Jump to content
php.lv forumi

Darba meklejumos...


Joyride

Recommended Posts

Ir it ka silta vietina, alga ari normala, darbs kaulus nelauz, bet ir lietas, kuras neapmierina.

 

Alga uz papira mazliet vairak par simtu, "premija" gandriz triskarsa apmera. Nu nepatik man tas aploksnu algas.

No darba deveja puses biezi ir nepamatoti slikta attieksme, piem., termini iekaveti (neobjektivi uzstadits deadline, jo to nosaka nekompetents cilveks), dazreiz psihologiskais terors utt.

Manos pienakumos ietilpst ne tikai web lapu tehniska izstrade, bet ari dizains, darbstaciju un servera administresana, tadu sikumu, ka attelu apstrade, informacijas ievietosana lapas caur CMS u.c. ar manu web programmetaja profesiju nesaistitas lietas.

 

Nezinu, ko lai pat jauta. Ir verts mainit darbu vai jasamierinas? Varbut ir kadi piedavajumi...

 

Prasmes... "defaultas" lietas: HTML, CSS, PHP, MySQL - laba limeni. Protu izgriezt/salikt dizainu, bet makslinieks no manis nekads dizais nesanaks. Ir pieredze saja joma nopietni gadus ~4 uz realiem projektiem, nevis pasa blogu taisot. Protu ne tikai izveidot jaunu projektu, bet ari parnemt un pilnveidot esosu. Nje po temu varbut, bet ir specigas Pascal/Delphi zinasanas. Pieredze lapu optimizacijai mekletajos ar redzamiem rezultatiem. Laikam viss...

Link to comment
Share on other sites

Tātad - maksāts Tev tiek "normāli" tikai tāpēc, ka vienkārši tirgus pieprasa tādu algu maksāt! Pie tam - nodokļi Latvijā nav īpaši pretimnākoši.

Pārējais viss ir slikti - tātad, slikta darbavieta - neprofesionāli vadītāji, ko gan citu varu pateikt! ;)

Iesaku meklēt citus variantus paralēli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Varu piedāvāt tīri tehnisku programmētāja darbu, bez datortīkla administratora un citu sfēru papilddarbiem, darbs uz pilnu slodzi, biroja pie uz PHP balstītas biznesa vadības sistēmas izstrādes un sistemātiskas regulāras pilnveidošanas. Sistēma pašam jāprojektē nebūs.

Ja ir interese sūti pieteikumu uz [email protected]

 

 

 

Ir it ka silta vietina, alga ari normala, darbs kaulus nelauz, bet ir lietas, kuras neapmierina.

 

Alga uz papira mazliet vairak par simtu, "premija" gandriz triskarsa apmera. Nu nepatik man tas aploksnu algas.

No darba deveja puses biezi ir nepamatoti slikta attieksme, piem., termini iekaveti (neobjektivi uzstadits deadline, jo to nosaka nekompetents cilveks), dazreiz psihologiskais terors utt.

Manos pienakumos ietilpst ne tikai web lapu tehniska izstrade, bet ari dizains, darbstaciju un servera administresana, tadu sikumu, ka attelu apstrade, informacijas ievietosana lapas caur CMS u.c. ar manu web programmetaja profesiju nesaistitas lietas.

 

Nezinu, ko lai pat jauta. Ir verts mainit darbu vai jasamierinas? Varbut ir kadi piedavajumi...

 

Prasmes... "defaultas" lietas: HTML, CSS, PHP, MySQL - laba limeni. Protu izgriezt/salikt dizainu, bet makslinieks no manis nekads dizais nesanaks. Ir pieredze saja joma nopietni gadus ~4 uz realiem projektiem, nevis pasa blogu taisot. Protu ne tikai izveidot jaunu projektu, bet ari parnemt un pilnveidot esosu. Nje po temu varbut, bet ir specigas Pascal/Delphi zinasanas. Pieredze lapu optimizacijai mekletajos ar redzamiem rezultatiem. Laikam viss...

Link to comment
Share on other sites

Mjā, programmētāja darbs jau nav nekāda medusmaize. Sākumā, kamēr vēl cilvēks dzīvo tajā skolas vai augstskolas programmēšanas līmeņa aurā, tikmēr jau gribas programmēt, jo liekas, ka tas taču nekas grūts nevar būt, bet kad tev tiek piestādīti reāli termiņi, deadline, varbūt attieksme no priekšniecības nav vēl tā labākā utml, tad jau tomēr gribas kaut ko vieglāku. Un agri vai vēlu daudzi programmētāji kļūst par dažāda veida administratoriem, ja nu vienīgi cilvēks bez tās programmēšanas galīgi nevar dzīvot. Protams programmētājam varbūt šur tur ir lielāka alga nekā administratoram, bet nu administratora darbs ir nesalīdzināmi vieglāks.

