Jump to content
php.lv forumi

Kam isti tas MYSQL vajadzigs?


armags

Recommended Posts

kads ludzu man varetu pateikt kam vajadzigs tas MYSQL datubaze. Kam domata, kam vinju vaig? un ka vinji isti izmantot, dazos scriptos cik liekas vinju vaig vai kas taads , bet isti nesaprotu :(

Edited by armags
Link to comment
Share on other sites

vai tēvi tevi nav mācījuši, ka daudz mēģinot uzzināt var ātri vecs palikt?

 

ja tas tevi nebiedē, tad sāc ar angļu valodu :P

 

labi, labi. šodien kaut kāds cinisks esmu.

mēģināšu tev tā vienkārši pateikt kas tad ir datu bāze - bāze, kurā tiek glabāti dati.

 

parasti tur datus glabā ar nodomu, lai pēc tam būtu ērtāk, un iespējams arī ātrāk, tos meklēt,kārtot,apstrādāt visbiežāk izmantojot strukturēto rindiņu valodu (sql).

 

mysql šajā gadījumā ir produkta nosaukums. tikpat labi tas varbūt postrgresql,mssql,oracle utt

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Data_base

Link to comment
Share on other sites

kaa rada pats nosaukums Datu baaze ir paredzeeta datu glabaashanai...

bilde teiksim iisti neatbilst saik kategorijai (kautgan vispaariigi runaajot tie arii irvienkaarshi dati)

un pashu bildi (failu) nav nekaadas jeegas glabaat ieksh DB,

bet bildes nosaukums, atrashanaas celjsh, kam vinja pieder, izmeeri, paraksts utt...

buus dati ko veerts glabaat DB

(rakstot visu to failaa - faktiksi tiek veidots kautkas ataalinaati liidziigs DB)

DB arii visu to glabaa failos vieniigi visi dati tiek saskjiroti un sakaartoti peec noteikta algoritma....

kas ljau teiksim peec bildes nosaukuma atrast kam vinja pieder, izmeerus utt...

 

Ja tev buus fails kas saturees vairaakus 100 tukstoshu ierakstu - iedomaajies cik ilgs laiks paies kameer atradiisi vajadziigo....

DB tas notiks dazaas sek, vai pat sek. daljaas...

P.S. ID ir datu Unikalais Identifikaators (tas taa pienjemts ka sauc par ID , nosaukumam nav noziimes)

peec kura var praktiski momentaali atrast vajadziigo ierakstu....

pat starp vairaakiem miljoniem ierakstu mekleeshana ainjems sekundes daljas...

Link to comment
Share on other sites

Mani tracina, ka mysql pārvaldīšanai uzreiz tiek piesaukts tas php ar savu phpMysqlAdmin. Eksistē taču arī citas programmas - MySQL Administrator, MySQL Query Browser, MySQL Control Center, kā arī protams mysql CLI.

Link to comment
Share on other sites

Mans iecieniitais ir SQLyog, aplikaacija, kuru uzinstalee uz sava PC un lieto attaalinaata servera DB caur tuneli(PHP fails) jeb caur SSH protokolu kaa localhostu. Tb, ja DB ir tikai pieejama no localhost, nevis attaalinaati, vienalga vari vinju lietot smuki caur tunelingu.

Link to comment
Share on other sites

Mani tracina, ka mysql pārvaldīšanai uzreiz tiek piesaukts tas php ar savu phpMysqlAdmin. Eksistē taču arī citas programmas - MySQL Administrator, MySQL Query Browser, MySQL Control Center, kā arī protams mysql CLI.

 

un ko lai dara, ka tevi sāk viss tracināt? administratora depresija uznākusi? es arī jau būtu te sācis visu delītot ārā redzot kāda ir attieksme - piereģistrējas uzdod vienu stulbu jautājumu un pēc tam labākajā gadījumā pārējos apdirš. pasties pats cik liels procents lieotāju ir iepostojushi mazāk par 10 postiem. gan jau ka puse ir vieni un tie pashi.

Link to comment
Share on other sites

armag - es Tev ieteiktu vadīties pēc viena pavisam vienkārša principa - lietot kaut ko, šajā gadījumā datubāzi, tikai tad, kad ir pēc kā tāda nepieciešamība. nevis - dzirdēju, ka kaut kas tāds ir ļoti kruta, tagad es to lietošu.

 

protams, vēlme uzzināt kaut ko jaunu ir tikai un vienīgi apsveicama.

bet droši vien būtu lietderīgi saprast sākumā, ko nozīmē šie termini: database, relational database, sql - structured query language.

nezinot tādas lietas, ir visai pagrūti izskaidrot ko sarežģītāku.

 

un Grey_Wolf skaidrojums ir visnotaļ labs ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...