Jump to content
php.lv forumi

Programmētāja vecums


Ugga

Recommended Posts

sorry par papildjautājumu, bet vai kādam no jums kaut ko ir devis (vismaz interesi par programmēšanu, ja ne vairāk) skolā (vai ārpusskolas iestādē) apmeklēts datorpulciņš?

Datorpulciņa nebija. 7. klasē (~13 gadu vecumā) bija datormācība uz leģendārā Bk-0010, kurā tika parādīts, kā uz ekrāna zīmēt līnijas un pīkstināt ar komandu SOUND (ja neko nejaucu). Beku datorklase tika pārdota zelta racējiem(itkā bekās esot bijušas zelta detaļas) Tad _Datoru avīzē_ (bija tāds izdevums) tika atrastas elementāras qbasic programmiņas, tās pārrakstītas un pēc tam veidotas savas, visu informāciju meklejot qbasic helpā. Man vēl tagad mājās ir rūtiņu klades ar qbasic kodu :) Radās vēlme apgūt pascal, bet grāmatiņa pieejama bija tikai viena, tā pati krievu valodā un tikai par matemātiskiem aprēķiniem. Pieejamajam pascal helps komplektā nenāca, attiecīgi arī intereses nebija. Tad nāca daudz kas cits, bet uzskatu, ka ja nebūtu ievirzes pamatskolas laikā, iespējams, šobrīd būtu ekonomists :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

datorpulciņš - nea nedeva. varbūt kreisie pulciņi bija, bet nu nez. biju uz vienu tjip datorpulciņu (pat neatceros kāda specialitāte... nu tur programmēšana, ofiss.. hvz ) kkad 6tajā klasē. visu laiku dzenājām kveiku. tad vēl photoshop kursos gāju. tur gan šo to samācījos, bet pats tāpat vairāk esmu iemācījies.

tas bija savus 7 gadus atpakaļ.

nesen izgāju AutoCAD kursus. tie gan daudz ko deva.

 

a es pats atceros sevi, ka programmēju 6-7gadu vecumā uz Robotrona beisika. sencis kko bakstījās un es tur atceros taisīju uzdevumus primitīvus un vēl kko. pēctam qbasiks.. tad pāris gadus neko nedarīju un tad nejauši uzkāpu php :)

man vēl bija burtnīca ar beisika pierakstiem.. rēcīgi :)

Link to comment
Share on other sites

jā... man jau bija nedaudz pāri par 30, kad pie viena paziņas sīkā ieraudzīju "Mikrošu" (tjipa beka). Atceros, kā ar sīci kopā šķirstījām "Kā Pēcis Beisikāns Maiju Saprātiņu programmēt mācīja" un rakstījām RUN, līdz sapratām, ka beisiks jāielādē... Tā tas netikums pielipa, turpat uz sīča Mikrošas oliņķērājus programmēju:) . Tāds Mikroša tolaik maksāja apmēram 5 - 6 algas, ja nemaldos, un pašam nopirkt nebija pa spēkam. Aizgāju par operatoru bibliotēku sistēmā pie IBM PC AT ar 12 MHZ taktsfrekvenci. Pa dienu laidu iekšā grāmatas, pa vakariem mācījos FoxPro. Šis tas tka uztaisīts un pārdots. Vēlāk liktenis saveda kopā ar Jāni Eiduku, kurš, kā dzirdu, vēl tagad nav norietējis. Mēs, 3 veči, taisījām tiesību programmu CSDD, viņš vadīja mūsu grupu.

 

Vēlāk aizgāju strādāt kā datorskolotājs, programmēt iznāca mazāk, līdz sev par prieku atklāju PHP un MySQL.

 

Viena nelaime tikai: vecums nāk virsū... Reiz pulciņā viens sīkais teica: "skolotāj, jūs neesat par vecu, lai strādātu ar datoru?" Un forumā nesaprotu lielāko daļu no tā, par ko jūs te runājat :P

Link to comment
Share on other sites

Indieši ir pēdējie zābaki - viņu kodi ir slaveni ar savu slikto kvalitāti un lāmiskumu...

Tiesa, viņi varbūt aktīvi strādā, jo saskata tur vienīgo cerību, kā izrauties no savas sūdubedres, kādā piedzimst standarta indietis - bet paši vainīgi - piekakājuši tur - no bērnības iemācījušies tā dzīvot, kad nāk saprāts, sāk sparoties ;)

Link to comment
Share on other sites

Indieši ir pēdējie zābaki - viņu kodi ir slaveni ar savu slikto kvalitāti un lāmiskumu...

Tiesa, viņi varbūt aktīvi strādā, jo saskata tur vienīgo cerību, kā izrauties no savas sūdubedres, kādā piedzimst standarta indietis - bet paši vainīgi - piekakājuši tur - no bērnības iemācījušies tā dzīvot, kad nāk saprāts, sāk sparoties ;)

droši vien pazīsti daudz indiešus, ka vari šādi izteikties :)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...