Jump to content
php.lv forumi

Transliterācija


Recommended Posts

Vispār, es par to jau domāju, bet nu laikam tomēr jāpavaicā jums ir jūsu viedoklis.

 

Lai atvieglotu cilvēkiem meklēšanu šajos forumos (kad cilvēki to sāks izmantot;), manuprāt būtu korekti likt (protams, iespēju robežās) rakstīt postus ar latviešu valodai raksturīgajām diaktriskajām zīmēm (garajiem un mīkstajiem burtiem), nevis translitā.

 

Protams, šo problēmu var apiet, izmantojot kādu soundex vai paštaisītusalīdzināšanas skriptu, un izveidojot attiecīgus ineksus, bet šajā gadījumā ir jāraksta pašiem sava forumu sistēma (lai varētu implementēt daudzas ērtas lietas).

 

Ja apgreido esošo, tad jārēķinās, ka visi bugfixi, etc būs jāaplajo ar roķelē, bet ar laiku pašrakstītais kods varētu arī sākt interferēt ar jauno (nofixoto).

 

Idejas? Es iesaku rakstīt ar mīkstajiem un garajiem burtiem, nevis translitā un tad puļķēties ar soundexiem, boundexiem :)

Link to comment
Share on other sites

A, ja utf-8 visu glabaa? es veel neesu ar mekleeshanu njeemies, just an idea :)

kaads tad tam sakars ar UTF?

 

runa jau iet par to, vai rakstiit shitaa, vai arī rakstīt šitā.

Link to comment
Share on other sites

Lakoniska izeja līdzīgā problēmā man radījās veinreiz taisot čatu: vai aizvietot smailiņus uzreiz, vai nē, vai pārsēt bbkodus uzreiz vai nē, vai transliterizžet/detransliterizēt postus vai nē? Uz uztaisīju blakus tekstu saturošajai kolonnai dvīnu kolonnas: oriģinālajā kolonnā saglabāju tekstu, kāds tas tika ievadīts (bez UTF un citiem multi-byte pārveidojumiem), citā - kur ir nopārsēti smailiņi un bbkodi, citā - kur notikusi transliterizācija. Ievadot attiecīgo komandu (ķipa /nosmile,/smile) lietotājs varēja pārslēgties starp kolonnām un izvēlēties viņam vēlamo variantu. Par datu bāzes apmēriem es neuztraucos - skripts ik pēc laika grieza nost vecos postus. Tad lūk: var'but uztaisi papildkolonnu ar transliterizēto textu un transliterizee arii mekleeshanu, tad taisi kaut ko SELECT (MATCH(orig_mekl_string AT orig_posts)+MATCH(detr_mekl_str AT detr_posta_kolonna)) AS `hmuch` ORDER BY `hmuch` (sorre, neatceros pareizo MATCH sintaxi) - nav īpaši skaisti, bet varētu noderēt.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...