Jump to content
php.lv forumi

.gif vai .jpg?


matx

Recommended Posts

Jautājums sekojoš, kuru no formātiem izmantot griežot lapas, iepriekš visu laiku esmu izmantojis .jpg, taču tagad pārlūkojot lapas uz lēnāka interneta ātruma, .jpg bildes ielādējas diezgan lēni!

 

Varbūt var izmantot .gif formāta bildes (es nerunāju par liela formāta dabas ainavām, bet mazām izvēlnes podziņām, nelielām web bildītēm, augstākais par kādu palielāku hederīri), bildes izmērs krasi atšķiras, taču kvalitāte paliek GANDRĪZ nemainīga...

 

Ko jūs par to sakat? Ko jūs izmantojat?

Link to comment
Share on other sites

Protams, to kas aizņem vismazāk vietas pie vajadzīgās kvalitātes.

 

GIF faili tieši vairāk paredzēti maziem attēliem, kā arī attēliem, kuriem ir lieli vienādu krāsu laukumi. Kā arī attēliem, kam ir maz unikālo krāsu. Kā zināms, GIF var saturēt tikai 256 krāsas.

 

JPG paredzēts vairāk tādiem attēliem, kuros ir daudz krāsas. Un lieliem attēliem, kuros ir daudz dažādu sīkumu.

 

Enīvei, skaties manu pirmo teikumu.

 

PS. ar vārdu "paredzēts" es vairāk domāju "der". :)

 

PPS. Vispār iesaku tev papētīt PNG-8 un PNG-24 formātu (ar uzsvaru uz pēdējo). Tiem ir vairākas labas īpašības un "fīčas". Skat. http://en.wikipedia.org/wiki/PNG

Link to comment
Share on other sites

hmmm, nesen portālā datuve.lv bija raksts par bezmaksas programmu XnView, kurā var labi saspiest bildes , ar ļoti mazām izmaiņām. bet iesaku izmantot png formātu un optimizēt to šajā bezmaksas XnWiev programmā :)

 

Ar CSS visu gan nevar izdarīt :D nē, meloju- var taisot pikseļus vienu pa vienam... iedomājieties kāds tas būtu darbs... :D

Link to comment
Share on other sites

hmmm, nesen portālā datuve.lv bija raksts par bezmaksas programmu XnView, kurā var labi saspiest bildes , ar ļoti mazām izmaiņām. bet iesaku izmantot png formātu un optimizēt to šajā bezmaksas XnWiev programmā :)

 

Ar CSS visu gan nevar izdarīt :D nē, meloju- var taisot pikseļus vienu pa vienam... iedomājieties kāds tas būtu darbs... :D

 

Paldies!

 

Par to CSS visumvarenumu... bet kāds tas būtu REZULTĀTS !

Link to comment
Share on other sites

matx --> andrisp Jau praktisi atbildeeja :)

Princips ir apmeeram saads ...

Foto bildes ar nelielaam kraasu paarejaam (gradient kautvai tikai 100 kraasas *.JPG) firmu logo Kur ir Asas kraasu parejas in nav daudz kraasu *GIF (gif89) + saskaiti cik kraasu un uzliec tuvaako mazaako ..

( 2,4,8,16,32,64,128,255 )

Njemot katram specefisko kompreseesanas metodi obligati ir japieversh tieshi bildes kontrastam ...

pat bilde kas satur tikai 10 krasas , bet ljoti tuvu stavoshas /gradients/ ar gifu buus krietni 'smagaaka' nekaa ar Jpg.... un otraadi ja buus /teiksim sarkans kvadrats uz balta fona (2 krasas) tad saglabajot to ar jpg tu dabuusi Ljoti 'smagu' bildi ... kur izmantojot gif tas buutu tikai parsis baiti.....

+ neaizmirsti ka JPG ir iespeja iestadiit kompresijas metodi kas buutiski izmaina bildes 'svaru'... (kvalitaates atskjiriiba nevienmer ir tik juutama)

 

no PNG pagaidaam iesaku attureeties , katrs brauzeris to kodee valjaa savadaak un nebuut ne atraakaa variantaa.... nerunaajot jau par Alfa (caurspidigumu) kanaalu IE bez JS izmantosanas to vispaar nesaprot..

Un pie ielaades ir redzms (pazuud kad saak straadaat JS , tas ir peec lapas pilniigas ieleedes....).....

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos, tad kaut arī norādīsi 255 krāsas GIF failam, ja attēlā nebūs vairāk par, piemēram, 5 krāsām, tad tik arī tiks izmantotas nevis 255. Tākā nekas nav jāskaita. Turpretī biežāk ir tā, ka wannabe gif fails aizņem tieši 255 krāsas, bet nolaižot krāsu skaitu uz 128 kvalitāte paliek pieņemama.

 

 

JS nav vajadzīgs, lai piespiestu IE rādīt png attēlus ar alfa slāni. Es personīgi izmantoju:

filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='mans_caurspiidiigais_attels.png', sizingMethod='scale');

 

Varbūt tev ir vēl kādas metodes pieejamas ?

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...