Jump to content
php.lv forumi

Saitu Navigācija


Robis

Recommended Posts

Sveiki, pieredzējušie php programmētāji!

 

Tā, man ir daži jautājumi par saitu navigāciju, bet varbūt arī par citu tēmu:

1) ir daudzos saitos tā, ka tiklīdz tu nospied kādu linku, izveidojas kaut kāds Session ID un urlā uzrādas, piemēram: ?id=123f89O98a;sdfj - vienuvārdu sakot, cik saprotams kaut kāds id, nokodēts ar md5(). Pēc tam, kad spiež uz citiem linkiem viņš jau vairs nerādas, bet cik saprotu, nāk līdz. Jautājums: kā to var uztaisīt un ko tas reāli dod?

2) vēl zinu, ka piemēram index.php fails sastāv no 3 rindiņām: <?php header("location: web/"); ?> - nu reāli pārredirektē uz web folderi, kur ir īstais index.php - nu, priekš kam tas vajadzīgs?

3) tad vēl: kā labāk nodot mainīgos, atkarībā no tā, cik dziļi ieiet: ?catid=1&doc=10023 - ar $_GET vai $_POST ?

4) vēl esmu redzējis, ka lai kur tu navigētos lapā (tā ir lielākā daļā portālos), visulaiku rādās šādi: ?doc=10045 piemēram vai arī ?doc=20102 - vienuārdu sakot, tikai viens $_GET - $doc , varbūt dažreiz vēl $cat... nu kā to dabū gatavu?

5) ā, un vēl: gribu taisīt config failu, kas palīzēt lēkā pa direktorijiem un vienmēr atrastu vajdzīgos failus: domājams, jātais root direktorijs kā $cfg['home_url']='http'.($HTTPS?'s':'').'://'.$HTTP_HOST.''; vai kā vienkārši kā "./" - kā ir labāk?

 

Labi, tas pagaidām viss. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jaa, nu te laikam ir "dizhie" programmeetaaji salasiijushies, ja apmeeram 30 cilveeku apskatiijushi manu postu, bet neviens nevar atbildeet... :( Tieshaam - tie tachu ir paaris vienkaarshi jautaajumi - kaut uz dazhiem kaads nezin atbildi?

Link to comment
Share on other sites

Jaa, nu te laikam ir "dizhie" programmeetaaji salasiijushies, ja apmeeram 30 cilveeku apskatiijushi manu postu, bet neviens nevar atbildeet... :( Tieshaam - tie tachu ir paaris vienkaarshi jautaajumi - kaut uz dazhiem kaads nezin atbildi?

tas mosh taapeec ka dalju no shitiem jautaajumiem tu jau kaukad esi uzdevis, tev ir atbildeets, bet tu neesi sapratis?

tu joprojaam taisi savu grandiozo projektu? tu laikam biji tas kursh gribeeja lai shis forums tev pastaasta visu - saakot ar to kaa organizeet direktorijas, navigaaciju, izkaartojumu - beidzot ar siikaakaam detaljaam. Un tagad tu veel pieprasoshaa tonii kliedz ka visi sheit "dizhie" programmisti tb neko nejeedz.

Suukaa ledu.

Link to comment
Share on other sites

Nu zini...

Shitie jautaajumi nav no tiem. Jaa, savu grandiozo projektu jau pats savaam rokaam esmu gandriiz pabeidzis, tachu tagad ir jautaajums, kaa labaak to organizeet visu? Vai atstaat daudzos php failus ar visaadiem nosaukumiem... :unsure: Pie tam man ir jautaajums - vai lapas administraacijai izmantot tos pashus failus php, ko saitam (nu piekonekteeshanaas datubaazei - konfiguraacijai u.c.) vai arii taisiit citus atsevishkji?

Link to comment
Share on other sites

1) ir daudzos saitos tā, ka tiklīdz tu nospied kādu linku, izveidojas kaut kāds Session ID un urlā uzrādas, piemēram: ?id=123f89O98a;sdfj - vienuvārdu sakot, cik saprotams kaut kāds id, nokodēts ar md5(). Pēc tam, kad spiež uz citiem linkiem viņš jau vairs nerādas, bet cik saprotu, nāk līdz. Jautājums: kā to var uztaisīt un ko tas reāli dod?
Parasti tas ir sesijas ID. Pie pirmaas izveides vinsh paraadaas peec tam tiek glabaats kokijaa uz lietotaaja datora. Jeega un labums ir taads ka lietotaajam staigaajot pa lapaam urlii nav jaaliek liidzi dazhaadi parametri. Piem: kaa saakotneejaa valodu izveele, apmekleetaas lapas kategorijas, autorizaacijas parametru u.c. utt

 

2) vēl zinu, ka piemēram index.php fails sastāv no 3 rindiņām: <?php header("location: web/"); ?> - nu reāli pārredirektē uz web folderi, kur ir īstais index.php - nu, priekš kam tas vajadzīgs?

