Jump to content
php.lv forumi

Par projektu izstrādi un realizāciju


andrisp

Recommended Posts

Dizainu pilnīgi noteikti vajag novērtēt, un vajadzības gadījumā korektēt. Neveiksmīgs dizains var dzīvi uz kādu laiku padarīt par murgu.

Normāli strādājot kopā ar dizaineri jāskatās, kā var izmantot pēc iespējas esošos moduļus, japadomā, kā palielināt iespējamo viewu variantus moduļiem, lai tie derētu dažādiem dizainiem, to biš, jācenšas maksimāli izmantot esošo kodu. Tad lapas veidošana aizņem minimālu laiku un darbu...

Diemžēl bieži atnāk ar gatavu dizainu, kuru nu nekādi mainīt vairs nevarot, un nākas izgudrot velosipēdu...

Tāda pat nozīme ir saita struktūrai. Jo tuvāk viņu izdodas piedzīt esošā koda iespējām, jo viss notiek ātrāk.

Tas nenozīmē, ka programmeris vienreiz ko uzraksta, un tad vairāk nekā nedara, tik visus dresē pa savam. Procesam jābūt abpusējam, tad viss rullē :)

Link to comment
Share on other sites

Protams. Man vispār dizains ir pēdējā vietā - man nafig nevajag tos saucamos "modernos" dizainus, kur visi burti ir 9px lielumā, salasīt ko grūti, atrast un saprast arī grūti, bet internetā cilvēki iet lai atvieglotu sev dzīvi.

 

"Staipīgie" dizaini arī reti kad izskatās pietiekami labi uz lielām rezolūcijām. Daudzas "krutās" firmas taisa tos "staipīgos" dizainus kā kaut kādu savu "krutuma" demonstrējumu (pārsvarā krievi), bet bieži vien tie dizaini ir galīgi garām... Visi zin, ka var realizēt "staipīgu" dizainu - jautājums - vai tas vienmēr ir vajadzīgs...

 

Un vispār - ja nemāk taisīt mājaslapas, tad nav ko tur darīt!!! Ja lapas uztver kā KRUTUMA APLIECINĀJUMU, tad ir jāiet pie psihiatra!!! Internetlapas ir domātas tikai un vienīgi kā maksimāls ērts rīks to klientiem. Vienkāršās lapas - kā prezentācijas.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Un ja piedalās kaut kādi slotaskāti, kas tipa, css koderi vai kas skaitas, maina css failu, ko esmu salicis un attiecīgi pēc tādām darbībām lapa sāk gļukot un mans uzdevums ir meklēt, ko tur atkal kāds kodā savārījis?? Tas ir smieklīgi...

Un "krutie" dizaini man riebj tieši dēļ to dizaineru augstprātības! Dizainam jābūt maksimāli vienkāršam un tīkamam acīm...

Link to comment
Share on other sites

tu ROBI laikam neesi redzeejis krutos dizainus, ja jau taa vinjus noliki. taadas naaziigas lietas var dabuut, ka tu pirmo pusstundu tikai briiniisies, kaa ermitaazhaa...

es domaaju, ka staipiigums arii nav vajadziigs...

nu kaads tolks dizainerim stombereeet, ka redz, man lai taadu dizainu dabuut htmlaa, paies daudz laika. da dizainers, dazhs labs, pat bezponjas, kas ir htmls. ja neesi daltonjikis, un ir kaut vismaz kraasu kombinaaciju uztvere, tad dizainers ir gatavs. bet ja gribi buut labs web-dizainers, tad labaak padrochiii html kaadu pusgadu.

Link to comment
Share on other sites

Nu man nepatīk bolīt acis apkārt pa savu lielo monitoru, lai kaut ko izlasītu, ja visu var smuki sakoncentrēt.

 

Cik tev viņs liels tad ? Man uz 1280 x 1024 izšķirtspēju nav nekādas vainas; var salasīt. Un acis jāšauda no vienas puses uz otru arī nav. Un jebkurā brīdi taču ir iespējams samazināt logu lielumu :).

 

Spriežot pēc puls.lv datiem, 1600 x 1200 vēl neaizņem pat kādu procentu daļu no visa, tākā domāju izstrādātājiem nevajētu iespringt uz to.

 

Es, protams, neapstrīdu, ka ar staipīgo dizainu var viegli sabraukt auzās, es pats arī pieturos pie fixed-size, bet nu tavs piemērs nebūs tas labākais.

Link to comment
Share on other sites

Interesantas tās puls.lv statistikas, diemžēl šaubos, vai tās ir ārkārtīgi tuvas patiesībai....

Piemēram, par pārlūkiem - nu nelieto 25% no Latvijas interneta apmeklētājiem Netscape :D

Un citu operāciju sistēmu, izņemot Windows un MacOS lieto tikai 0,7% no visiem apmeklētājiem? Tas ar kaut kā dīvaini.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

manuprāt, vienkārši ideāls variants ir, ja dizaineris, ar kuru sadarbojies, ir patiešām dizaineris - cilvēks, kurš pabeidzis kādu mākslas skolu... un tad tiešām dizainera uzdevums ir izdomāt da jebko, piemēram, ka viens klucis ielidos no kreisās malas, bet labajā apakšējā stūrī uzziedēs puķīte. Un Tev, kā programmētājam, tikai jāziņo - ko var uztaisīt un ko - nevar...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...