Jump to content
php.lv forumi

CSS iespējas


Robis

Recommended Posts

Sveiki!

 

Tātad, man ir daži nopietni jautājumi par css:

 

1. Fontu feisus un stilus no kurienes ņem css, kad ielādē lapu klienta datorā X no servera Y? Vai viņš skatās, vai uz datora X pie windows fontu bibliotēkas ir attiecīgie fonti (nu, Start/Control panel/Fonts) ???

 

2. Kāda ir atšķirība starp Elements, classes un id's iekš css? (uz šo jautājumu varat arī neatbildēt) :P

 

3. Un galvenais: kā man uztaisīt dinamiskus elementus uz style sheetiem, piemēram, es gribu, lai uzejot uz attiecīgās tabulas šūnas (td), viņai mainās krāsa vai fonti vai jebkas cits! Kā to var izdarīt?

 

4. Kā var taisīt visādus grafisku pigorus uz style sheets - kā teiksim, daudzas strīpiņas fonā, punktotu fonu vai ko tml. Vai tas ir vispār iespējams - veidot kaut kādas grafiskas tekstūras vai attēlus uz css???

 

 

Jau iepriekš paldies tiem, kas atbildēs! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet šie jautājumi ir tādi specifiski (izņemot 2., pie kura atzīmēts, ka atbilde uz tā nav ļoti vajadzīga)!

Piemēram, pirmais jautājums par ielādēšanu: es darbojos uz php, kurš skriptu izpilda tikai uz servera un tad datus HTML un JavaScript nosūta klientam. Tātad, es vēlējos zināt, kur izpildās CSS - uz servera vai klienta? Tutoriāļos šo atbildi tik viegli (un varbūt vispār) nevar atrast - viņi ir ļoti gari tie tutoriāļi, no kuriem lielākā daļa satura ir zināma.

3. jautājums apvaicājas, vai CSS kaut kas tāds ir iespējams vai ir jāizmanto JavaScript vai DHTML - ja tā, tad kurš no šiem?

Nu un 4. jautājums ir arī tāds specifisks - varbūt kāds zina?

Vēl es gribētu uzdot 5. jautājumu B) :

Kāpēc dažās lapās url rādas šādi: http://www.url.com/somewhere/56 - ievērojiet url beigas (tur protams '56' vietā var būt kādi citi simboli, izņemot '/' un simbolus, kas nav urlos)!!! Man teica, ka tas esot iespējams uz CSS!

Link to comment
Share on other sites

nūū... lieta tāda ka kā redzu ta tev ir stipri maza saprašana kas tas CSS vispār ir... tātad manuprāt nav īsti lielas jēgas ( vai pareizāk neiespējami ) mēģināt tev izstāstīt visu...

 

nu labi... ja tu tā uzstāj... mēģināšu atbildēt...

 

1.

Vai viņš skatās, vai uz datora X pie windows fontu bibliotēkas ir attiecīgie fonti (nu, Start/Control panel/Fonts) ???
cik sapratu ta tu gribi ar CSS panākt lai var izvēlēties tādus fontus kādu nav lietotājam ? CSS tev nepalīdzēs... vienīgais variants ko es varu izdomāt ir izmantot bildītes ( saprotams ) vai Flash vai bij kaut kāds veids kā M$IE varēja... pag... *meklē* atradu Embedding Fonts

 

2.

Kāda ir atšķirība starp Elements, classes un id's iekš css?

nu class un id tiek izmantots lai atiecīgajam elementam piesaistītu stilu... atšķirās viņi ar to ka vienādi id nedrīkst būt dokumentā a vienādi class var būt cik vien daudz gribi...

 

3.

es gribu, lai uzejot uz attiecīgās tabulas šūnas (td), viņai mainās krāsa vai fonti vai jebkas cits!
nūū... kā lai izstāsta... teiksim:

.tavatdklasse:hover {
 background-color:#F0F8FF
}

 

4.

Kā var taisīt visādus grafisku pigorus uz style sheets

kurš tev kaut ko tādu izstāstīja ? nezinu par ko tu runā bet ar CSS grafiku jau nu točna nevar taisīt...

 

5.

Kāpēc dažās lapās url rādas šādi: http://www.url.com/somewhere/56 - ievērojiet url beigas (tur protams '56' vietā var būt kādi citi simboli, izņemot '/' un simbolus, kas nav urlos)!!! Man teica, ka tas esot iespējams uz CSS!

hehhh... pasaki man kāds CSSam sakars ar URL ? hehehehhh...

 

nu tā...

Link to comment
Share on other sites

Paldies!

Taču šitais variants nestrādā:

.tavatdklasse:hover {

background-color:#F0F8FF

}

 

:(

Būsim precīzi. Šis variants nestrādā iekš Internet Explorer. Iekš IE lieto JavaScript onMouseOver eventu handleri.

