Jump to content
php.lv forumi

PHP4 & PHP5


sfx

Recommended Posts

  • 1 month later...

Snapšoti pieejami jau ilgu laiku. Bet cilvēki pie pilna prāta tos nelieto. Ja jau pat "stabilajās" php versijās visu laiku atrod pa bugam, tad kur nu nestabilajās izstrādes versijās!

Link to comment
Share on other sites

php5 ir jaunāks, ātrāks, krāsaināks, smaržīģāks un visādi citādi krutāks par veco, labo, stabilo, gandrīz izdebugoto php4, bet principā tas pats php - no programēšanas viedokļa nav tik būtiska atšķirība, lai tas spēlētu izšķirošu lomu taisīt projectu uz php4 vai php5, drīzāk reliģijas un includoto libu jautājums.

Link to comment
Share on other sites

php5 ir .. ātrāks, krāsaināks, smaržīģāks un visādi citādi krutāks par veco, labo, stabilo, gandrīz izdebugoto php4

Šis nav ar 100% garantiju.. ir varianti kur 4. ir ātrāks, salīdzinot ar 5.0.x branchu jau nu noteikti, 5.1.x izskatās jau labāk dažādos benchmarkos taču reālā produkcijas vidē manāms ieguvums netika manīts ..

Pozitīvi gan tas ka daudz memory leaku izlabots.

Link to comment
Share on other sites

no programēšanas viedokļa nav tik būtiska atšķirība, lai tas spēlētu izšķirošu lomu taisīt projectu uz php4 vai php5

Nu tā viss nav. Ir atšķirība, un ļoti būtiska. Kā vienā forumā teica - php4 ļauj noformēt kodu objektu stilā, bet php5 ļauj rakstīt oop :)

Ja man jāizvēlās, rakstīt priekš 4 vai 5, tad viennozīmīgi priekš 5. Kad esi pie laba pieradis, grūti pāriet uz ko štruntīgāku. Pilnvērtīgs oop ir ļoti good :)

Link to comment
Share on other sites

Nu tā viss nav. Ir atšķirība, un ļoti būtiska. Kā vienā forumā teica - php4 ļauj noformēt kodu objektu stilā, bet php5 ļauj rakstīt oop :)

Ja man jāizvēlās, rakstīt priekš 4 vai 5, tad viennozīmīgi priekš 5. Kad esi pie laba pieradis, grūti pāriet uz ko štruntīgāku. Pilnvērtīgs oop ir ļoti good :)

Ja runa ir ne tikai par php, tad nepiekritīšu. Tracina laukā visi šitie javismas oop - getX(), setX(), getY(), setY() tb getteri/setteri, un vēl citas pārgudras oopisma lietas no javas.

Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz java, tad varbūt piekritīšu. Gan vairāk dēļ tā, ka sun filosofija man ne visai saprotama ir. Kas attiecas uz geteriem/seteriem - nē. Ērti un labi, vēl jo vairāk, ka iekš php tev nav jāraksta katrs geteris/seteris tieši. Var šos realizēt visus uzreiz caur __call().

Link to comment
Share on other sites

par oop tiesa, bet es kaut kā rakstot php neko vairāk kā mantošanu, singletonus un kaudzi ar f-jām/globaliem variabļiem klasēs sadalīt neizmantoju, un priecājos ka sanāk uzrakstīt ātrāk nekā to pašu javā.

Link to comment
Share on other sites

Nu, gaumes lieta ;) Es, savukārt, pēdējā laikā tik pure oop rakstu, un priecājos, ka sanāk ātrāk, ērtāk un pārskatāmāk, kā ar procedūrām... Un design patterns stipri dzīvi atvieglo.

Bez tam, vērojot tendences php programmēšanā, jāsecina, ka notiek vispārēja pāreja uz oop. Un tas, imho, ir labi...

Link to comment
Share on other sites

es jau ar ~ ar oop only - citādi nemaz nemāku.

bet ar prātu, padodot datus lietoju labāk hashmapu, nevis taisu objectu (beanus). rakstu echo nevis taisu outputClass instanci un saucu echo metodi utt.

Link to comment
Share on other sites

Nu bez prāta rakstot gan pilnīgi vienalga, kā rakstīt. He,he ;)

Par hash var teikt, ka ne vienmēr ērti - man patīk ar $_REQUEST strādāt caur objektu. Nekontrolējami echo pa vidu oop`am ar nav īsti labi. Parasti visu outputu buferēju, un tad ar templates parseri maucu ārā. Bet te jau ir bijuši strīdi par šā nepieciešamību... Man patīk... savs, ne smarty ;)

Nu, zināms off ne par tēmu sanāk.

Link to comment
Share on other sites

Atlaušos piebilst, ka lai pilnvērtīgi strādātu ar OOP, ir jāiemāčas programēsanas pamati un OOP ideoloģijas. OOP tiešām nav vērts lietot OOP pēc. PAreizi kostruēi OOP krietni atvieglo dzīvi, savukārt neparaizi, tie var krietni sarežgīt visu darbu.

Un vel otra leita, OOP krietni atvieglo dzīvi darbojoties komandā, jo lietojot vienus un tos pašus objektus, kas arī nosaka programkoda loģiku, otrs programētājs var krietni ātrāk sparast tavu kodu, nekā parastā veidā.

 

Protams, ka OOP palēnina koda darbības ātrumu, jo parasti tie ir diezgan dauzfunkcionāli, attiecīgi visādi leiki izsaukumi, kas nodrošina oejekta darbību un mijiedarbību ar citiem, tai miklī varbūt nevajadžīgiem objektiem, bet vienmēr paliek varints uzrakstīt to parastā veidā. Un kada vispār var būt ātdarbība iekš PHP, kas ir scripts, nevis binārijs.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...