Jump to content
php.lv forumi

Skaitļu apaļošana


ThA-B

Recommended Posts

bet peec matemātikas man liekas ka 0.49 tiek apaļots uz leju, tālab kad 49 tiek uzskatīts kā viens cipars
Ja liekas, tad sasitas.

 

Ciparus 0 - 4 apaļo uz leju, 5 -9 uz augšu, apaļojot ņem no labās puses pa vienam un katrā solī paiet vienu kārtu uz augšu. Bļe, kā tik elementāras lietas var nesaprast?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja liekas, tad sasitas.

 

Ciparus 0 - 4 apaļo uz leju, 5 -9 uz augšu, apaļojot ņem no labās puses pa vienam un katrā solī paiet vienu kārtu uz augšu. Bļe, kā tik elementāras lietas var nesaprast?

 

a pats padoma, ja viņš ņem pa vienam , tad kapec nenoapaļo uz augšu 0.49 ? tas liek domāt ka round(), skatās uz vienu ciparu, kas ir blakus, precizitātes norādei... un to ka 0-4 uz leju un 5-9 uz augšu apaļo to es zinu, es nēesmu stulbs ..... kā varbūt tu domā ....

Link to comment
Share on other sites

Labi ieliksu ar savas pamatskoals ziansanas :)

 

Tatad skaitlu apalosanai tev vis pirm ar jaizlemj lidz kam tu gribi apalot. Vai tas butu lidz vieniem, desmitiem, simtiem utt nav svarigi, bet apalojot tev ir jaskatas skaitlis kas ir pa labi! Tas nozime ka apalojot:

0.4689 lidz vieniem, tas nebus 1, jo jaskatas ir skaitlis pa labi tatad 4, kas apalojas uz leju.

Neesu dzirdejis ka skaitlus kads apalotu sakot no to beidzama cipara!

 

If the digit to the right of the place is equal to or greater than 5, round the number up by adding 1 to the place, and then eliminating all the digits to the right of the place.
Edited by Blitz
Link to comment
Share on other sites

Labi ieliksu ar savas pamatskoals ziansanas :)

 

Tatad skaitlu apalosanai tev vis pirm ar jaizlemj lidz kam tu gribi apalot. Vai tas butu lidz vieniem, desmitiem, simtiem utt nav svarigi, bet apalojot tev ir jaskatas skaitlis kas ir pa labi! Tas nozime ka apalojot:

0.4689 lidz vieniem, tas nebus 1, jo jaskatas ir skaitlis pa labi tatad 4, kas apalojas uz leju.

Neesu dzirdejis ka skaitlus kads apalotu sakot no to beidzama cipara!

 

nē nu jā, tāda jau bij mana pamatdoma, tikai varbūt es ne tā izteicos,

kr4, cilvēks grib lai vinjam 0.49 apaļojas uz augšu, nu es parādīju kā to izdarīt :)

Link to comment
Share on other sites

apaļojot ņem no labās puses pa vienam un katrā solī paiet vienu kārtu uz augšu. Bļe, kā tik elementāras lietas var nesaprast?

Pilnīgas muļķības. Skatās TIKAI uz vienu ciparu aiz tā līdz kuram grib noapaļot.

Link to comment
Share on other sites

varbūt ne tieši par tematu, bet par floatiem un neparedzētiem rezultātiem :)

 

<?
$a = 250.02;
$b = 210.10;
$c =  39.92;

echo "a = $a<br>\n";
echo "b = $b<br>\n";
echo "c = $c<br>\n";

echo "(b+c)-a = " . (($b+$c)-$a) . "<br>\n";
?>

 

PS: rezultātam jābūt 0

Link to comment
Share on other sites

' date='2006. gada 16. Jun 15:01' post='39405']a ja viņam vajag lai 0.44 apaļojas uz leju ? ko protams ceil noapaļos uz augšu ....

Šādu darbību arī var panākt ar vienkāršu ceil vai floor izsaukumu.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...