Jump to content
php.lv forumi

Problēma!


!Crj.

Recommended Posts

Roze sez:

PHP ir 'dirty hack html-embeded-language'..

 

un es pilnībā pievienojos ..

 

templates, objekti, saturs atdalīts no koda .. tas nav PHP gars ..

 

arī rakstīt lielākus projektus PHP nav nopietni.

 

Pie kautkādas kompleksitātes tāpat PHP tiks veidotie tie paši mehānismi, kas citās valodās jau ir.

 

Es nesaku, ka viss jātaisa LISPā, bet nu būtu labi, ja katrs nojaustu, kāda valoda, kādam projektam ir piemērotākā .. un no manām utopijām - lai dažādas valodas būtu viegli savietot kopā.

 

-----

PHP is VB for web programming

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu pag :)

Mees tak nespriezham par nekaadiem lieliem universaaliem projektiem OO risinaajumiem, templashu sisteemaam, portalu engineem..

Shajaa variantaa ir lauku ievades forma un 5 veertiibu izvade :) Ja tagad saaksim rakstiit moduljus klases pasaakums izveertiisies apmeeram par kaut ko shaadu: http://roze.lv/kewl/Evolucija.txt

 

p.s. Kaklz tieshama jaatziist tas paraadiitais variants ir uberliiks :)

pietiktu jau ar.. un manupraat ir okej un saprotami aiz kam krietni aatraak nekaa ja echojam visas tabulas un shuunas ar php..

 

<code><font color="#000000">

<font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">if(!</font><font color="#0000CC">[url=http://lv.php.net/array_key_exists]array_key_exists[/url]</font><font color="#006600">(</font><font color="#CC0000">'S_ID'</font><font color="#006600">,</font><font color="#0000CC">$PageContext</font><font color="#006600">-></font><font color="#0000CC">PageParameters</font><font color="#006600">)) { </font><font color="#0000CC">?>
</font><htmls1>
<font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">} else { </font><font color="#0000CC">?>
</font><htmls2>
<font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">} </font><font color="#0000CC">?>
</font>
</font>
</code>

Bet kas attiecas uz nopietnaaku lietu izstraadi varbuut ir veerts njemties ar Python ;)

Link to comment
Share on other sites

konkrētajā piemērā ir skaidrs, ka

kodēt nav jāmācās no TPH un Laacža ..

jāmācās englenderu mēle un jālasa pašam ..

jādara kautkas pašam ;-)

 

uz uzdoto jautājumu atbilde viena .. http://lv.php.net/manual/en/language.varia...es.superglobals

un ieteikums noformēt virsrakstu, kautkā labāk nekā "Problēma!"

moderatori uz ko skatās? ;-) uz ko, tad?

 

P.S. Python patiešām ir prieks ne valoda .. vismaz teorētiski ..

P.P.S. Un par THP grāmatu atsaukmes iekš http://php-dev.lv (kuŗš šobrīd kautkā neiet)

Link to comment
Share on other sites

a vispaar man skjiet ka tie templates ir paaraak liela kjeepa, ieguvums paaraak mazs, jo nav jau gruuti piesleegt css un arii dizainu pamainit, ja galvenajaa lapaa dazhaas vietaas ir tikai include.

bet man arii kaut kaa OOP tomeer neskjiet pievilciigs, es domu tai lietai domu saprotu, bet kameer man kaads reaali nepieraadiis, ka tas ir labaaks risinajums par piem funkciju lietoshanu, tikmeer to OOP uzskatiishu tikai par taadu speeleeshanos un izraadiishanaas objektu ;)

Link to comment
Share on other sites

a vispaar man skjiet ka tie templates ir paaraak liela kjeepa, ieguvums paaraak mazs, jo nav jau gruuti piesleegt css un arii dizainu pamainit, ja galvenajaa lapaa dazhaas vietaas ir tikai include.

bet man arii kaut kaa OOP tomeer neskjiet pievilciigs, es domu tai lietai domu saprotu, bet kameer man kaads reaali nepieraadiis, ka tas ir labaaks risinajums par piem funkciju lietoshanu, tikmeer to OOP uzskatiishu tikai par taadu speeleeshanos un izraadiishanaas objektu ;)

Link to comment
Share on other sites

nuu kameer juus miiliishi straadaasiest bez jebkaadiem framework, peec "uudenskrituma" metodes, vientuliibaa, jums tieshaam nesprast kam vajdziigs OOP, templeiti, un veel un veel un veel.

 

es neko, es tik dizainers, kas nesaskatiija jeegu kluut par programmeetaaju shajaa valstii.

Link to comment
Share on other sites

nuu kameer juus miiliishi straadaasiest bez jebkaadiem framework, peec "uudenskrituma" metodes, vientuliibaa, jums tieshaam nesprast kam vajdziigs OOP, templeiti, un veel un veel un veel.

