Jump to content
php.lv forumi

OOP klases


hu_ha

Recommended Posts

Es izveidoju klasi, kas gjeneree tabulas kaadas vien gribas...

Nu vispirms pasakam kaadu tabulu gribas kolonnas x rindas,

tad visaadi parametri ir pievienojami un tekstu var samest cellos...

 

Bonuss - visi tagi pashi saliekas, un pielikt vienu kolonnu vajag tikai nomainiit vienu skaitli definiicijaa...

Tachu galu galaa php kods sanaak taads diezgan sarezgjiits, jo ir pierasts redzeet tabulas sintakti html nevis kaut kaadu savas klases definiiciju. Un taapeec vairs shamo neizmantoju, vieglaak ir prosto likt html phpaa...

 

Bet vislabaak ir izmantot CSS un XHtML! :))

Link to comment
Share on other sites

Nu man arii ir objects prieksh htmltable :)

Es gan neredzu, kas tur tik nepaarskataams kodaa :)

Viss ljoti eerti :)

Ja vajag projektaa vairaakas liidziigas, ljoti sarezhgjiitas tabulas, tad neredzu vairs jeegu murgot kaut ko ar tagiem... :)

Piem, ja vajag uzzimeet tabulu, kur vairaakaas vietaas ir colspan>1 un rowspan>1, bet kur, to nosaka kaut kaadi dati no db, tad uzmurgot to bez oop nemaz man negribas :)

Samaitaajos jau pamazaam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

par tabulu clasi.

/me atkal tabulu ziimee$anai izmanto templeitu ar diviem cikliem - pa colonaam un rindaam (principaa der jebkur$ template engine ar nested loop atbalstu, piem smarty, ko es lietoju)

php uztaisu 3d masiivu ar dimensijaam kolona, rinda un shuunas propertiji (colspan, rowspan, class, etc) un masivu tad assigno pie templeita un priecaajamies par tabulu, ko template engine uztaisiijis. protams dazreiz tas ir lieks sarezgiijums, bet $itaada tabulu ziimee$ana der visos gadiijumos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nu tā....

OOP pamatu nezināšana posta karmu, jo programmētājs raksta sliktu kodu, kuru citi lasa vai nenod dies' labo un cieš. Ciešanu radīšāna slikti ietkmē karmu. Vajag aiztecēt uz jebkuru grāmatveikalu un nopirkt grāmatu par OOP jebkurā valodā (C++/Java piemēram). Ja nu ļoti gribas par PHP tieši, tad iesaku PHP 5 Objects, Pattens and Practice, Matt Zandstra, Apress. Žanra pamatlicēji ir

Erich Gamma, Richard Helm, Ralph Johnson and John Vlissides, known as the "Gang of Four" or simply "GoF"
. iekš wikipedia fiksi atradīsi daudz citus linkus par viņu darbiem, Ir klasisks wiki par patterniem: c2 wiki

 

Tas par ko zxspectrum lauzīja galvu saucas ORM - Object-Relation Mapping. Iekš PHP vis-vis laikam ir Propel . Gan jau mani nolamās cienijamie foruma apmeklētāji, ka nav pieminēts viņa iecerētais.

 

Iesaku pamēģināt kādu gatavu un tad taisīt pašam savu, ja nu neapmierina vai citi iemesli liek.

 

 

Ar cieņu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...