Jump to content
php.lv forumi

counter


sviesc

Recommended Posts

Vai oriģinālā pēdējā koda rindiņa arī ir:

mysyl_query ($data);

???

 

;)

P.S. Pareizi ir message nevis messige :P

P.P.S. Un laiks arī kaut kāds kreisais "has been powered" ir tikusi nodrošināta :P :P

P.P.P.S. Un powered nevis powerded :P :P :P

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Ja viņš Tev mēģina palīdzēt, tad tu labāk par tualeti nerunā. Pasaki paldies un paskaidro jautājumu precīzāk, ja neder atbilde. Pretējā gadienā vienkāršu "paldies" un powerē tālāk.

 

Kad cilvēks ir veltījis divas nepārvērtējami dārgās savas sasodītās dzīves minūtes tavam nīkulīgajam skriptam, kurš, kā tu apgalvo, pats no sevis ir uzrakstījies un nekā nedara, bet tu, atbildot uz palīdzību, ieminies par savu iecienītāko atpūtas vietu, tad, zini, rokas nolaižas.

 

Uz nevīžīgi rakstītiem jautājumiem nevar normāli atbildēt, jo atbildētājs nezina ne ko tu gribi, jo viņam šķiet, ka tu vienkārši gribi papļāpāt, ne viņš arī saprot kur tavā rakstītajā ir kļūda, jo visa tā tava ķeršanās pie programmēšanas, iespējams, ir liela kļūda.

Un tagad klausies, vecozēn, ar četrām ausīm:

1) PHP skripti paši no sevis nerakstās.

2) Ja skripts neko nedara, tad tajā nav kļūdas.

3) Ja skriptā nav kļūdu, tad tas "kļūdas neizmet".

3.1) Tā kā PHP radītāji ir padomājuši par visāda kaluma džekiem, kas ar to ņemsies, ne visi kļūdu paziņojumi pēc noklusējuma tiek "izmesti" lietotājam. Lai "izmestu" visus, skriptu sākumā ieraksti rindiņu error_reporting(E_ALL);

4) Par darbībām, kuras būtu jāveic skriptam, pieņemts domāt brīdī, kad skripts tiek rakstīts un nevis pēc tam, piedzērušā prātā ejot tam cauri rindiņu pa rindiņai.

5) Lai izšķirtu simt gadījumus, pieņemts lietot konstrukciju switch:

switch ( $noteikums ) {
case 'krejums':
echo 'esmu krejums';
break;
case 'biezpiens':
echo 'esmu jau biezpiens';
break;
default:
echo 'pagaidam vel esmu tikai sviests';
break;
}

6) PHP funkcijas pieņemts rakstīt ar mazajiem burtiem. Tas tā - lai nejauktu ar klašu nosaukumiem, konstantēm, parastiem mainīgajiem. Piemēram, mysql_connect() un nevis MYSQL_CONNECT(). Ja tomēr raksti MYSQL_CONNECT(), tad raksti ar lielajiem burtiem visur. Tā teikt, ja nemāki rakstīt normāli, tad radi vismaz vienotu nenormālo stilu. Būtu patīkami lasīt, rakstīt pēc kaut kādas loģiskas shēmas izkārtotu kodu.

7) Tu definē mainīgos, ko neizmanto. Ja tie netiek izmantoti Tevis iepostētā koda fragmentā un Ja tiem nav īsti redzamas jēgas, no postējamā koda, varētu tos izvākt. Pretējā gadījumā es veltu pāris sekundes šo mainīgo lietošanas pārbaudēm. Ar aci. Tu brilles gribi jaunas man pirkt?

8) Varbūt tu aizmirsi iestādīt mainīgos, kas tiek izmantoti savienojoties ar mysql serveri - $hostname, $username ...?

9) Bet man patika tā doma ".. man te uzraxtijās tāds skriptiņš kurš man nesaprotamu iemeslu dēļ vispār ne no nedara pat rerrorus neizmet ... "

10) Teikums, kurā ir desmit burtu kļūdas izskatās sliktāk nekā teikums, kurā ir viena komatu kļūda.

 

P.S. Neņem ļaunā vai kāds tur bija tas izteiciens. ;]

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos! par savām gramatiskajām kļūdām un arī izteikumiem reizēm nemāku pareizi formulēt jautājumu vai arī izteikties galīgi šķībi. Turpmāk 11 reizes pārlasīšu to ko esmu saraxtijis...

 

snintaxi arī reizēm pierakstu greizi tie manīgie ir paradzēti tūlīteijai izvadīšanai ar echo f-ciju, bet otri ieraxtīšanai db konektēšanās parametrus es nododu tikai nevēlējos tos raxtīt jo tas krietni pagarinātu koda garumu.

