Jump to content
php.lv forumi

Paliigaa!


Robis

Recommended Posts

Nu, redziet, gatavojos joprojaam taisiit to saitu, bet negribu iebraukt kaut kaadaas kljuudaas, jo taas mani kaitina vienkaarshi!!! Nu, taatad, ar ko man saakt?

1) esmu uztaisiijis MySQL tabulu linku kategorijaam ar laukiem:

id (autoincrement) | display(kaadaa kaartiibaa raadiisies) | catname (vards) | catvalue (linka nosaukums, kas paraadiisies lapaa)

Kaa arii esmu uztaisiijis tabulu pashiem linkiem (kad ver valjaa linku kategorijas, ko taa esmu nodeeveejis, lai gan tie arii ir linki, kuriem kaut kas veras):

id (autoincrement) | display | linkname | linkvalue | catparent (kategorijas links, zem kuras ir shis)

 

2) me uztaisiijis (panjeemis) skriptu, kas piekonekteejas datubaazei un njem visu un nolasa vienkaarshi!!!

 

 

Ko man vajag? :ph34r:

 

Man nevajag uztaisiit, lai linki ieliekas tabulaa noteiktaa seciibaa un uzklikshkjinot uz kategorijas linkiem, atveras apakshaa linki - to es maaku, izmantojot if un while.

 

Man vajadzeetu taa, ka visa lapa ir atkariiga no shiem linkiem, respektiivi, man tie linki buus kreisajaa malaa (tak vienalga kuraa malaa) un vienkaarshi uz tiem spiezhot veras visaadi briinumi valjaa:

* dazhos linkos ir tabulas ar datiem no db - pie taas kjershos veelaak...

* dazhos linkos ir forma utt.

Tachu, visam tam jaanotiek portaalveidiigi (kaa delfi), protams daudz daudz vienkaarshaaks saturs buus!

:huh:

 

Taa, nu me domaa, ka tas viss vareetu notikt caur $_GET - taa linku indeksaacija, bet nu nav iisti ponja, kaa to lai realizee taadaa visaa kopumaa, jo tas tak attiecas uz visu lapu!!! brr... me ir dzhungljos pamatiigos pashlaik!

Ja kaads vareetu kaut kaa paliidzeet (jebkaadaa veidaa) vai uzvedinaat uz pareizaa celja (domaat it kaa protu), buutu ljoti pateiciigs!!!

 

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

P.S. Me vajag galvenos soljus, kaadi man nepiecieshami, lai kaut ko iesaaktu vispaar!!! (dizainu taisiishu beigaas un tas neattiecas uz sho lietu) Un veel vajadzeetu vispaar aprakstus par tiem soljiem, ko apmeeram dariit?

Piemeeram, vajadzeetu uztaisiit config failu prieksh direktoriju struktuuras - tas vienkaarshaakais un to beigaas, jo nezinu iisti sev direktoriju struktuuru!

Man vajadzeetu zinaat pashu pashu galveno: SISTEEMU, kaa tas vareetu notikties!!!

Link to comment
Share on other sites

nu tev jaaizdomaa, kur glabaasi to informaaciju, kas katram linkam uzspiezhot paraadiisies. ja tu vinju glabaasi datubaazee, buus kaut kaada tabula, teiksim taada

id | teksts

1 | shodien liist

 

tad tajos "linkvalue" laukos vareesi rakstiit to id numurinju.

ja to informaaciju glabaasi atseviskos .inc vai .php vai veel kaados failos, tad "linkvalue" laukaa buus jaaglabaa celjssh uz to failu.

 

tajaa navigaacijas daljaa tos linkus tad arii buus jaagjeneree, skatoties, kur taa informaacija glabaajas. ja 1. variants, tad tipisks links izskatiisies apmeeram shaadi <a href="read.php?id=222">Linka nosaukums</a>, bet ja 2. variants, tad href vienkaarshi buus vienaads ar to "linkvalue" no datubaazes.

Link to comment
Share on other sites

...

Tachu, visam tam jaanotiek portaalveidiigi (kaa delfi), protams daudz daudz vienkaarshaaks saturs buus!

...

taaaaks un tu tagad gribi lai tev par velti (mosh smukaam aciim?) uztaisa labu cms prieksh tavaam vajadziibaam?

tu domaa ka citiem dariit nav ko?

Link to comment
Share on other sites

hmm...

Me negrib neko par velti utt. :ph34r:

Me grib tikai galvenaas vadliinijas, ko man dariit...

cuu aprakstiitais izskaidrojums diemzheel neko man nedeva... :( sorry.

VARBUUT kaads man vareetu kaut vai ieteikt, kursh scripts shaadam noluukam buutu pats labaakais no http://www.hotscripts.com ??? Tas buutu ljoti deriigi (man nevajag portal management sisteemas - es pats taisos kodu likt kopaa). So, man vajag galvenaas vadliinijas... Jaa, un visus linku tekstus domaaju glabaat datubaazee, lai eertaak var pievienot, nomainiit, nu taa...

Link to comment
Share on other sites

Robi, nu tu dod.

Tu gribi k-kaadas vadliinijas, bet piebilsti, ka taas tev neko nedos, ka vajadzeetu ar pirkstu tev paraadiit kaadu konkreetu skriptu.

 

ieguldi vairaak pats savu darbu, nevis visu laiku jautaa ko un kaa un kur.

 

ja tev buutu jaarisina matemaatikas uzdevums un tu naac pie skolotaaja un saki, ka vinju nesaproti, buutu korekti naakt un prasiit paliidziibu tikai tad, kad uzdevumu esi jau tik ilgi urbis, ka vari noskaitiit to uzdevumu no galvas, nevis, kaa kaukas nav, taa - "nu kaa man tur jaadara". izlasi veelreiz un ruupiigi, pagooglee par teemaam "create your cms php" vai "simple cms" vai "site navigation mysql", paskaties, kaa tas ir realizeets tajos pashos hotscripts.com skriptos un kad ir radies kaads iespaids, kaa vispaar taas lietas dara, un vienalga nav skaidrs, kaadu variantu/risinaajumu/metodi izmantot, nu tad naac un uzjautaa peec komentaariem.

 

PS nekaa personiiga

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...