Jump to content
php.lv forumi

no HTML uz XHTML


Benvenuto

Recommended Posts

Jā, tev taisnība, banerīšus jau slaiku, ka atbilst visiem krutā džeka (spicā veča) standartiem.

Ponta nekāda, tikai cīniīties ar validatoriem un pēc tam automātiski rakstīti pareizu kodu.

Jā var visādām uzpariktēm to kodu caurskatīt un apstrādāt (PHP, jscript, DOMi),

var uzmočīt visu netu pēc standartiem (nepiepildāms apgalv.) bet beigās kāds izdomās ko jaunu, un tev atkal jāmācās kas cits.

 

aplukojiet www.basit.com / CMS uz php/xml

 

XML rullz.

 

// Es gribu avīzes lasīt xm'ellā..

 

Tnx par izlasīšanau. ;)

Link to comment
Share on other sites

patiesiiba, kad pierodi rakstiit XHTML , tad pasham kljust vieglaak ap sirdi. Reaali vieglaak kodu uzrakstiit un pasham saprast ko esi uzrakstiijis bla bala

 

http://www.webstandards.org/learn/askw3c/oct2003.html

Link to comment
Share on other sites

patiesiiba, kad pierodi rakstiit XHTML , tad pasham kljust vieglaak ap sirdi. Reaali vieglaak kodu uzrakstiit un pasham saprast ko esi uzrakstiijis bla bala

HTML 4.01 pret XHTML 1.0

 

Lūdzu piemēru, kapēc vieglāk rakstīt kodu?

 

Tu ar roku raksti HTMLu vai ģenerē?

Link to comment
Share on other sites

Lūdzu piemēru, kapēc vieglāk rakstīt kodu?

 

Tu ar roku raksti HTMLu vai ģenerē?

Vieglāk rakstīt, lasīt, saprast. Ja ir labs XHTML markups, ir acīmredzami, kāda iksa pēc katrs tags katrā vietā atrodas, kāda ir katra bloka semantiskā jēga.

Skatot sourci ieraugi nevis nāvīgu <TR><TD><TABLE><TR><TD colspan=5> utt uttjpr, bet vienkāršu, viegli lasāmu, intuitīvi saprotamu kodu.

 

Vairs nav tāda nepārskatāma mudžekļa, kurā ar pašam autoram bez adekvāta bruņojuma kaut ko izlabot ir ļoti piņķerīgi. Tīri psiholoģiski - ir tāda tīrības un kārtības sajūta - "tur man sākas tas, tad aiziet tas bloks, tas <ul>'s ir mans navbar" un ir pārliecība, ka nevajadzēs mainīt simts vietās lai, piemēram, izvēlni pārceltu no kreisās puses uz labo.

Link to comment
Share on other sites

te cilvēki cītīgi stāsta ka XHTML labāks par HTML ir ar to ka redz tagi esot pareizāki un redz viņus esot vieglāk rakstīt un saprotamāk ar viņš esot... bet tās tak galīgas muļķības... HTML var uzrakstīt tieši tik pat pareizi un saprotami kā XHTML... vienīgais ko XHTML šajā ziņā var piedāvāt ir tas ka viņš nevalidēsies ja kaut kas ne tā ( tādējādi būs vieglāk pareizi uzrakstīt )

 

nepārprotiet mani... esu par 99.9% par to ka jālieto XHTML ( vispār jau jālieto XHTML 1.1 vai XHTML 1.0 Strict ) kāpēc ? da tāpēc ka tā vajag...

Link to comment
Share on other sites

Nu jums te ir izveidojies intresants striids, jo par parastu diskuteshanu to vairs nevar nosaukt. Cik sapratu tad tas XHTML ir labaks par HTML, jo tad lapu pareizi var redzet uz vairakaam mashiinaam nekaa ar HTML. Ja jau taa tad man shkjiet , ka XHTML veelaak attistisies un klluus lloti populaars. :D Bet nupat iesledzu Dreamweaver un apskatijos sho zveru un ieraudziju lielu minusu, kursh man nepatiik. Tur viss ir jakodee, bet ar HTML var visu likt taa pat. Es jau no XHTML neko nesaprotu, varbut ir kadi editori ar kuriem var normali straadaat?

Link to comment
Share on other sites

Es jau no XHTML neko nesaprotu, varbut ir kadi editori ar kuriem var normali straadaat?

Es silti iesaku un pac lietoju Kate. Ļoti jauks editors ar kuru var labi strādāt. Ja gribas vairāk - ņemam Quanta. ;)

 

Pēc būtības - cik es uzmetu aci XHTML aprakstam iekš w3c, sapratu, ka XHTML ir tas pac vecais labais HTML, tikai "doveģon do uma" ;)

Vadoties pēc http://www.w3.org/TR/xhtml1/, tas irad XML, kas vienlaicīgi irad arī HTML - divi zaķi ar 1 šāvienu: gan XML, gan HTML user agenti sapratīs ko tu gribi teikt. Tā kā atšķirība starp valīdu un pareizi veidotu HTML un XHTML ir minimāla, nav iemesla XHTML nelietot.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...