Jump to content
php.lv forumi

Maza email klase.


Vebers

Recommended Posts

Zinu, tagad arvien vairak saladlja PHP un OOP paradas topika, ka "vai es daru pareizi" utml, bet nu es laikam bushu viens no tiem un velos prasit jums vai viena no manis pirmajaam veodotajam klasem nav aplami un liki uzrakstita?

 

Biezhi es aizmirstu, tos headerus, kurus jasuta, kad suta html formata e-mailus, taapeec izveidoju sho klasi.

 

http://paste.php.lv/3461

 

Jusu viedoklis?

Link to comment
Share on other sites

Man liekas muļķīgi taisīt katram tam propertijam jaunu mainīgu un pie tam atsevišķu fju, kad visas dara vienu un to pašu. Viens no OOP vievienkāršākajiem principiem ir - ja tu redzi vienādu kodu vairākās vietās, tad to kodu vajdzētu apvieno atsevišķā metodē/klasē.

 

Visas tavas To/Form/Subject/... fjas es apvienotu vienā:

function Get($what) {
 if (!empty($this->data[$what]) && is_string($this->data[$what])){
return $this->data[$what];
 } else {
return $this->errors[] = $what. " isn't valid.";
 }
}

Un datus glabātu nevis $to/$from/$subject/... bet gan asociatīvā masīvā $data, kuru atslēgas ir tie 'to', 'from', ...

 

Pie tam, man nav izpratnes kāpēc kļūdas gadījumā tu kautko jocīgu atgriezīsi.

 

Un vispār šādam vienkāršai email nosūtīšanai neredzu jēgu no atsevišķas klases - prosta ar vienkāršu fju pietiktu, kas atgriež true vai string (ja notiek errors). No klases ir jēgas, ja jāveic sarežģītākas darbības ar datiem.

Link to comment
Share on other sites

Kljuudas gadijumi ir piem., lai lietotajam pazinjotu ka vinja ievadita adrene var pareiza utml. mazums kur vinju veel izmantoshu.

 

Klase tika maza uz vienkarsha ir oagaidam tikai, kamer neesmu visu sarakstijis auzaas, un tad buus lielaas kljudas laboshamas, ir doma pielikt ari f-ju, kura sutitu ari pastu ar pievienotu failu/failiem utml.

 

Iedvesmojos no http://phpfreaks.com raksta, kur tika uzdots shads OOP majas darbs.

Link to comment
Share on other sites

tur no klases nav pilnīgi nekādas jēgas, kā jau bubu teica to visu var panāk ar vienu funkciju pāris rindiņās, citādi tava nākamā klase sauksu my_query kurā tu par jaunu aprakstīsi visus iespējamos pieprasījuma dabūšanas veidus, esmu tādas klases redzējis, bet kāds no tā labums neesu sapratis

 

MakaTaNaw -> Iedvesmojos no http://phpfreaks.com raksta, kur tika uzdots shads OOP majas darbs.

 

mājas daram ar reālo dzīvi nav nekāda sakara

Link to comment
Share on other sites

Piemēram datus, kuru apstrāde notiek vēlāk, vai piemēram caur citu klasi. Zini, kas par vārdu ir enkapsulācija (encapsulation)?

Vai arī kautkādu datu kopumu, kuri saistās kopā - vienā klasē. Nezinu, grūti man to izstāstīt. Man tas atnāca ar laiku, intuitīvā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

hmm.. tad cik saprotu, piemeeram, kada projekta kur piemeram aprakstit, kadu grupu? Piem., lietotaju klasi, kura ir visas iespejamas darbibas ar vinjiem - dzest, pievienot utml ?

 

Bet nu daudzi saka ka ir pargajushi uz OOP programmeshanas stilu savos projektos/darbos, vai tas ir lieki ? Vai tikai tjip "lai buutu krutaaks" ?

 

Ka jau teicu, tad sis klases merkjis bija izpildit majas darbu un paprasit jusu viedokli vai rakstitais ir pareizs un nav greizs.

Link to comment
Share on other sites

kreisi kreisi. pilnīgi nav vērts no šādas klases. to pašu veic ar procedūrām. samet mainīgajos un izsauc mail();

 

tas ka citi ir pārgājuši uz OOP pilnīgi ne par ko neliecina. tas var būt gan projecta-specifiskie risinājumi, ērtību izmantošana vai arī pirkstu mētāšana... jāskatās vai OOP tev projektā ir tiešām nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

sākt saprast un mācīties oop ar php būs pagrūti, jo php oop plusi parādās tikai advancētos gadījumos. tādos 'parastos' gadījumos nebūs īsti skaidrs priekš kam rakstīt oop, ja var ar f-jam izdarīt tieši to pašu, bieži vien pat īsāk.

 

labāk pasties kādu no c++, java, ruby tur redzēsi un jutīsi kā ir izmantot oop 'pa pilno'.

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik citu valodu neesmu gatavs mācīties laika trūkuma dēl u.c. iemeslu dēļ.

 

Pastāstiet par kādu piemēru no dzīves, kurā izmantojāt OOP un kapēc tieši to, vai savādāk nevarēja ?

Link to comment
Share on other sites

MakaTaNaw--> php vispaar var iztikt bez OOP ;)

bet ir situaacijas kad tas Ljoti atvieglo dziivi :)

galvenaa OOP prieksrociiba ir taa ka var izmantot vieno un to pashu kodu n reizes pie tam katraa gadiijumaa, nedaudz(daudz) pamainot vai papildinot :)

Piemeers:

ir vajadziiba izvadiit lapu numeraaciju, piedevaam katraa lapaa dazaadi, atskjiras raadaamo lapushu skaits,

kartoshana (horizontaali, vertikaali) , piedevaam tas var buut arii 1 lapas ietvaros....

ja buutu tikai 1 variants lieliski vareetu iztikt ar f-ju, bet taa kaa ir n varianti tad naaktos rakstiit arii n, fjas, vai nu padot f-jai paaraak daudz parametru, utt.. klase sajaa gadiijumaa ir vienkaarshi neaizvietojama ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...