Jump to content
php.lv forumi

Header un cache


capsx

Recommended Posts

UPDATE: probleema izradas ir transparent_proxy bet kaa lai sataisa lai jamais necacho ?

 

--------------

 

Lieta tada:

man ir reghistracijas lapa kura ir 3 solhi(lapas).

lapa piem, ir reg.php

tajaa includojas 1.php 2.php 3.php

 

kad users ir lapa no 1->2 , 2->3 , 3->paldies jamais noklhuust spiezhot submit pogu formaa, talak mes izdaram vajadzigo un hiiderojam Header("Location reg.php?solis=2") utt

 

bet problema rodas tad kad pec lapas paldies useris speizh back pogu

lapa ir nokeshota, un jamais atgriezhas iepriekshejos aizpilditajos laukos

lapaa ir 43kings kas includo citu lapu ja useris ir jau piereghistreejies, bet taa kaa lapa tiek nhemta no hdd ne no servera tad jamais protams nestraadaa.

 

meghinaju anticache no http://www.php.net/header bet jamie neder.

 

kaa lai atrisina, lai back piespiezhot lapa tiek pieprasita serverim nevis panhemta no hdd.

 

 

 

 

 

:ph34r:

Edited by capsx
Link to comment
Share on other sites

var likt meta tagu pragma no cache, bet tas nelīdzēs vienmēr. vēl var likt javascript, kas dzen prom. bet es to uzskatu par pilnīgāko programmētāja slinkumu. tā ir cūcība pret lietotāju, jo, ja ir vairākas formu lapas, tad nospiežot back, lietotājam vajadzētu nonākt iepriekš aizpildītajā formā, jo tas ir viņa mērķis, nospiežot back pogu. jebkāda čakarēšanās ar back/forward lietām ir ielaušanās lietotāja dzīvē. ja tu nevari uzprogrammēt formas re-iesniegšanu pa daļām, tad nedali to trijās lapās. you cant do that, baby ;)

Link to comment
Share on other sites

capsx: saprotu pavisam labi. esmu par lietotāja tiesībām valdīt pār savu darba lauku. ja programmētājs čakarējas ar back/forward rādījumiem, tad programmētājs ir pelnījis žagarus. nav starpības vai tu ienāc manā lapā un saņem sešas draudzīgas gator rīkjoslas uz sava IE vai arī vienkārši pazaudē savu back/forward pogu funkcionalitāti. [this is my desktop so get the hell out of here].

Link to comment
Share on other sites

Es neteicu ka paslepshu back pogu ;)

userim ir back poga, tikai man vajag lai raada manis gribeto content pec tas pogas piespieshanas B)

patiesiibaa nosleepshana ir pat labaaka nekaa funkcionalitaates mainja.

Link to comment
Share on other sites

jb4 taisniiba, back/forward pogaam jaastraadaa taa kaa to lietotaajs logjiski sagaidtiis. Vairaak nav pretiigaakas lietas, kad, peec gara raksta uzdrukaashanas un submit uzspieshanas dabuujam kaadu tiikla taimautu vai arii kljuudu ""kaut kaads parametrs" not specified", spiezham back lai saglaabtu savus muuzha viedaakos teikumus un dabuujam priekshaa tukshu formu, "page expired", citu lapu, vai nedod dies, taas back pogas nemaz nav. Normaals lietotaajs, ja vien vinju vajadziiba akuraat nespiezh, ies prom no taadas lapas neskatoties. Dziive.

 

PS shitaadu joku sakaraa ir izstraadaajies ieradums pirms submitoshanas taisiit ctrl+a ctrl+c, tiesa, tas neliidz gadiijumos, kad gaitenii elektrikjis speeleejas ar droshinaataajiem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...