Link to comment
Share on other sites

programmētājam varbūt šur tur ir lielāka alga nekā administratoram, bet nu administratora darbs ir nesalīdzināmi vieglāks.

 

es kā profesionāls administrators ( patiešām ,ar pieredzi darbos datu centros un lielām sistēmām ) un bijušais programmētājs varu teikt , ka tā nu gan nav

1. administratora darbs ir RUTĪNA , nav nekas dižs katru dienu katru dienu pārbaudīt backupus un izčekot logfailus , messages utt. bet tas prasa izcilu mentālu noturību un piespiešanos ,it sevišķi radošiem cilvēkiem. Tāpat kad viss ir apgūts kārtējā Windows/Solaris /Linux/AIX ir garlaicīga - jo tas ir tik elementāri. Bet ar laiku apnīk arī pats cikls RTFM->instalēt->nekas neiet->RTFM->viss strādā->neko neiztiekam.

 

2. attieksmes pret savas iestādes administratoriem parasti ir pretīga (pret kontraktoriem parasti nez kāpēc izturas labāk) - jo parasti ar viņiem satiekas kad nekas neiet. Īsi sakot labs administrators ir kā gaiss , kamēr viss strādā neviens neliekas ne zinis - toties uz viņu var ļoti atraut savas emocijas kad kaut kas neiet.

 

3. administratori parasti ir stresainā darbā 24/7, tas sākumā pat liekas interesanti - bet regulāras neizgulēšanās un stresi agri vai vēlu ietekmē veselību un psihi. Pats pašlaik lēnām atgūstu veselību pēc šāda 8+24/7 darba.

 

4. gribi vai negribi , administrators parasti ir pēdējā instance kur nonāk sistēmas - turklāt parasti atbildību pārkrauj uz viņu - tas nekas ka sistēma ir absolūti zaļa, bez dokumentācijas un darbosies uz nepiemērotas platformas - admins ir atbildīgs lai rīt uz preses konferenci plkst 10 viss strādātu. Un ja nu kas parasti admins dabū pa cepuri. Pofig , ka patchus kas nogrāva sistēmu ir ražojis kāds cits - admins ir vainīgs , ka lika patchus. "bet viss taču strādāja"

 

5. Atbildība - it sevišķi lielās un ar naudu saistītās sistēmās atbildība ir ne pa jokam. Reti kuram programmētājam tāda ir.

 

6. Bieži vien vienīgā admina darba metode ir kā šamanim - jo m41t4s programmētāji nevar kaut uz lapiņas dokumentāciju pierakstīt kur var. piem aplikācijas portu nokonfigurēt (labi ja vēl tas nav hārdkodēts). Tas pamatīgi s...

 

Es personīgi tagad meklēju kā pārkvalificēties no admina uz kaut ko kur jādomā vairāk. Neiesaku pārkvalificēties no programmētāja par adminu - meklēt analītiķa, projektu vadītāja , biznes darbu. Un ja patīk kodēt/whatever - nerauties uz adminiem.

 

Adminspotting-600x600w.png

:)

Link to comment
Share on other sites

zeds - radoši cilvēki par adminiem nestrādā. radoši cilvēki ir vadītāji adminiem :) ja neesi ticis kkur augstāk tad vainu uzņēmums jāmaina (nav karjeras iespējas) vai arī esi parādījis sevi kā ļoti ļoti strādīgu un neaizvietojamu cilvēku (vadība domā, ka tavā vietā nevarēs atrast citu) :)

bet nu veiksmes veiksmes!

Link to comment
Share on other sites

hmnc: tu esi kādreiz pastrādājis par adminu ceha priekšnieku ka tā droši apgalvo ?

Es neņemos apgalvot , bet "radošos" adminu cehu vadītāju amatos es neesmu manījis,

un mana personīgā pieredze rāda , ka adminu ceha vadītājam ir jābūt vēl norūdītākai personībai ( man patīk termins - rugged individual )

par adminu. Arī adminu ceha priekšnieka darbs ir absolūta rutīna, turklāt _ļoti_ stresains.

 

btw, manā virzienā lūdzu nevēzēt - man ir bijuši savi iemesli un motīvi atrasties tur kur esmu un biju. Galu galā admina profesija agrāk bija OK apmaksāta.

Bet nu lūdzu , neskatieties uz admina darbu kā medusmaizi, tāda tā nemaz nav.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...