Jump to content
php.lv forumi

Ieteikumi darba sludinājumu ievietotājiem


black

Recommended Posts

Tas "konkuretspeejiigs atalgojums" Ir Visforsaakais ko pamanu :)

tapat "Augosh uznjeemums" ja sie 2 teicieni sastopas kopaa tad ir skaidrs ka maksaas peec "face Control"

principa un nevis cik reaali vari ko izdariit.....

 

Kaa jau te mineeja uzreiz ir Japasaka min alga par kaadu Esi gatavs ko dariit.....

Skaidri un gaishi turpmaakaas paarunas var notikt Tikai tad Ja Min alga UZ ROKAS buus tik un tik....

+ soc garantijas (daudzos uznjeemumos maksaa vairaak nekaa ir Liigumaa) ....

Kaa arii Jatrunaa darba apstaaklji...

+ Ja darba deveejs 1 Intervijaa NEVAR (negrib) pastaastiit par Uznjeemuma specifiku/ veicamajiem darba pienaakumiem... (paraadiit iespeejamo darba vietu utt...) Tad Chau.... Vairs Nekaadu sarunu....

 

P.S. varu piebilst ka Patreiz straadaaju uzneemumaa kas savas veicamo darbu sauraas specefikas deelj (tehnalogijas taas pashas PHP+SQL+....) Nekad neliks Preciizu veicamo darbu aprakstu ......

(iznjemot to ka darbs ar taadaam taadaam tehnalogijaam)

Kaa arii peec e-maila noskaidrot neko nevareja.... (Kaa jau mineeju paaraak specefiska nodarboshanaas)

un e-mails ir atseviskjis Domeens Tikai e-mailiem (kopejais apjoms dienaa caur to domeenu iziet vairaak kaa 1,5K mailu (Nee nee spameru kantorii nestraadaaju, taas ir Useru tech suportam) )...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Manas personīgās domas/pārdomas.

 

1. IT profesijā svarīgākas ir zināšanas un pieredze nevis izglītības pakāpe (augstākā, vidējā, utt.)

2. Sliktāki darbinieki ir ceļojošie naudas vergi, kas skraida 100/200 latu dēļ no viena uzņēmuma uz otru.

3. Attiecīgi labākie darbinieki ir tie, kas uzticīgi un ar patriotismu dara savu darbu, viņiem arī var uzticēt dažādus uzņēmuma iekšējās sistēmas darbus, neuztraucoties par informācijas un sistēmu noplūdi utt. Tas attiecīgi tiek novērtēts un viņiem tiem maksāts stipri vairāk nekā ar tādām pašām vai pat labākām zināšanām citos uzņēmumos. Alga var sasniegt 600-900 Ls. Vēlāk darbineks no vienkārša programmētāja kļūst par uzņemuma pamatkodolu un viņam var atļauties maksāt vēl vairāk un to skaitli jau ierobežo tikai uzņēmuma maksātspēja un attīstības līmenis

4. Vēlme macīties un attīstīties vērtēju augstāk nekā augstprātību un no zila gaisa nosauktu pieredzi un neatbilstošu vēlamo algu - lai arī situācija darba tirgū nav spīdoša, tas tikai vēl vairāk pasliktinās situāciju, ja nezinošiem un attīstīties nevēlošiem darbiniekiem maksās lielas algas, tikai tādēļ, ka citu alternatīvu nav.

 

Par algas nosaukšanu darba sludinājumos manas domas ir tādas, ka tas ir lieki saukt algu un nav nepieciešams.

Piemēram mēs meklējam programmētāju, esam gatavi maksāt 300-500 (netto) Ls iesācējam/vidēja līmeņa programmētājam/mācīties gribošam, utt.

Ja pieteiksies kāds zinošāks esam gatavi maksāt vēl vairāk 500-700. Ja ar bagātu pieredzi un vēl pozitivām cilvēciskajām īpašībām 700 - ... Ja jūtam, ka darbinieks ir tas ko meklējam, tad pēc pārbaudes laika esam ar mieru vēl pacelt algu un piemēram ik pēc pus gada pārskatīt algas jautājumu. Un tagad - kas notiek ja mēs sludinājumā ierakstam 400Ls algu. Nenāk neviens, jo uzskata algu par mazu. 800-900 Ls alga, nāk tie kam ir zināšanas un arī kam nav un ja novērtēsi viņa zināšanas uz 600 viņš jutīsies uzmests jo sludinājumā taču bija 800.

 

Darbiniekam būtu nepieciešams izvērtēt vai darba devējs ir atbilstoši novērtējis (atbilstoši vēlmēm un pašvērtējumam, kā arī tirgus situācijai) viņa zināšanas un pieredzi un tad jāpieņem lēmums vai strādāt šajā uzņēmumā vai nē. Aiziejot uz darba interviju pa galvu neviens nesitīs :) Izvēle šajā nozarē visbiežāk paliek darbinieka pusē.