 

es neko, es tik dizainers, kas nesaskatiija jeegu kluut par programmeetaaju shajaa valstii.

nez kaapeec man liekas, ka shite peec uudenskrituma jau nu reti kursh te straadaa ;) Kaut gan varu arii kljuudiities.

Link to comment
Share on other sites

a kas taa par uudenskrituma metodi? es ar taadu gribu zinaat.

vispaar tagad skolaa arii saaka staastiit par OOP, paliek skaidraaks, bet nu ... tad maniis

skjiet ka tomeer ne paaraak biezhi tas ir izdeviigaakais. jaa teorijaa skan jauki, bet kad jaasaak kodeet, tad aaaiziet kaa parasti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2 Me:

tāpēc, ka, piem., ja tev skriptā ir mainīgais $auth, kas ir boolean tipa un norāda, vai drīkst piekļūt slēgtiem resursiem, ievadot adrešu logā ?auth=1, es varu sev uzlikt šādas tiesības. Tas ir pats primitīvākais. Bet kas notiks, ja es atminēšos kādu "nerezdamo" variabli un ievadīšu tās vērtību tādu, kāda man patīk?

Vairāk nekā 90% gadījumos skripos var sastapt $x,$i,$n,$temp vai $tmp,$fp,$a vai $arr,$str vai $s,$file utt. Ievadot savu mainīgo kāda $fp vai $file vertībā es varētu nolasīt tava *.php saturu (runa iet par visādiem include exploitiem).

Ja teff tiek apstrādātas formas, es varētu bāzt tajās vērtības palaižot skriptu no cita saita. Vai arī mainīt sava lietotāja "unikālo" ID, nolasot viņa datus.

Ievadot kāda mainīgā vietā kādu šurum-burum es varētu izsaukt tavā php kļūdas paziņojumu - it īpaši skaisti, ja tas notiks SQL konekcijas laikā un tādejādi uzzināšu SQL useri, paroli, serveri, portu, vai vismas serveri un db nosaukumu, kuru pēc tam varētu pamēģināt nograut.

 

Ok, varbūt tas viss nav tik ļoti svarīgi, bet tomēr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
<code><font color="#000000">
<h1>Tu sniedzi šādu informāciju:<h1><table>
<tr><td>Vārds:</td><td><b><font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">echo </font><font color="#0000CC">$vards</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Uzvārds:</td><td><b><font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">echo </font><font color="#0000CC">$uzvards</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Vecums:</td><td><b><font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">echo </font><font color="#0000CC">$vecums</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>E-mails:</td><td><b><font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">echo </font><font color="#0000CC">$mails</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Adrese:</td><td><b><font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">echo </font><font color="#0000CC">$adrese</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Telefons:</td><td><b><font color="#0000CC"><? </font><font color="#006600">echo </font><font color="#0000CC">$telefons</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
</font>
</code>

Vēl īsāk būtu šitā:

 

<code><font color="#000000">

<h1>Tu sniedzi šādu informāciju:<h1><table>
<tr><td>Vārds:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $vards</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Uzvārds:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $uzvards</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Vecums:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $vecums</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>E-mails:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $mails</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Adrese:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $adrese</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
<tr><td>Telefons:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $telefons</font><font color="#006600">; </font><font color="#0000CC">?></font></b></td></tr>
</font>
</code>

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Neliela neprecizitāte, tos semikolus nevajadzēja

 

<code><font color="#000000">

<h1>Tu sniedzi šādu informāciju:<h1><table>
<tr><td>Vārds:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $vards ?></font></b></td></tr>
<tr><td>Uzvārds:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $uzvards ?></font></b></td></tr>
<tr><td>Vecums:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $vecums ?></font></b></td></tr>
<tr><td>E-mails:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $mail ?></font></b></td></tr>
<tr><td>Adrese:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $adrese ?></font></b></td></tr>
<tr><td>Telefons:</td><td><b><font color="#0000CC"><?= $telefons ?></font></b></td></tr>
</font>
</code>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Saakuma man ta register_globals padarishana arii liekas diezgan stulba, un nevajadziga(ja ta ir izslegta), tomer kad iezdilinajos taa plusos, tad nemaz tads stulbums nau.

 

Ok, nedaudz jaizmaina skripts, citam vairak, citam mazak, bet tomer patikamak ir ka zini, ka ir kaut nedaudz tavs skripts droshaks, un ka visadas liekas variables nevazajas pa tavu skriptu, tas patiesam ir izdeviigi. ;)

 

P.S. Nemaz tik gruti nau to iemacities, un piefixet, vismaz rezultats bus labaks! :)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...