unobtrusive ka pašam prieks :).

Link to comment
Share on other sites

nēnu es saku - man neder variants, kurš "tjipa" strādā. piemērā pats redzi, ka pikseļa nobīde jau ir pretīga.

pagaidām esmu apstājies pie vertikālā scrollbāra piešķiršanas freimam (tikai freimam, nevis freima satura body vai html) - kaut kā neliekās normāli. uz viena parādās browsera uz cita nē...

Link to comment
Share on other sites

hmnc, manā variantā vienīgā neprecizitāte būs kopējais centrējums, bet gan augša, gan apakša būs vienādi centrēti. Nobīdes nebūs starp tiem.

 

UPDATE: Nepadomāju līdz galam - nekas tur nestrādā.

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

pagaidām esmu apstājies pie tā, ka nobīde ir nevis par scrollbāra tiesu, bet gan par kkādu mistisku lielumu, kurš izskatās visiem browseriem vienāds. tikai kā lai normāli piedabūn strādāt vertikālo scrollu freimam (tieši visam freimam)

Link to comment
Share on other sites

bet kāpēc nevar taisīt ar xhttprequest (ar kuru sūti kauč htmlu un liec viņu tabulas tbody, divos vai vienalga kur)? vajag atbalstīt kādus ultravecus browserus vai arī mēģini saļipināt kaut ko kopā no divām dažādām lapām?

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...