 

Es uzskatu situācija ir diezgan dramatiska visiem - gan lielajiem uzņēmumiem, kuru attīstību kavē darbinieku trūkums, gan arī mazajiem, nupat darbību uzsākušajiem un perspektīvajiem uzņēmumiem, kas tikai vēlas uzņemt apgriezienus. Jo šobrīd pat, ja uzņēmuma maksātspēja ir, atrast jaunu darbiniekus nav viegli.

 

Jāpiekrīt Roze, par to, ka vajadzētu kādu arodbiedrību :) tikai tagad grūti saprast, kurš no tā iegūs, uzņēmumi, vai programmētāji. Par to ka abi - tas ir sarežģīti :)

 

Bet nu nav vairs laika filozofēt, kā ir - tā ir, katrs cīnās kā māk un kādām metodēm uzskata par korektu - bet šo jūtīgo un diskutablo jautājumu (par metodēm) labāk neaizskaršu... :)

 

P.S. Jāsāk apdomāt iespēja "ievest" darbiniekus no Indijas :)

 

darklow

Kaspars, FF IT

http://www.ffit.lv/

Link to comment
Share on other sites

Jāpiekrīt Roze, par to, ka vajadzētu kādu arodbiedrību :) tikai tagad grūti saprast, kurš no tā iegūs, uzņēmumi, vai programmētāji. Par to ka abi - tas ir sarežģīti :)
Tas bija sen un vairāk kā joks.. bet arodbiedrību mērķis jau ir vairāk izsist labumu indivīdam un to aizstāvēt.. tākā uzņēmumam tur tā labuma mazāk :)
Link to comment
Share on other sites

Gundars - tu esi idiots un paliksi idiots...

 

Runājot par algas jautājumu vispār:

Protams, ka ir nepieciešama tāda lieta - kā algas intervāla uzrādīšana sludinājumā! Ja nav sludinājumā uzradīts, tad var sanākt, ka tu tērē SAVU darba laiku, lai noskaidrot, ka viens galvā slims "darba devējs" tev grasās piedāvāt kārtīgu darbu par sākot no 200 Ls uz augšu PROGRAMMĒTĀJAM! Klau, kādā sakarā programmētājam ir jāpelna mazāk kā sētniekam? Es piemēram pēc 1/2 h sarunas pa telefonu ar tādu "darba devēju" ātri atšķetināju viņa būtību un mērķus un nemaz negāju uz interviju!!! BET uz interviju iet man tiešām būtu apgrūtinoši - kaut vai dārgā laika dēļ!!! Tas būtu par algu - galvenais par algu ir jāsaskata minimāli svārstīgais intervāls - ja tas ir teiksim, no 500 - 800 Ls NETO mēnesī, tad tas jebkurā gadījumā ir labāk, nekā, ja pasaka - 200 - 1500 Ls!!! Tas ir jāsaprot, ka tās maksimālās summas ir vienkārši ēsmas, bet minimālās summas - garantētā noruna (kuru neizpildot, darba devējs var necerēt uz darba spēku! Bet runājot par minimālām un maksimālām summām, tak vienmēr "gudrie" darba devēji un "īpaši gudrās" sekretāres var pateikt - "jūs tomēr nezināt tik daudz, cik mums gribētos, piedāvajam jums 300 Ls NETO). Bet kurš mūsdienās cilvēks ar pieredzi vispār ietu strādāt par NETO algu, kas zemāka par 600 Ls? Es pateikšu godīgi - esmu savus 1000 Ls NETO mēnesī vērts (ja strādāju 8 h diennaktī) un man liekas smieklīgi idiotu piedāvājumi strādāt par dzīvokļa + paikas naudu.

Link to comment
Share on other sites

Es pateikšu godīgi - esmu savus 1000 Ls NETO mēnesī vērts (ja strādāju 8 h diennaktī)

To nu gan es gribētu redzēt! Ka kāds šī foruma dalībnieks ņemtu tevi darbā par tādu summu... es nerunāju par kautkādām minimālajām algām, lai dzīvotu Rīgā vai tml. Es to saku konkrēti par tevi, Robi, un tavis nosaukto ciparu. Un pateikšu tev godīgi - tu tādu darba devēju šeit neatradīsi. Ne jau tāpēc, ka te tādu nav (esmu pārliecināts, ka ir) taču gan tikai dēļ savas attieksmes.

 

Un lamāties nevajag, ok?

Link to comment
Share on other sites

Parasti daru vienkārši - aizsūtu kopā ar CV pietiekami sakarīgu motivācijas vēstuli, kurā minu savas prasības - savu dzīves vietu, kas patālu no Rīgas un algu, kuras dēļ vispār ir vērts iet uz darba interviju.

Tāpēc mani īpaši arī neuztrauc tas, ka darba sludinājumā nav minēta alga. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pats esmu intervējis kandidātus, tāpēc zinu, kā darba devējs jūtas intervijā.