 

Tā lieta kuru nesaprotu kādēļ šis skripts neizdrukā tam nodotos mainīgos (*piem $os) ar echo vai print f-ciju

 

Ierosinu izveidot tādu kā php sintakses pareizrakstības rokasgrāmatu. :blink:

Link to comment
Share on other sites

sviesc: Neņem ļaunā ;) Vienkārši bērnībā labi un uzcītīgi mācījos angļu valodu :D

 

Kas attiecas uz Tavu kodu...

$data = mysql_query("INSERT INTO $usertable (ip, req_url, ref_url, os, browser, datums, datums ) VALUES ('$ip','$req_url','$ref','$os','$browser','$date',)"); 
mysyl_query ($data);

Vai tu sīkāk nepaskaidrotu, kas šajās rindiņās notiek. Man kā nepieredzējušam cilvēkam liekas, ka 1) INSERTot vienu un to pashu lauku 2x ir dīvaini (datums , kuram vienreiz piešķir '$date' un otrreiz null);

2) otrā rindiņā... ja tev nav nodefinēta funkcija mysYl_query(), tad te gan vajadzēja mest ārā kļūdu.

Man ir gadījies pieredzēt, ka ja neaiztaisa ciet datubāzi, tad jaunpievienotās vērtības nepievienojas.

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

$data = mysql_query("INSERT INTO $usertable (ip, req_url, ref_url, os, browser, datums, datums ) VALUES ('$ip','$req_url','$ref','$os','$browser','$date',)"); 
mysyl_query ($data);

Nu tur būt tā aiz $usertable(....) nodefinējam laukus kuros jāieraxta un aiz VALUES(...) nodefinējam mainīgos kuri ir jāieraxta... :blink:

 

kā redzeams tājā postā parto "***" tas ir iepostots 8:37 un es vel biju tāds nepamodies un biku dusmīgs sorry kā jau vairums agri no rīta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet kādēļ lauks "datums" ir divas reizes?

 

pamēģini šo vaicājumu izECHOt un ielaist pa taisno mysqlā... var gadīties, ka vaicājums ir sintaktiski korekts, bet neieliek nevienu rindu.

pamēģini pārbaudīt uzreiz pēc insertošanas ar mysql_affected_rows().

Link to comment
Share on other sites

ok tajā garajā scriptā ir kautkur kāds errors,

bet šim coda piemēram taču vajadzētu ieraxtīt in db bez post formas ja nē tad es esmu pilnīgs auns :blink:

<?
$data = "INSERT INTO $usertable (1,2,3) VALUES ('$1','$2','$3')";
mysql_query($data);
?>

Link to comment
Share on other sites

ok tajā garajā scriptā ir kautkur kāds errors,

bet šim coda piemēram taču vajadzētu ieraxtīt in db bez post formas ja nē tad es esmu pilnīgs auns :blink:

<?
$data = "INSERT INTO $usertable (1,2,3) VALUES ('$1','$2','$3')";
mysql_query($data);
?>

$1, $2, $3 ir nekorekti mainiigo vaardi .. bet par dziivnieku es tevi nesaucu :P

 

P.S. iespeejams, ka tev buutu veerts palasiit kaut vai: http://3a3-interactive.net/php_reference/

Edited by Kaklz
Link to comment
Share on other sites

šo manuali es tieši tagad turu priekšā bet tur ļoti niecīgi apraxtīts tieši par mysql, bet tas būt labākais kas pieejas in LV :D

par to kodu ba nu Tak vajag viņam raxtīt iekšā bez post formas? :unsure:

tie mainīgie ir tikai kā piemēri

Edited by sviesc
Link to comment
Share on other sites

Es vienaalga domāju, ka vainīgs ir Tavs pēdējās rindiņas mysyl_query() (kurš, manuprāt, vispār ir lieks).

Kā jau jb4 teica, iespējams, ka kļūdu paziņojumi netiek izvadīti. Ja tā, tad arī netiek izvadīts paziņojums par to, ka PHP nav spējis atrast funkciju ar nosaukumu mysyl_query. Bet, ja tā, tad skripts šajā momentā, iespējams, beidz darboties.

Link to comment
Share on other sites

$data = mysql_query("INSERT INTO $usertable (ip, req_url, ref_url, os, browser, datums, datums ) VALUES ('$ip','$req_url','$ref','$os','$browser','$date',)"); 
#148 mysyl_query ($data); ?>

 

 

 

Aiz peedeejaa $date pirms iekavaam tas komants ir lieks!

Protams, ka vinjsh neko nedara, ja nav sintaktiski pareizi uzraxtiits querijs!

 

un kas ir mysYl_query?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...