Jump to content
php.lv forumi

intervija


nemec

Recommended Posts

visām lapām teorētiski ir jāiet 24h tikai ja dažas neiet ir nedaudz sāpīgāk.

 

tas nebija domāts ka kāds sēž un sargā to lapu 24h, bet gan, ka tev ir iespēja piezvanīt tam kādam un paprasīt "WTF kāpēc neiet". diemžēl cilvēkam pa 200Ls mēnesī būs vienalga tas 2 naktī.

 

Nu www lapa vai nu iet vai ari neiet, protams, ja nav peekshnji uzklupushi nelabi zeeni! Savukart, ja www lapa neiet tad 99% gadiijumos ir veina, kurkur dzelzos vai serveru saimnieciiba, attieciigi programmetaajs tur ir njeprechom, bet bakstiits 2 naktii tiek - sysadmins.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu neiet runa konkrēti par mani, es neesu 100% uz PHP, un gan negribu to, gan arī saprotu ka tas nav reāli :), tik un tā cenšos palikt pats par darba devēju

 

nevienmēr admins var tikt galā ar visu kas var notikt, un programmētājs tāpat tiek celts 2 naktī augšā, nu neesu varbūt saticis tik labu adminu kurš no A-Z visu var izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

saits pac no seviim nevar nogaazties (iznjemot ljaunos zeenus)

driizaak sys kkas var nokaarties etc ...

bet kas tad taa par sys ??? jaasaak domaat par citu os vai dzelzhiem :) ....

protams var jau kaads serviss uzkaarties, bet tas ar man liekas ka nau norm ,,, (liikas rokas)

Link to comment
Share on other sites

tad 99% gadiijumos ir veina, kurkur dzelzos vai serveru saimnieciiba, attieciigi programmetaajs tur ir njeprechom, bet bakstiits 2 naktii tiek - sysadmins.

 

un

 

saits pac no seviim nevar nogaazties

 

diezgan aplami apgalvojumi.. jo pārsvarā gadījumu (manuprāt pat krietni vairāk un hardware failures ir krietni retākas (lai gan sāpīgākas)) ir taisni software nepilnības proti programmētājs nav paredzējis kas notiks ja lapa darbosies kādu ilgāku laika posmu (datubāzē parādās pārāk daudz ierakstu / vai izsīkst kaut kādi brīvie ID (datu tipu ierobežojums)) vai lapa spēs darboties ja to apmeklēs vienlaicīgi vairāk lietotāju kā viņš viens pats izstrādes brīdī, vai ja lapas lietotāji veic kādu netestētu darbību utt..

 

bet kas tad taa par sys ??? jaasaak domaat par citu os vai dzelzhiem :) ....

protams var jau kaads serviss uzkaarties, bet tas ar man liekas ka nau norm ,,, (liikas rokas)

Šķiet ka esi maz saskāries ar administratīvo pusi jebšu arī bakstīt savu zem galda stāvošo mājas kasti nav nekāda sistēmas administrēšana..

Pēc pieredzes var saliekties pilnīgi viss (ne tikai rokas). Ir servisi kas palēnām liecas permanenti.

 

Administratora roku taisnumu mēra pēc tā cik ātri viņš spēj problēmu lokalizēt, novērst un kādus paņemienus tam izmanto..

Link to comment
Share on other sites

Roze, savu zemgalda kasti chakareeju kaa vien vaik.

Ir arii deac`aa serveris. un ir naacies saskarties ar visaam tevis piemineetajaam probleemaam :)

protams cietajam diskam var iemesties bad bloks sektoraa, kuraa staav konfiguraacijas fails vai kaads cits, un taa rezultaataa kaada lapas sadalja neiet.

 

Administratora roku taisnumu mēra pēc tā cik ātri viņš spēj problēmu lokalizēt, novērst un kādus paņemienus tam izmanto..

pilniigi piekritu :)

Link to comment
Share on other sites

saits pac no seviim nevar nogaazties (iznjemot ljaunos zeenus)

driizaak sys kkas var nokaarties etc ...

bet kas tad taa par sys ??? jaasaak domaat par citu os vai dzelzhiem :) ....

protams var jau kaads serviss uzkaarties, bet tas ar man liekas ka nau norm ,,, (liikas rokas)

 

Klez...normala systema, kur ir darishana ar palieliem datu apjomiem, attieciigi ari tiek izsvaidiita pa vairakiem serveriem, nu taa piemeram DB serveris viens, failu un citu datu serveris otrs,email serveris treshais, www serveris veel viens.- šo uzskaiti varētu turpināt:))

 

Plus, ja veel ar shiem serveriem darbojas veel kadi tris www serveri, tad sysadminam ir ko dariit:)) Un ir pilns vietu, kur kautkas var attliekties. It iipashi, ja veel ir dazhaadi OS.

Link to comment
Share on other sites

atliekties var jebkas un pilnīgi nezināmu iemeslu dēļ.

vot vienai miskastei regulāri brūk nost mysql... un nevar saprast kas par sviestu - ir daudz identiskas sisteemas, bet shitai kkas nepatiik. paarlikts viss iespeejamais, bet nekas nemainaas... pietam noslodze nav no taam lielaakajaam... labi, ka ir otrs serveris uz kura visu var salikt :)

Link to comment
Share on other sites

bubu - laikam neto universitāti būšu izvēlējies, jo testēšana man nebija un tā kā jau klāt pēdējais kurs, tad laikam arī nebūs.

zinu ka LU tādi ir, bet uz turieni es neaizgāju, jo nebija tajā laikā neklātienē IT. un apzinos, ka tā lieta man pietrūkst, bet nu ceru ka drīz metīšu pie malas arī aktīvo programmēšanu un tad nu gan jau izdzīvošu.

Link to comment
Share on other sites

pie lielākiem projectiem ir atsevišķi cilvēks testētājs/dokumentētājs. cik nācies tādus redzēt, tad par testētāju paņemts ir tāds, kurš no programēšanas maz ko saprot un domā kā vidējais useris, tad tāds ar var sabaxtīt visu to ko programētāji pat iedomāties nespēj, bļaut ka kaut kas ir neloģiski etc.

 

imho programētājam no testēšanas tik tikdaudz jāmāk, lai dodot testētājam, kurš tūlīt ieraksta aplamus datus, uzreiz nekristu ārā kļūdas, un ideālā gadījumā, būtu jāmāk arī rakstīt testcases, kuras ik pa laikam izmalt cauri.

Link to comment
Share on other sites

v3rb0 - jap tur tev taisnība, taču tā ir ideālā gadījumā, bet parasti gan nekāda testētāja nav un notiek tā saucamā "proverka bojem", kad cik nu programmētājs ir notestējis tik arī ir un pārējais notiek jau darba laikā.

Link to comment
Share on other sites

lielos projektos bez testētāja(pat vairākiem) neiztikt.

bet pat ja ir uzrakstīti test case, ir iespēja, ka kaut kas nav paredzēts.

visstulbākie ir bugi, kurus atklāj lietotājs parastais, bet nav spējīgs paskaidrot, kā bugu dabūjis...

 

testētāja iemaņas - prast rīkoties ar PC, lasīt dokumentu un visu skurpulozi izpildīt, visus bug'us dokumentēt noteiktā formātā.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...