 

P.S. Gribētos redzēt Robja CV.

Link to comment
Share on other sites

Iztiksim bez spriedumiem un secinājumiem par mani! Ja jau būtu mācījušies loģiku, tad jau zinātu, ka bez pierādījumiem nesanāk slēdziens. Bet jums, cipargalvām, šādas dzīves gudrības neaizies...

Es runāju par vispārīgiem faktiem - darba sludinājumiem un darba devējiem, kas slēpj algu.

Bubu - iesaku tev nodarboties vairāk ar sevis izvērtēšanu un savu vērtību darba tirgū, es savu vērtību zinu krietni labāk, nekā tu manējo, bet esmu pārliecināts, ka nezinu tavu vērtību tik labi kā tu zini savu vērtību, tāpēc arī nemuldu tik stulbi - "kurš normāls darba devējs tev vispār piedāvās kurpes tīrīt!"

Link to comment
Share on other sites

Un vēl gribēju piebilst - ka 1000 Ls NETO es sevi vērtēju - kā strādājot cītīgi 8 h diennaktī uz savas maksimālās robežas, pilnīgi noteikti dotu pievienoto vērtību 1000 Ls algai, protams, ja darba devējs ir sakarīgs un prot dabūt labus projektus ;)

Kas ir 1000 Ls NETO? Programmētāja minimālās kapeikas uz vienu palielu vai diviem viduvējiem web projektiem, ko var veikt vienā mēnesī (programmēšanas daļu).

 

Nešaubos, ka pats TAS kungs bubu un daudzi citi sevi vērtē augstāk par 1000 LVL NETO - tāpat arī pieņemot, maksimums, ko var izdarīt 8 h darba dienās mēneša garumā! Tak noteikti, ka varat vairāk ne?

 

Es uzskatu, ka pats nevaru, tāpēc nemurgoju te un nesaku, ka esmu vērts kaut kādas tur kapeikas (400 Ls piemēram), ja dod darbu, darbu pildu un labi pildu. Ja darba devējam nav pasūtījumi vai visādi kapeiku p**ēji kā klienti ir - nu tās tad ir viņa problēmas...

Link to comment
Share on other sites

Robi, neesi padomājis, kāpēc tik daudzi šī foruma lietotāji gribētu redzēt tieši tavu CV? Un nevis manu, vai v3rb0, vai andrisp CV, vai sazin-kāda tur JānišaX CV? Ja neesi, tad pasēdi padomā. Padomā kāpēc esi izpelnījies tādu attieksmi no visiem. Varbūt radīsies apgaismība. Citādi tu esi bezcerīgs gadījums. Cik tu vari malt vienu un to pašu tēmu - ļaunie darba devēji, nekā nemaksā, vienmēr čakarē citus.. blah blah... Tas viss izklausās it kā bērnudārza grupiņas biedrs tevi būtu apbižojis - uzkāpis tev uz kājas - un tu te tagad esi atnācis žēloties visos topikos pēc kārtas. Ko tu ar to visu vēlies panākt? Vēlies lai mēs visi krītam ceļos tavā priekšā par tavu apgaismību un apbižotību, vai kā? Es goda vārds tevi nesaprotu. Ja gribi parādīt cik prasmīgs esi, tad rādi gatavus projektus, rādi ko māki, kādus brīnumainus saitus/koda bibliotēkas/tehnoloģijas esi uzkodējis, bet nevis tukšiem vārdiem mētājies (es ir kruts un gudrs, citi dumi, mani nesaprot). Atvaino, ja tevi kārtējo reizi apbižoju, bet tieši tā no malas tas viss izskatās. Kritiku jāmāk veselīgi uztvert, citādi kā kautko negatīvu par tevi saka, tā tu tik pretī cērt, neko nepamatojot un gaužoties, ka atkal visi pret tevi.. visi uzskata, ka pārāki par tevi.. utml. Redz, neviens te nesaka, ka ir labāks par tevi, vai tu sliktāks par kādu. Taču citi te ir visai skaidri sevi pierādījuši ar savām zināšanām un prasmi, bet nevis ar tukšiem vārdiem. Ar tukšiem vārdiem var tikai gausties un īdēt. Kā tu esi sevi te pierādījis, ja gribi lai tevi atbilstoši novērtētu? Citādi tev nemaz nav vērts sākt diskusiju par tavas algas lielumu, ja uzskati, ka par tavām zināšanām šajā forumā nav izlasāma nekāda informācija, un tu to netaisies šeit rādīt (savas zināšanas).

 

Un nesaredzu nekāda sakara šim visam ar to, par cik es sevi vērtēju (tipiskais gājiens - ja trūkst argumentu, tad jānovirzās no tēmas). Ne jau es te sūdzos par darba algas lielumu, ja neesi pamanījis. Ja vēlies zināt - ar to ciparu, kuru saņemu, esmu ļoti apmierināts, gan tā lielumā, gan arī ar darbu, par kuru man to maksā.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...