Jump to content
php.lv forumi

Projektu arhitektūras...


Robis

Recommended Posts

Sveiki!

Tātad, iepazinis Model View Controller arhitektūru, man interesē kādas vēl ir labas arhitektūras, lai programmētu php līmenī...?

Tā tradicionālā, kur viss tiek ielādēts katra lapas pieprasījuma sākumā kopā, pēc tam vienkārši apstrādāts un izvadīts (vai nu ar templatiem vai bez...)...

Link to comment
Share on other sites

Nu AJAX neesmu izmantojis, bet esmu redzējis piemērus, kur aptuveni uzmetot aci, prātā nāk visādas utopiskas/smukas idejas ;)

 

katrā ziņā trafiku/datu apstrādes apjomu var milzīgi samazināt. Kā nekā visa lapa nav jārenderē...

 

Bet ir cita problēma - nav statisku lapu un nevar veikt `cietās` atsauces, tā lai piemēram kaut kur pa meilu aizsūtīt, forumā iepeistot...

 

Katrā ziņā tā visa izmantošana ir šaurā lokā... interaktīvie saiti.

 

PS: necitē lielos texta klučus

Link to comment
Share on other sites

MVC manuprāt ar mazu pieredzi cilvēkam ir grūti uztaisīt pašam un arī tie framework nav elementāri...

Ir kāds vidusceļš? Starp tādu galīgi primitīvo stilu un labu OOP? Nu kaut kā ar moduļiem un parastiem templatiem, bet diezgan variējami un smuki uztaisīts?

Varbūt ir kāds labs piemērs?

Link to comment
Share on other sites

Ar mazu pieredzi cilvēkam vispār ir ko grūti uztaisīt. Vienīgais vidusceļš ir taisīt un krāt pieredzi. Kā teica mūžīgi dzīvais Ļeņins: mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties :) Un katrs to stilu/modeli izvēlas atbilstošu savai pašreizējai pieredzei, vai nedaudz augstāk, kas nāk par labu pieredzes uzkrāšanai :)

Kādus gan mēs tev labus piemērus varam dot, nezinot tavas spējas un pieredzi? Pats pēti un meklē, ko saproti un kas uz doto brīdi liekas pārliecinoši. Lūk, ar Kaki esi iepazinies. Tā saprotu, ka par sarežģītu... Atliek vai nu savas zināšanas pievilkt līdz Kakei, vai izdomāt savu paša koncepciju, kuru uz doto brīdi saproti...

Par ajax framework, varu xajax rekomendēt, iesākumam jauki un saprotami :)

Edited by john.brown
Link to comment
Share on other sites

Viduscelā būs `tava fantāzija`...

 

kaut vai:

$core = new Core();
$core->processRequest();

function processRequest();
{
$moduleId = $this->getModuleNameFromRequest();
$moduleClass = $moduleId . 'Module';
if ( class_exists($moduleClass))
{
	 $module = new $moduleClass(this);
	 $module->preInit();
	 $module->processRequest($this->requestArgs);
	 $module->postInit();
	 if ($this->templateObj->haveVariablesSet())
	 {
		$this->templateObj->draw();
	 }
}
}

 

I čem tebe ne savs-kruts-engine!? ;)

Link to comment
Share on other sites

Bet ir cita problēma - nav statisku lapu un nevar veikt `cietās` atsauces, tā lai piemēram kaut kur pa meilu aizsūtīt, forumā iepeistot...

 

Patiesībā jau ir jau atrisināts arī šis (cik nu smuki vai nesmuki cits jautājums), proti attiecīgs stāvoklis tiek padots/nolasīts/panākts ar anchoriem: http://urlis/lapa.php#someajaxcrap kurus tad analogi izpilda ..

 

Piemērs kaut vai

http://maps.yahoo.com/beta/index.php#tp=1&...6.885002&mag=13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pedējā laikā esmu nonācis, pieturos un esmu gana apmierināts pie šādas projektu arhitektūras.

 

ServerSide:

  • PHP + PostgreSQL

ClientSide - AJAX un JavaScript

Laika gaitā izveidojies smuks AJAX based CMS, ar savu PHP form builderi un citām lietām ātrai un ērtai CMS un paša saita uzstādīšanai. CMS gan nav tas precīzākais vārds. Drīzāk būtu CMSBS - Content Mangement and Site Building System. Esmu sen sapratis, ka universālu sistēmu izveidot nav iespējams, tādēļ maksimāli esmu pilnveidojis šo visu tā, lai maksimāli ērti un ātri spētu pielāgot projekta specifikai.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...