 

Nu pirkesh kam redirektus vispaar taisa? Lai paarmestu lietotaaju no vienas vietas uz citu.. Kamdeelj tieshi taa ir cits jautaajums un iemesli var buut dazhaadi. Piem: temporaari tiek taisiita lapa zem kaada foldera un vajag redirekteet uz ko citu tai pashaa laikaa neko nemainot webservera konfiguraacijaa.

 

3) tad vēl: kā labāk nodot mainīgos, atkarībā no tā, cik dziļi ieiet: ?catid=1&doc=10023 - ar $_GET vai $_POST ?
No URLja nolasaamie mainiigie ir tikai $_GET.

 

 

<code><font color="#000000">
4) vēl esmu redzējis, ka lai kur tu navigētos lapā (tā ir lielākā daļā portālos), visulaiku rādās šādi: ?doc=10045 piemēram vai arī ?doc=20102 - vienuārdu sakot, tikai viens $_GET - $doc , varbūt dažreiz vēl $cat... nu kā to dabū gatavu?</font>
</code>

 

Datubaazes struktuura ir koka veidaa.. Ir kategorijas/apakshkategorijas u.c. elementi. Katram elementam ir savs parents (vai arii childs) liidz ar to peec ID vienmeer var izsekot cik dzilji un pa kaadu celju ir aiziets liidz konkreetajam resursam. Tas protams neattiecas uz haotisku sisteemu.

 

 

5) ā, un vēl: gribu taisīt config failu, kas palīzēt lēkā pa direktorijiem un vienmēr atrastu vajdzīgos failus: domājams, jātais root direktorijs kā $cfg['home_url']='http'.($HTTPS?'s':'').'://'.$HTTP_HOST.''; vai kā vienkārši kā "./" - kā ir labāk?

 

To nu neviens tev nepateiks.. Taisi kaa pasham eertaak.

Link to comment
Share on other sites

Nu zini...

Shitie jautaajumi nav no tiem. Jaa, savu grandiozo projektu jau pats savaam rokaam esmu gandriiz pabeidzis, tachu tagad ir jautaajums, kaa labaak to organizeet visu? Vai atstaat daudzos php failus ar visaadiem nosaukumiem...  :unsure:  Pie tam man ir jautaajums - vai lapas administraacijai izmantot tos pashus failus php, ko saitam (nu piekonekteeshanaas datubaazei - konfiguraacijai u.c.) vai arii taisiit citus atsevishkji?

Ar sho te projekta izstraade saakas (vai vismaz tas tiek mainiits izstraades laikaa) nevis beidzas taakaa liidz pabeigshanai manupraat tev veel taalu :)

Link to comment
Share on other sites

Nu, paldies :rolleyes:

Vispaar es jau diezgan taalu esmu ticis savaa projektaa, nu nezinu, droshi vien veel shonedeelj naaksies intensiivi panjemties un tad... Bet tas par to sesijas id man bija jaunums, ka to taa izmanto! Es pat tagad nezinu, ko dariit, jo man pagaidaam ir tagad taa, ka visi Get velkas liidzi urlaa, kad useris ieiet dziljaak un dziljaak.. Nu veel jaapashtuko, galvenais, ka galvenaas sadaljas ir gatavas. Domaaju, includotos failus, kaut arii taas ir atsevishkjas saita daljas ievietotas index lapaa, ievietot ieksh 'includes' foldera, tad html un php kluciishu, no kuriem stelle kopaa lapu ievietot ieksh templates, bildes ieksh 'img' un administraaciju zem 'edit', style sheetu zem 'css' :rolleyes: - normaals saits vareetu sanaakt... Jaanjem veeraa, ka shis man pirmais projekts, kaut arii uznjeemos to, izlikdamies, ka esmu baigais spechuks :D ... Nekas, nu jau labaaka nojausma ir kaa kas jaadara un ceru kaadu dienu uztaisiit kaadu dizhu portaalu! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

to Jonass:

Veel nav ielikts netaa! Nu, taa vispaar ir biznesa maajaslapa lielaa meeraa, tachu ne gluzhi e-veikals, tachu buus normaala lapa, ne sevishkji sarezhgjiita. Ar dizainu gan veel nekas nav skaidrs :( Nezinu iisti, kaa dizainu uztaisiit... Vajdzees taadu soliidu dizainu, sameeraa atturiigu, tachu taadu, lai klients ieraugot to, saprot, ka shii maajaslapaa atrodamais saturs ir nopietns :) Kaut kaa buus jaarisina shii problemaatika...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...