Jump to content
php.lv forumi

fixed-flexible layout


Robis

Recommended Posts

Noup! Table gan nederēs - šī lieta, ko es aprakstīju, tomēr piederās pie layout skeleta, lietot šeit table nozīmē pilnībā apkāpties no css layout un html code optimization princpiem, par ko visi vismaz savās runās iestājas! Šeit noteikti var iztikt ar div, span elementiem, tik es nezinu kā to var pareizi uztaisīt! Varbūt ir kāds piemērs?

Edited by Robis
Link to comment
Share on other sites

Noup! Table gan nederēs - šī lieta, ko es aprakstīju, tomēr piederās pie layout skeleta, lietot šeit table nozīmē pilnībā apkāpties no css layout un html code optimization princpiem, par ko visi vismaz savās runās iestājas! Šeit noteikti var iztikt ar div, span elementiem, tik es nezinu kā to var pareizi uztaisīt! Varbūt ir kāds piemērs?

 

Table ir neoptimāls htmls?

 

Nevajag krist galējībās.. ir reizes kas table noder un strādā vienkāršāk / labāk nekā css ar 100 un 1 hackiem un definicijām.

 

http://www.andybudd.com/archives/2004/05/a...esign/index.php

http://www.decloak.com/Dev/CSSTables/CSS_Tables_02.aspx

Link to comment
Share on other sites

Nesaku, ka būtu vispār jāatsakās no tabulām - ļoti daudzos gadījumos bez tām ir vienkārši neiespējami, taču domāju, ka ja tas ir iespējams un nav jāraksta ļoti garš css, tad jāizmanto tomēr tie div un span elementi. Piemēram, izveidoju to headeri ar 4! elementiem - respektīvi, viens atverošais un viens aizverošais kopā ir 1 elements! Ar tabulu tur būtu pavairāk!

Dizains, kas veidots tikai uz tabulām vēlāk prasa upurus (it sevišķi ja kāds portāls vai internetveikals) - tur skatīties tās tabulas iekš tabulām un šūnām, ja vajag labot templeitus, tomēr ir nedaudz pa daudz apgrūtinājums smadzenēm nevietā - to enerģiju varētu labāk izmantot php koda pārdomāšanai. Ar div elementiem un css lapas struktūra mēdz būt vienkāršāka un saprotamāka un daudz mazāk html elementu parasti.

Link to comment
Share on other sites

kruts, jau kruts esi, bet man headerus sanāk rakstīt max ar 2 elementiem.. nezinu, kur tev tur vairāk.. bet nu ne par to.. katram savas nepieciešamības

 

parādi kādu internetveikalu vai portālu, kurš pilnībā ir uz css layouta balstīts (apollo.lv neskaitot)... hm hm hmm?

Link to comment
Share on other sites

kruts, jau kruts esi, bet man headerus sanāk rakstīt max ar 2 elementiem.. nezinu, kur tev tur vairāk.. bet nu ne par to.. katram savas nepieciešamības

 

parādi kādu internetveikalu vai portālu, kurš pilnībā ir uz css layouta balstīts (apollo.lv neskaitot)... hm hm hmm?

 

Starp citu, nesen atpakaļ uztaisīju internetveikalam layoutu, kurš balstīts uz css un xhtml layoutu, bez tabulām nevajadzīgās vietās. Bet tā kā tas opensource bija tomēr spēcīgi balstīts uz tabulām, tad centrā gan parādās tabulas diezgan bieži, bet kontentam tas ir normāli, starp citu. Ja man būtu bijis tas veikals jātaisa uz savu php, tad baidos, ka viss tur būtu balstīts uz vienu vienīgu css + xhtml layoutu! :) Tabulas var izmantot sarakstiem, attēlu galerijām un jebkur citur, kur tas ir loģiski.

 

headeri protams, var uztaisīt arī ar 2 elementiem, bet es headeri uztveru ne tikai kā logo ar fonu, bet arī vietu valodu pārslēgam un vēl šim tam un vairākiem foniem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...