Jump to content
php.lv forumi

Xml Datu Uzglabaashanai - Ar Ko Saakt?


FosC0

Recommended Posts

Atceros bija ieksh hackers.lv rakstinjsh kaa uztaisiit g-booku bez DB izmantoshanas. Tb visi dati glabaajaas teksta failinjos. Man ir doma uztaisit ko liidziigu tikai izmanojot XML uzglabaajamo datu aprakstiishanai. PHP manuaalii ir sameeraa skopi aprakstiits vai arii paaraak gudri. Mozh kaads vareetu apmeeram apstaastiit vai noraadiit virzienu ar ko saakt?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Mjā, es arī no šīs kombinācijas kopā neko daudz nesaprotu, bet no manuāļiem sapratu, ka tur būs kas līdzīgs šādai shēmai: ar php dabū postus, saglabā tos failos ar xml datiem (<author>poster</author><msg>message</msg><mail>[email protected]</mail>), bet izvadei fonā ar php noparsē xml-datus, piem. dabūnot arrajā datus par postiem ($dati('author'=>'poster','msg'=>'message')...) un pēc tam izvadot. Īpaši lielas atšķirības neredzu - var to pašu glabāt db ar attiecīgiem laukiem, vai arī teksta failos pēc parastās sistēmas "author|msg|backfeedn", vienīgi, ka radītos xml failus var ieinkludot pa tiešo iekš php gabaliem un jau ar xml izlikt viņiem attiecīgo formatējumu (apply-templates). Par trakstīšanu failos tieši no xml neko nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Teex nu lieta sekojosha. Vispirms naaktos iepaziities ar taadaam lietaam kaa XPATH,XSLT,XPOINTER. Reku ir links ar tutoriaaljiem shajaa jomaa: Tutori . Doma ir taada izveido XML struktuuru kur glabaajas visi GB entriji. Peec tam sho te failu var smuki noparseet ar xslt. Ja gribi izslekteet dalju no xml izmanto XPath un XPointer (tie ir savaa starpaa saistiiti) un Xpath izskataas ljoti elementaari ja tev ir struktuura

<entries>

<entry>

<writer>Kolja</writer>

<text>Labu labaa lapa...</text

</entry>

<entry>

<writer>Vanja</writer>

<text>Suuc peedeejais:)</text

</entry>

</entries>

Tad ar xpath tu vari izselekteet ko vien vajag, veelpietam var labi burties pa atribuuutiem ja taadi eksistee, atlasiit peec atributiem, grupeet, atlasiit nevienaados, saliidzinaat peec kriteerijiem utt. Tajaa Zvon.org ir tiiri smuki apstaastiits kas un kaa. A ieksh PHP lai iepuustu xml un xslt atbalstu ir nepiecieshams piekompileet PHP --with-xml --with-sablot.

 

dodgis:)

Link to comment
Share on other sites

Nu tas viss patr XPath un XPointer ir labi, bet kaa tad to realizeet ar PHP?

 

Proti, kaa lai es nodefineeju to pashu Xpointer *query* ar PHP? Man nav skaidrs.

 

P.S. Es nev nekaads programmeetaajs -> so, sorry par taadu neapteestiibu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
×
×
  • Create New...