Link to comment
Share on other sites

Būsim precīzi. Šis variants nestrādā iekš Internet Explorer. Iekš IE lieto JavaScript onMouseOver eventu handleri.

visu cieņu tev laacz bet... manuprāt nav tā labi...

 

ja esam precīzi ta iekš M$IE puse ( nu labi nezinu es precīzi bet katrā ziņā daudz ) no CSS nestrādā/nepareizi strādā/neprecīzi strādā... un ko mēs ? trīs CSS rindiņu vietā rakstīsim 13 JavaScript ( garas ) rindinas ? nu jā jā zinu JavaScripti ir izslēgti 13% - 18% kamēr M$IE lieto 95% - 99% ...bet kods par ko iet runa taču nav tik svarīgs ! nu un ja kāds kroplīgs browsers viņu nemāk izpildīt/parādīt ? jāliek lietotājam saprast ka pienācis laiks upgreidam...

vobšem ko es ar visu šito gribēju teikt... jāraksta tā kā pareizi tā kā labāk tā kā ērtāk... nevis tā kā kādam browserim iegribās... it īpaši ja kods nav kritiski svarīgs ( tā kā šajā gadījumā )

 

tās ir manas domas... man viedokis... negribat nepiekrītat... es varu tikai pasmieties par jums... heh...

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu mazliet savādāk.

 

visu cieņu tev laacz bet... manuprāt nav tā labi...

 

ja esam precīzi ta iekš M$IE puse ( nu labi nezinu es precīzi bet katrā ziņā daudz ) no CSS nestrādā/nepareizi strādā/neprecīzi strādā... un ko mēs ? trīs CSS rindiņu vietā rakstīsim 13 JavaScript ( garas ) rindinas ?

Uzdevuma nostādnē nekas netika teikts par to, ka šis ir jārealizē obligāti ar CSS. Protams, ja JavaScript risinājums liekas neērts un nepatīkams, kā arī attiecīgajā lapā bez šīs fīčas var iztikt (neviens to nepieprasa), tad aizmirstam. CSS risinājums būs okei.

 

nu jā jā zinu JavaScripti ir izslēgti 13% - 18% kamēr M$IE lieto 95% - 99% ...bet kods par ko iet runa taču nav tik svarīgs ! nu un ja kāds kroplīgs browsers viņu nemāk izpildīt/parādīt ?

 

Tādā gadījumā šisk kroplīgais browseris jamo arī neizpildīs.

 

jāliek lietotājam saprast ka pienācis laiks upgreidam...
Apgreidoties no IE6? Kuram cilvēkam tu to iestāstīsi? Cik procentiem no tiem 9x%? Aizmirsti.

 

Un cilvēki arī ar IE6 vēlas redzēt smukus :hover tipa efektiņus un visu pārējo CSS prieku. Viņiem tas sniegs tikai papildus gandarījumu par to, ka lapa ir ērta (tr:hover ir ļoti jauka un ellīgi ērta feature, ja ir tabulas ar salīdzinoši daudz rindām un kolonnām). Līdz ar ko, JavaScript kļūst par vienīgo pieejamo risinājumu IE6 lietotājiem.

 

vobšem ko es ar visu šito gribēju teikt... jāraksta tā kā pareizi tā kā labāk tā kā ērtāk... nevis tā kā kādam browserim iegribās... it īpaši ja kods nav kritiski svarīgs ( tā kā šajā gadījumā )

 

Neiet runa par to, vai kods ir kritiski svarīgs, vai nav. Iet runa par to, vai šī fīča ir tik ļoti nepieciešama, lai šādi izvirstu.

Link to comment
Share on other sites

hmm... tu vēl neguli ? ...vai jau piecēlies ? ...abos gadījumos... dīvaini...

 

Apgreidoties no IE6? Kuram cilvēkam tu to iestāstīsi? Cik procentiem no tiem 9x%? Aizmirsti.
kamēr visi turpinās rakstīsi JavaScriptus ( un darīt visu pārējo lai tik nabaga kroplais M$IE saprastu ko no viņa grib ) tikmēr tiešām es nevienam neiestāstīšu ka jāupgreido... jo neviens jau neredzēs kapēc... bet iedomājies ja tu vari iebakstīt ka vot tur tas hover ar Mozilla strādā bet ar M$IE nestrādā... tad cilvēks sāks domāt ka varbūt tiešām M$IE nav tik tik kruts...

 

Un cilvēki arī ar IE6 vēlas redzēt smukus :hover tipa efektiņus un visu pārējo CSS prieku.
un ko viņš darīs ja neredzēs ? pāries uz labāku browseri... un visi dzīvos ilgi un laimīgi ^_^

 

manuprāt priekš M$IE nodrošināt tikai minimumu ir labs veids kā piespiest cilvēkus upgredot...

 

ēē...

vai šī fīča ir tik ļoti nepieciešama, lai šādi izvirstu.
ko nozīmē "izvirstu" ? es ar to laikam saprotu kaut ko citu...

 

par pārējo laikam esam vienādās domās...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
×
×
  • Create New...